Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Aromaterapi Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 562 (16 Sayfa)

Aromaterapi Nedir?


Aromaterapi bitkilerin kök, yaprak veya çiçeğini damıtarak elde edilen yağların hastalıkları önlemek ve oluşmuş olan hastalıkları da tedavi etmek amacı ile kullanılmasıdır. Aromatik yani güzel bir kokuya sahip olan lavanta, yasemin ve gül gibi bazı bitkilerin çiçeklerinin, kabuklarının, yapraklarının, meyvelerinin ya da dallarının damıtılması ile yağları elde edilen bu yağlar kişilerin ruhsal ve fiziksel sağlığının iyileştirilmesi için masaj sırasında uygulanır.

Depresyon, stres, ajitasyon, kaygı bozuklukları gibi hastalıkların tedavisinin desteklenmesinde fayda sağlar. Cilt hastalıkları ve ciltte oluşan aknelerin tedavisinde kullanılır. 


Aromaterapi Yağ Türleri

Uçucu ve sabit olmak üzere ikiye ayrılır. Yağ çeşitleri;

Lavanta yağı 

Tatlı badem yağı

Okaliptüs Yağı

Avokado Yağı 

Kekik Yağı 

Üzüm çekirdeği Yağı 

Nane Yağı

Argan Yağı

Portakal Yağı

Çörek Otu Yağı 

Sarımsak Yağı

Hint Yağı

Limon Yağı

Sarı Kantaron Yağı

Çam Terebentin Yağı

Kayısı Çekirdeği Yağı 

Çay Ağacı Yağı

Kuşburnu Yağı


Aromaterapi Yağları Nasıl Kullanılır?  


  • Uçucu yağları doğrudan cilde uygulamak doğru değildir. Seyreltilmesi daha doğru olacaktır. Bazı durumlarda cilde doğrudan uygulanabilir. Bu istisna durumlar, lavanta yağının kesiklere uygulandığı anlar gibi olabilir.

  • Saç bakımında kullanılacak aromaterapi yağları şampuan içine eklenebilir. 

  • Buğu adı verilen yöntemi denemek isteyenler ise yağı bir kase sıcak suya damlatarak kullanabilirler. Kaseye damlatılan yağın etkisini almak için başa bir havlu örtülür ve kaseye yaklaşılır. Birkaç dakika gözler kapalı olacak şekilde derin derin nefes alınır. Boğaz ve burun enfeksiyonlarınızda etkili olacaktır.

  • Su dolu küvetin içine 5 veya 10 damla yağ damlatılır ve bir süre küvetin içinde beklenir. Solunum yolu ve deri yoluyla aromaterapi yağının etkisi hissedilir. Jakuziler için de aynı yöntem geçerlidir.

  • El ve ayak bakımı için su dolu bir kabın içine tercih edilen yağ eklenir. El ve ayaklar bu suyun içinde bekletilir. Çay ağacı yağı, bu konuda size yardım edebilir.

  • Uçucu yağların kullanım alanları içinde en yaygın olanlardan biri de masajdır. Aromaterapi yağları cilde faydaları sayesinde masajla birlikte rahatlama sağlarken bir yandan da cildi güzelleştirir. Masaj için kullanılacaksa sabit yağın içine istenilen aromatik yağ eklenir ve cilde masaj yapılır. Jojoba yağı ile cildinizi rahatlatabilirsiniz.

  • Spreyle kullanımda ise, dilenen yağ sprey içine eklenir. Su ile karıştırılır. Oda kokusu amacıyla da kullanılır.

Arınmak için gerekli aromaterapi yağlarına ve masaj aletlerine ulaşmak için alışveriş platformumuz Createrra'dan sipariş verebilirsiniz. E-bültenimize abone olarak kampanyalar ve içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.