Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Sürdürülebilir Erkek Giyim Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 26 arası, toplam: 26 (1 Sayfa)
  Sürdürülebilir Erkek Giyim Modelleri
  Tüketim toplumu haline geldiğimiz ve kaynakları gitgide tükettiğimiz bu yüzyılda, tercih edebildiğimiz her ürünün sürdürülebilir olanını tercih etmeliyiz. Erkek giyim modellerini sürdürülebilir modellerden tercih ederek büyük bir değişimin parçası olabiliriz. Dünya nüfusunun yaklaşık yarısının erkek giyim modelleri tercih ettiği düşünülürse, bu alanda olabildiğince sürdürülebilir ürün üretmek ve tercih edilmesini sağlamak, büyük önem taşımaktadır.

  Sürdürülebilir Ürün Nedir?
  Sürdürülebilir ürün, ekolojik bütünlük üzerine kuruludur. Üretimi ve tüketimi sırasında hayvan refahı, sosyal adalet ve eşitlik büyük önem taşır. Sürdürülebilirlik, karbon salımını olmadan ürün üretimini, dağıtımını ve tüketimini amaçlayan ve tüm bu süreçleri kapsayan bir bütündür.

  Sürdürülebilir Ürün Tercih Etmenin Önemi
  Bireylerin kim olduğu, nerede yaşadıkları ve ne yaptıkları fark etmeksizin her bir bireyin birbirine, gelecek nesillere ve Dünya’da yaşayan canlılara karşı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluğumuzu gerçekleştirmek adına dikkat etmemize gereken şeyler biri ve belki de en önemlisi sürdürülebilirliktir. Sürdürülebilirlik eko sistemimizi korur ve doğal kaynakları gelecek nesiller için kullanılabilir bir şekilde bırakmamızı sağlar. Bu konuda bir birey olarak yapabileceğimiz şeylerden biri sürdürülebilir ürünleri tercih etmektir. Aynı zamanda bu sürdürülebilir ürünlerin üretimi sırasında zararsız kimyasalların kullanılması, geri dönüştürülmüş materyallerin tercih edilmesi ve hayvanlar üzerinde deney yapılmaması da doğa ve canlılar için büyük önem taşır.

  Kıyafet Sektöründe Sürdürülebilirlik
  Karbon ayak izinin %10’unu oluşturan moda endüstrisinin, doğaya verdiği zarar tartışmasız.Bu da moda endüstrisinde sürdürülebilir ürün üretimi ve tüketimi üzerinde çalışmaların yürütülmesini ve bu konuda bilinçlilik yaratılmasının önemini gösteriyor. Kıyafet markalarında kayda değer değişimler gözlenmeye başlandı. Etik çerçeveler içerisinde doğa dostu kıyafet modelleri üreten duyarlı markaların sayısının gün geçtikçe beraber, doğa dostu kıyafetleri tercih eden tüketici sayıları da artmaya devam ediyor.

  Sürdürülebilir Erkek Giyim Markaları
  Sürdürülebilir ürünlere ulaşmak gün geçtikçe daha kolay bir hale geliyor. Giyim markaları sürdürülebilirlik üzerinde duruyor ve doğa dostu ürünler üretmeye özen gösteriyor. Erkek kıyafetlerinde de sürdürülebilir erkek kıyafet modelleri artış gösteriyor. Genç erkek giyiminden her yaşa kadar giyilebilir erkek giyim modellerine ulaşılabiliyor. Bu erkek giyim markalarından bazılarına Createrra’dan ulaşmak mümkün. Createrra’da bulunan bu sürdürülebilir giyim markaları : Placebo Originals Voiterra Ra Denim Heartish

  Sürdürülebilir Erkek Üst Giyim Modelleri
  Erkek üst giyim modellerinde sürdürülebilir ürünler tercih ederek, giydiğiniz ürünün hem sizin hem de doğa için minimum atıkla üretildiğini bilir ve doğaya faydalı bir tercih yapmış olursunuz. Sürdürülebilir erkek üst kıyafet modelleri her ne kadar sürdürülebilir olmayanlara göre az da olsa , ulaşılamaz değildir. Sitemizde de diğer bir sürü sürdürülebilir ürünün yanında, sürdürülebilir erkek üst giyim modellerine de ulaşabilirsiniz.

