Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Diş Kaşıyıcı Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

  Organik ve Kauçuk Diş Kaşıyıcı Ürünleri ve Fiyatları


  Diş çıkarma süreci bebeğiniz için hayli zorlu bir deneyimdir. Bebeğiniz, diş çıkarırken aynı zamanda diş kaşıma ihtiyacı hisseder ve diş kaşınması bebeğinizde huzursuzluk yaratabilir.   Diş kaşıyıcı, genellikle bebeklerde 3 ila 7 ay arasında görülen bu dönemde imdadınıza yetişir. Bu ürün, ağız içinde kullanıldığı için yavrunuzun ağız ve diş eti sağlığını doğrudan etkiler. Bebeklerin diş eti sağlığı yetişkinlere göre daha hassastır. Dolayısıyla ağız içinde kullanacağımız ürünleri seçerken hem ağız sağlığına hem de bebeğinizin kaşıntısına iyi gelecek ürünleri tercih etmelisiniz. 

  Bu noktada, plastik ve BPA (Bisfenol A) içermeyen güvenli yani organik ürünlere yönelmek gerekiyor. Doğal ve organik içerikli ürünler hem  doğal hem de doğaya dost ürünlerdir. Bebeklerin ağız sağlığı korunurken aynı zamanda doğal çevreyi de korumaya yardımcı olan diş kaşıyıcı, Türkiye’nin sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’da bulabilirsiniz.  

  Organik ve Kauçuk Diş Kaşıyıcı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


  Doğal ve sürdürülebilir ürünler, doğal çevrenin korunmasında önemli bir rol oynar ve insan sağlığına zarar vermeden kullanılabilir. Bebeğinizin sağlığının yanı sıra doğanın döngüsünün de sağlıklı bir biçimde devam etmesi için hem malzemesi hem de üretim süreçleri organik diş kaşıyıcıların kullanılmasının avantajları şunlardır: 

  • Bildiğiniz gibi kimyasal maddeler bebeğinizin solunum yolu ve sinir sistemini doğrudan etkiler ve astım, alerji, kanser gibi birçok hastalığı tetikleme potansiyeli taşır. Diş kaşıyıcılar söz konusu olduğunda kimyevi içerik, ağız yoluyla vücuda taşındığı için hastalık riskini artırır. Buna karşın, sürdürülebilir diş kaşıyıcıları organik yapısı sayesinde tüm riskleri ortadan kaldırır. Bu nedenle doğal diş kaşıyıcılar, organik malzemelerden yapıldığı için bebekler için güvenlidir. 
  • Doğal diş kaşıyıcılar, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen organik malzemelerden yapıldığı için çevre dostudur. Bu ürünlerin yapımı için çevreye zararlı maddeler kullanılmaz ve doğal kaynaklar tüketilmez.
  • Ahşap, organik malzemelerden yapıldığı için bebeklerin dişlerinde doğal bir his yaratır, bebeğinizin dişlerinin doğal olarak çıkmasına yardımcı olur ve aynı zamanda bebeğinizin kaşıntısını giderecek biçimde baskı hissi yaratır.
  • Organik ve doğal diş kaşıyıcılar, dayanıklı malzemelerle tasarlanır. Dolayısıyla uzun ömürlüdür ve aylarca hatta birkaç yıl boyunca kullanılabilirler.
  • Doğal diş kaşıyıcılar, kolayca temizlenebilir ve sterilize edilebilir. Ahşap ve kauçuk kaşıyıcılar, sabunlu suyla yıkanabilir ve sıcak su ile dezenfekte edilir. 

  Organik ve Kauçuk Diş Kaşıyıcı Ürünlerine Örnekler Nelerdir?

