Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

El Yapımı Çanta

  Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

  Şık ve Zarif: El Yapımı Çantalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  El Yapımı Çanta Nedir?

  Çanta, yük ve özel eşyalarımızı taşımamıza yarayan sırt veya kola takılma özelliğine sahip olan kadın veya erkek fark etmeden ihtiyaca yönelik kullanılan modele göre kumaştan veya deriden olan bir üründür.Çanta çeşitlerinden en kalitelisi ve yıpranma oranı  en az olan çantalar el yapımı çantalardır. Hem sağlığa zararı olmamakla birlikte hem de sürdürülebilirliğe katkı sağlamaktadır.El yapımı çanta kolaylıkla temizlenebilen doğa dostu bir çanta modelidir. Son yıllarda çok sık adından söz ettiren bu el yapımı çantalar çok şık ve zarif olduğu kadar özgün bir tasarıma da sahiptir.Kolayca evde sadece tasarımı kendinize ait olan bir el çantası yapabilirsiniz.

  El Yapımı Çanta Tasarımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

  Zamansız bir modanın parçası olan el yapımı çantaların yapımında genellikle makrome ipler, pamuk ipler ve kağıt ipler kullanılır.Bununla birlikte penye ip kullanılarak da el örgüsünden bir çanta yapmakta mümkündür.Rattan ya da hasır ipten kendinize bir plaj çantası veya gündelik bir çanta da yapabilir ya da satın alabilirsiniz.Evde kolayca artan kumaş parçasından, keçeden veya   kullanmadığınız kıyafetlerinizden kendinize bir el yapımı çanta yapmanız da mümkündür.Eski kot pantolonunuzu kesip ölçümlerini ve kulplarını kendinize göre ayarlayıp diktikten sonra artık sizinde bir el çantanız olabilir.İpten örerek evde yapabileceğiniz en kolay çantalar penye ve hasırdır.

  Penye İpten Örgü Çanta 

  Penye ip, kalın dokulu ve orta sertlikte bir ip türüdür.Uygun şişle örerek kendine uygun rengarenk çantalar hazırlayabilir veya hazırladığın çantaları satışa sunadabilirsin.

  • Büyük ilmekler atılan bu ip türünü örmek için öncelikle tığ ve şiş kullanmayı bilmek gerekir.Örme kalınlığına ve çantanın boyutuna göre ilmek sayısını belirleyip örmeye başlamalısın.

  • İlk yapımında düz örgü stillerini kullanarak  klasik bir çanta hazırlayıp kendini örgüye alıştırabilirsin.Sonrasında istediğin bir modeli örmek daha kolay olacaktır.

  • İp kalın olduğu için çanta dik duruşa sahip olacaktır.Sırt çantası, telefon çantası veya el çantası yapıp kolaylıkla kullanabilirsin.

  • Gold düğme veya gümüş kemerlerle çantanı süsleyebilirsin.

  • Çantanın içine astar da ekleyebilir veya astarsız kullanadabilirsin.

  Rattan & Hasır İpten Çanta Yapımı

  Örme stiliyle şekil alması kolay ve genellikle plaj çantası olarak kullanılan bu iplerden kendine bir  el yapımı plaj çantası yapabilirsin.Ayrıca kadınlar arasında bahçede veya sahilde kullanılan bu çanta modeli yaz dönemlerinin  de gözdesidir.

  • Bu çantayı da yapabilmek için öncelikle şiş kullanmayı bilmek gerekir.

  • Taşıma askısı genellikle ahşap halkalardan oluşur.Bir halattan kol askısı yapıp ucuna ahşaptan bir halka geçirip bunu çantaya bağlayabilirsin. Ahşap halka çanta kulpunun daha sağlam ve kullanışlı olmasını sağlar.  • İçine astar kullanılabilir.Böylelikle çantanın ipleri zarar görmez ve senelerce kullanılabilir.

  El yapımı çantaların kullanım alanları el, boyundan, sırt veya poşet çanta olarak çeşitlendirilebilinir. Her çeşidi veya modeli örmek zahmetli ve zordur.Örgüyle vakit kaybetmeden sizi kolaylıkla el yapımı çanta sahibi yapabiliriz.En iyi el yapımı çantalar ve doğa dostu ürünlerin platformu Createrra'dan satın alarak hemen bir el çantasını kullanmaya başlayabilirsiniz.E-bültenimize abone olarak sizin için hazırladığımız  kampanya ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.