  Tişört
  %100 organik pamuktan üretilmiş çeşitli renklerdeki ve bedenlerdeki erkek tişörtleri ve unisex tişörtler, aynı zamanda zararlı kimyasallar ve zararlı boyalar içermezler. Kıyafetlerin üretimi sırasında da üreticiler karbon ayak izini azaltmaya yönelik yöntemler kullanmıştır. Böylece organik ürün üretmenin yanı sıra, üretim sırasında dahil doğaya verilecek zarar minimuma indirgenmeye çalışılmıştır. Sitemizde yerli üretim olan erkek giyim markalarının erkek tişört modellerine ulaşabilirsiniz.

  Sweatshirt
  Organik sertifikalı, yerli üretim sweatshirt modellerinin üretimi sırasında karbon ayak izini azaltmaya ve zararsız boyalar kullanmaya dikkat edilmiştir. Beden skalası oldukça geniş olan bu sweatshirt modellerini tercih ederek hem bedeniniz hem de çevre için olumlu bir adım atabilir ve sürdürülebilirlik çalışmalarına destek olabilirsiniz. %100 organik pamuktan üretmiş olduğu doğa dostu sweatshirt erkek modellerine Createrra’dan ulaşmak mümkün.

  Ceket ve Yelek
  İleri dönüşümlü, el yapımı, sıfır atık, zararlı kimyasal içermeyen ve yerli üretim olan kaşmir modeller aynı zamanda hayvanlar üzerinde test edilmeden ve kadın istihdamına katkı sağlayarak üretilmiştir. Organik olan bu kaşmir erkek giyim modellerinin yanı sıra, organik pamuktan üretilmiş erkek ceket ve yelek modellerine ulaşmak da mümkün. Createrra erkek ceket modelleri ve erkek yelek modellerini de bulabilirsiniz.

  Kimono ve Kaftan
  Zararlı boyalar ve zararlı kimyasallar kullanılmadan, %100 pamuktan üretilen kaftanların ve kimonoların iç ve dış dokuları yumuşaktır. Ancak bu yumuşaklık ve rahatlık, özensiz bir görüntüye sebep olmaz. Pamuklu kumaşı sayesinde sizi sıcak tutar ve vücudunuzu güzelce sarar. Birbirinden güzel desenleri ile göz kamaştıran kimonoların ve kaftanların renklendirilmesi, zararsız boyalar kullanılarak yapılmıştır. Tek bedende üretilmiş olan unisex kimonolar ve kaftanlar, el yapımı olup sınırlı sayıda üretilmişlerdir. Üretimleri ve dağıtımları sırasında sıfır atığa önem verilmiştir. Kuru temizlemeye verilerek temizlenebilir. Erkek kimono modellerine ve erkek kaftan modellerine Createrra’dan ulaşabilirsiniz.

  Ev Giyim
  Evde rahatlıkla giyebileceğiniz, %100 pamuk, tezgah dokuma takımlar ile evinizde bile şık ama rahat görünebilirsiniz. İsimlerini dikişçilerinden alan takımlar, ütülenebilirler ve kolayca temizlenebilirler. Sıkı dokunan iplikleri sayesinde oldukça dayanıklıdırlar. Geri dönüştürülebilir şekilde üretilmiş olan ev giyim takımlarının üretimleri sırasında , zararlı kimyasallar ve zararlı boyalar kullanılmamıştır. Kadın üreticiler tarafında üretilen yerli üretim ev giyim modellerini sitemizde bulabilirsiniz

  Sürdürülebilir Erkek Alt Giyim Modelleri
  Sürdürülebilir erkek üst giyim modelleri gibi, sürdürülebilir erkek alt giyim modelleri de duyarlı tüketicilerin tercihleri arasındadır. Kullanılan malzeme türü ve malzemenin organiklikliği sayesinde uzun süre kullanılabilen bu doğa dostu kıyafet modelleri, doğaya verilebilecek her türlü zararın minimuma indirgeneceği şekilde üretilmiş ve dağıtılmıştır. Createrra’da çeşitli erkek alt kıyafet modellerine ulaşabilirsiniz.