  Bebeklerin hassas diş etlerine uygun ve kaşınmanın verdiği huzursuzluğu rahatlamak için ihtiyacınız olan organik ve doğal diş kaşıyıcı çeşitlerinden bazıları şunlardır: 

  Siminie Diş Kaşıyıcı 
  Kybele Diş Kaşıyıcı 


  Diş çıkarmak, bebeklerinizin gelişim sürecinde en kritik konulardan biridir. Bu dönemde huysuzluk, uykusuzluk, iştah problemlerine bağlı kilo alımında yavaşlama veya kilo kaybı gibi problemlerin yaşanmaması için organik ve kauçuk diş kaşıyıcı kullanmamız gerekir. Sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’da tüm bu özelliklere uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. 
  Organik ve Kauçuk Diş Kaşıyıcı Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Diş kaşıyıcı alırken bebeğinizin sağlığı önceliklidir. Dolayısıyla ilk olarak ürünün güvenilirliğini kontrol etmeliyiz. Diş kaşıyıcıların, bebeklerin yutabilecekleri parçalara sahip olmaması ve toksik olmayan malzemelerden yapılmış olması gerekmektedir.
  İkincil olarak organik diş kaşıyıcılarda genellikle doğal kauçuk, ahşap veya organik pamuk gibi doğal malzemeleri tercih etmeliyiz. Bu malzemeler, bebeğinizin ağız ve diş sağlığı için elzemdir. Bunun yanı sıra kauçuk diş kaşıyıcılar genellikle daha dayanıklıdır ve daha uzun süre dayanırlar. Ek olarak; diş kaşıyıcının yüzeyi, bebeğinizin diş etlerine masaj yapacak kadar yumuşak olmalıdır. Pürüzlü yüzeyler veya keskin kenarlar, bebeğinizin ağzını ve diş etlerini tahriş edebilir.
  Üçüncü aşama ise diş kaşıyıcının şekli ve boyutuna göz atmalısınız. Bebeğinizin ağız yapısına uygun, küçük boyutlu organik bir diş kaşıyıcı, bebeğinizin daha rahat kullanımı için önemlidir. Bebeğinizin ağzına uygun olmayan diş kaşıyıcılar, kaşıntısını giderme konusunda yetersiz kalabilir, büyük gelmesi durumunda da boğulma riski ile karşı karşıya kalabilir. 
  Son olarak temizliği kolay olmasına dikkat etmelisiniz. Organik diş kaşıyıcılar, bebeğinizin diş çıkarma sürecinde ağızda rahatlatıcı ve kaşıntı giderici bir etki sağlamak için tasarlanır. Temizliği kolay olan diş kaşıyıcılar, bebeğinizin hijyenini korunmasına yardımcı olur. Bazı organik diş kaşıyıcılar, bulaşık makinesinde yıkanabilen malzemelerden yapılmıştır. Bu tür diş kaşıyıcılar, bulaşık makinesinde yıkanarak kolayca temizlenebilirler ve sterilize edilebilirler. Ancak, bazı organik diş kaşıyıcılar sadece el ile yıkanabilirler. Bu tür diş kaşıyıcılar, temizlemek için özel bir fırça veya sabun gerektirir. Bu nedenle temizlik yönergelerini iyice okumalısınız. 

  Sürdürülebilir ve Organik Diş Kaşıyıcı Ürünlerini Hangi Markalar Satar?

  Aşağıda Bebek diş kaşıyıcı ürünlerini satan markalar listelenmiştir.

  Siminie Diş Kaşıyıcı 
  Kybele Diş Kaşıyıcı 

  Sürdürülebilir ve Organik Diş Kaşıyıcı Ürünlerinin Fiyatı Nasıl Değişir?

  Sürdürülebilir ve organik diş kaşıyıcılarının ürünlerinin fiyatları değişiklik gösterir. Bunun nedeni fiyatları etkileyen faktörlerin değişkenlik göstermesidir. Fiyatları etkileyen faktörler arasında ürün içerikleri, ambalaj malzemeleri ve üretim-dağıtım lokasyonu bulunur. Her markanın ürünleri farklı içeriklerden hazırlanır. Ayrıca ambalaj ürünleri de farklı malzemelerden elde edilir. Markaların üretim ve dağıtım lokasyonları farklı bölgelerde yer alır. Bütün bu farklılıklar fiyatların değişkenlik göstermesinin temel nedenleridir. 

  Bebeğinizin ağız sağlığını ve doğayı korumak için ihtiyacınız olan diş kaşıyıcı ürünlerini Türkiye’nin sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’da bulabilir ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.