Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Fincan ve Çay Seti Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

  Seramik Ürünler Nelerdir ?

  Seramik denilince ilk akla kil gelmektedir. Seramik malzemeler  inorganik, metalik olmayan, genellikle kristal oksit, nitrür veya karbür malzemelerdir. Karbon veya silikon gibi bazı elementler seramik olarak kabul edilebilir.Seramik killeri; kil, kaolin, refrakter kil ve bentonittir. Seramik karolar, kil veya diğer seramik malzemelerinden yapılmış, göreli orak küçük ve modüler yüzey kaplama malzemeleridir. Karolar fırınlarda çok yüksek derecelerde pişirilirler.Seramik malzemeler kırılgandır, serttir, sıkıştırma bazında güçlüdür ve kesme ile gerginlik bazında zayıftır.

  Vazo, tabak, duvar objeleri, çanak, çömlek, testi, kase, aydınlatma ürünleri, saksı, süs eşyaları, ayna çerçeveleri gibi seramik ürünler iç dekorasyonlarda geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Fayans, karolar ve çiniler gibi ev dekorasyonlarında yer alan mimari özellikleri kapsayan ürünlerde yine seramik ile şekillendirilmektedir.

  Seramik Çeşitleri Nelerdir?

  Yapısal anlamda seramik malzemeleri, kristal, amorf, camsı gibi sınıflara ayrılır. Çoğunlukla, fırınlanmış seramikler earthenware(sırlı veya sırsız camsı olmayan çömlekler), stoneware(kil, kuvars ve kaolin malzemelerinin karışımı ile elde edilen bir ürün) ve porselende olduğu gibi vitrifiye(camlaşmış) veya yarı vitrifiye edilir.

  Seramik Ürünler Kullanışlı Mı?

  Seramik, herhangi bir iç mekan uygulaması için oldukça güvenlidir. Seramik duvar ve tezgah arası kullanımında aşırı sıcaklıklara ve donmaya dayanıklıdır. Seramik yapısı gereği porselene göre daha sağlamdır. Çünkü daha kalın ve esnektir. Bu bakımdan kolaylıkla kırılmaz. Çok fazla güneş alan ve sıcak ortamlar için seramik karoları solmaz veya renk kaybı yaşamaz. Hatta bu özelliği sayesinde inşaat, dekorasyon gibi işlerde daha dayanıklı olması bakımından seramik malzemeler kullanılır. Görünümü uzun yıllar aynı görünümünü koruyacaktır.

  Seramik Neden Tercih Edilir?

  Seramik kir, leke ve pas tutmama özelliği sayesinde yaşantınızı kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Nem yaymaması ve yüzeyinde mikrop barındırmaması sayesinde oldukça sağlıklı bir seçimdir. Ortamdaki doğal nemi korur ve alerjik hastalıkları tetiklemez. Ayrıca seramik en uzun ömürlü kaplama malzemesidir.İklim koşullarından etkilenmeyen seramikler suya karşı dirençlidir. Isı değişimleri ne kadar ani olursa olsun, çatlama ve renk değişimi olmaz.

  Seramik Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

  Birinci kalite seramik ürünün üzerinde veya arkasında en ufak bir hata olmayan seramiklerdir. Bu seramikler üretildikten sonra bir lazer kalite kontrol sistemi ile onaylanır ve hatasız olarak  birinci kalite sıfatını alır. ikinci kalite seramik ise aslında birinci kalite seramiğe yakındır


  Seramik Ürünler Sağlıklı Mı?

  Seramik ürünler doğanın bir parçası gibidir ve sağlık açısından hiçbir riski yoktur. Ancak ; yapışmaz yüzeye sahip olduğu için teflona alternatif olarak görülen seramik tencerelerde de pişirdiğimiz yemeği saklamanız, üründeki kurşunun yemeğe geçmesine neden olabiliyor ve bu da sağlığımızı tehdit edebilir. Aynı zamanda seramik ürünlerdeki çizilmeler de sağlığı olumsuz etkiliyor. Granitten yapılan tencere ve tavalar da sağlıklıdır.Seramik ürünler, gıda saklamak için uygun olmayan ürünlerdir.


  Seramik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dekorasyon tarzınıza uygun dokuda ürün seçmelisiniz. Teras, balkon, havuz kenarı gibi ıslak alanlarda kaymaya karşı üretilmiş antislip( kaydırmaz zemin ) , mat yer seramikler tercih edilmeli. Koridorlarda parlak seramik, yarı parlak seramik ya da porselen seramikler önerilmektedir. Ayrıca parlak seramiklerin mat seramiklere oranlara daha kaygan olduğu da unutulmamalıdır.

  Seramik  Ürünler Createrra'da 


  Evinize ve bütçenize uygun seramik  ürünlerin adresi  Createrra' dir. E-bültenimize abone olarak kampanyalarımız ve size özel hazırladığımız içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.