Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Sürdürülebilir Ev Tekstil Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)

  Doğa Dostu ve Sürdürülebilir Ev Tekstili Ürünleri, Modelleri ve Fiyatları

  Doğa dostu ve sürdürülebilir ev tekstili ürünleri olarak sayılanlar yatak örtüleri, havlular, battaniyeler gibi benzeri ürünlerdir. Bu ürünlerin üretimindeki amaç, günümüzde bulunan çevresel kirliliği minimum seviyeye indirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Doğa dostu bu ürünlerin üretimi esnasında çok az atık üretir ve uzun ömürlü ürünler ortaya çıkar. Böylece çevresel yük azaltılır. Bu ürünlerin hammaddesi genellikle organik, geri dönüştürülmüş veya doğal malzemelerdir. Ayrıca üretim sırasında enerji ve su kaynakları göz önünde bulundurarak işlem yapılır.


  Ev tekstili ürünleri, çevreye dost ve sürdürülebilir bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Bu ürünler üretilirken zararlı olan bütün etkenlerden arındırılmıştır. Doğaya ve insan sağlığına etkisi kötü olan hiçbir ürün kullanılmamaya çalışılmıştır. Sosyal sorumluluk konuları da bu doğa dostu ürünlerin üretilmesinde  önceliklidir. Bu özellikler sayesinde doğa dostu ve sürdürülebilir ev tekstili ürünleri, uzun yıllar kullanılırken aynı zamanda doğaya herhangi bir zarar vermez. 

  Doğa Dostu Ev Tekstili Ürün ve Modelleri Nelerdir?

  Doğa dostu ev tekstil ürünleri, yatak örtüsü, hurçlar, yastık kılıfları gibi bunlara benzer ürünlerden oluşur. Bu ürünler üretilirken organik pamuk, geri dönüştürülmüş pet ve bambu gibi doğal malzemeler kullanılır. Doğa dostu ev tekstili ürünlerinin üretiminde kullanılan enerji kaynağı ve su olabildiğince az kullanılarak üretilir. Aşağıda dekoratif ev tekstilleri verilmiştir.


  • Yastık Kılıfı Modelleri

  • Yatak Örtüsü Modelleri

  • Çok Amaçlı Örtüler

  • Koltuk Şalı

  • Hurç

  1 - Yastık Kılıfı Modelleri

  Doğa dostu yastık kılıfları genellikle organik pamuktan veya bambu gibi malzemelerden üretilir. Giderek kullanımı artan bu doğa dostu yastık kılıfı modelleri gün geçtikçe üreticiler tarafından çeşitlendirilmiştir.

  2 - Yatak Örtüsü Modelleri

   Bu ürünler organik pamuk, bambu, hemp gibi doğal malzemelerden üretilir. Doğa dostu yatak örtüsü modelleri, evdeki konforu artırırken, çevreye de daha az zarar verilmesine yardımcı olur.

  3 - Çok Amaçlı Örtüler

  Çevresel etkilerini minimize etmek ve doğal kaynakları korumak amacı ile tasarlanarak üretilen ürünlerdir. Bu çok amaçlı örtüler ister salonda ister yatak odasında kullanılmaya uygun parçalardır.

  4 - Koltuk Şalı

  Doğa dostu koltuk şalı diğer örtülere göre daha küçük üretilir. Ancak oldukça kullanışlı bir üründür. Ev dekorasyonuna önemli katkı sağlar.

  5 - Hurç

  Doğa dostu hurçlar çevre dostu malzemelerle tasarlanmıştır. Hurçlar evde bulunan dağınık eşyaları toplama ve evde genel bir bütün oluşturma da çok önemlidir. 

  Doğa Dostu Ev Tekstili Ürünlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  Aşağıda doğa dostu ev tekstili ürünlerini kullanmanın avantajları listelenmiştir.


  • Çevre dostu: Bu ürünler hem üretilirken hem de üretildikten sonra da çevre dostu olduğu için bir çok insan tarafından tercih edilir. Ürünlerin üretiminde kullanılan materyaller genellikle geri dönüşüme uygun malzemelerdir.

  • Sürdürülebilir: Doğal malzemeler, geri dönüştürülmüş malzemeler ve organik ürünler tercih edildiği için uzun ömürlü olmasının yanı sıra toplama alanlarına verilerek geri dönüştürülmeye de uygundur.

  • Sağlıklı: Zararlı maddelerden arındırılmış malzemeler kullanılan ev tekstil ürünleri daha sağlıklı bir ortam yaratır

  • Sosyal sorumluluk: Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için oldukça önemlidir. Bu ürünlerin kullanımı gün geçtikçe artıyor. Böylece yarınlara daha temiz ve sağlıklı bir doğa bırakmış oluyoruz.

  • Ekonomik: Geri dönüştürülmüş ürünlerin kullanılması ürünün maliyetini olabildiğince azaltır. Aynı zamanda uzun ömürlü olan bu ürünler ekonomik olarak da bütçe dostudur.

  Sürdürülebilir Ev Tekstili Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Sürdürülebilir ev tekstil ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Üretim malzemeleri, üretim süreci, sosyal sorumluluk ve insan hakları, geri dönüşüm ve atık yönetimi gibi faktörler dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçıdır . Ayrıca, ürünlerin enerji ve su tasarrufu yaptırması veya insan sağlığına zararlı herhangi bir malzemenin de bulunmaması gerekmektedir.


  • Malzeme: Doğal veya geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir.

  • Üretim Süreci: Ürünlerin zararlı maddelerden arındırılmış ve insan sağlığına zararsız malzemeler kullanılarak üretildiğine emin olmak gerekir. Aynı zamanda üretilirken fabrikanın havaya daha az zararlı gaz bıraktığından emin olunan firmaları tercih edilmesi faydalıdır.

  • Marka Tercihi: Markaların doğa dostu ve sürdürülebilir ürünler üretmeyi amaçladığına ve bu konuda tutarlı olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

  Çevre Dostu Ev Tekstili Ürünlerinin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

  Çevre Dostu Ev Tekstili Ürünlerinin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında; üretim sürecinde kullanılan malzemeler, üretim sürecinde kullanılan teknolojik ürünler, sosyal sorumluluk ve insan hakları gibi etmenler, geri dönüşüm ve atık yönetimi, enerji ve su tasarrufu gibi çevre dostu faktörler bulunur. Ayrıca, ürünlerin marka ve kalitesi de fiyatı etkiler.

  Çevre Dostu Ev Tekstili Ürünlerini Hangi Markalar Satar?

  Aşağıda çevre dostu ev tekstili markaları listesi aşağıda verilmiştir.


  • Karma Design Project

  • Zeliha Baysan Concept

  • Redsigned by Gulay