  Pantolon ve Jean
  %100 veya %100’e yakın pamuktan üretilmiş ve zararsız boyalar ile renklendirilmiş erkek pantolon modellerini ve jean modellerini tercih ederek, üretimi sırasında doğaya verilen zararı minimuma indirmeye çalışan giyim markalarına ve gelecek nesillere faydalı olabilir, kendinizi de zararlı kimyasallardan ve boyalardan koruyabilirsiniz. Erkek üst giyim modellerinin yanında siyahtan beyaza, yeşilden maviye çeşitli renk, beden ve kalıplardaki erkek alt giyim modellerine de sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Şort
  Yaz aylarının vazgeçilmezi erkek şort modelleri de artık doğa dostu üretiliyor. %100 veya %100’e yakın pamuktan üretilmiş bu şortlarda geri dönüştürülmüş ve/veya ileri dönüştürülebilir malzemeler tercih ediliyor. Renklendirme sırasında zararsız boyalar kullanılırken, üretim sırasında da karbon ayak izi olabildiğince azaltılmaya ve çevreye olan etki minimuma indirgenmeye çalışılıyor.

  Erkek Giyiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

  Kıyafet seçimi yaparken tabii ki birinci önceliğiniz zevkleriniz olacaktır. Bu sayede giydiğiniz kıyafetlerin içinde mutlu ve özgüvenli hissedebilirsiniz. Yine de bu kıyafetleri tercih ederken, kıyafetinizin size daha çok yakışmasını sağlayabilecek bazı şeylere dikkat edebilirsiniz. Kıyafetin boyunuza ve vücut yapınıza uygun olması önemli bir kriterdir. Fazla kısa, fazla uzun, fazla bol ya da fazla dar kıyafetler; kıyafetinizin içinde rahatsız ya da fazla rahat görünmenize sebep olur. Kıyafet seçimi yaparken, nerelerde giyebileceğinizi ve hangi parçalar ile kombinleyebileceğinizi değerlendirmeyi unutmayın. Renk tercihleriniz de kıyafet seçiminde büyük önem taşır.

  Erkek Giyiminde Hangi Renkler Uyumludur?

  Kıyafetlerinde renk tercihlerinizi; ten renginize ve saç renginize uygun seçmek de kıyafetinizin üzerinizde çok daha güzel gözükmesini sağlar. Esmer tenlere, açık ve canlı renkler yakışır. Bu renklere örnek olarak pudra, açık kırmızı, açık mavi ve bej gibi renkler gösterilebilir. Kumral tenlilerde krem, lacivert, hardal, bordo gibi renkler daha güzel durur. Açık tenlilerde ise çok canlı olmayan pembe, kırmızı, yeşil tonları ve siyah gibi koyu renkler tercih edilebilir. Aynı zamanda kıyafet parçalarının da kendi içinde bir uyumlu olması önemlidir.

  Erkek Aksesuarları Nelerdir?

  Kombinlerinizi aksesuarlarınız ile çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. En yaygın erkek aksesuarları; kravat, saat, kemer, cüzdan ve güneş gözlüğüdür. Kıyafetinize ve gideceğiniz mekana göre tercihinizi yapabilirsiniz. Kemerler ve saatler; günün her saati, her mekanda ve her kombinle kullanılabilirler. Kravatlar, daha resmi ortamlarda ve özel günlerde tercih edilirler. Güneş gözlükleri; gündüz vakitleri, güneş alan ortamlarda tercih edilirler. Aynı zamanda takılar kullanarak da daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  Erkek Aksesuarları Nasıl Olmalı?

  Aksesuarlar, tarzımızı en iyi şekilde yansıtabilmemiz için bize yardımcı olurlar. Kişiler, aksesuarlarını seçerken kendi zevklerine göre özgün tercihler yapmalılardır. Aksesuar seçimlerimiz, tarzımızı yansıtmanın yanı sıra sergilemek istediğimiz tavrı da güçlendirmemizi sağlar. Özgün aksesuar tercihleri sayesinde, insanlarda oluşturduğumuz ilk izlenimi destekleyebiliriz.