Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Sofra ve Mutfak Ürünleri

Pallet Mug Autumn
Tükenmek Üzere%23
Alışveriş Listeme Ekle
..
238,76₺ 183,23₺Vergiler Hariç:152,69₺
Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 103 (3 Sayfa)
Mutfağınızda Küçük Yardımcınız Olacak Mutfak Gereçleri
Mutfak küçük ya da büyük olsun, her biri farklı işlev gören bir sürü mutfak gerecine ihtiyaç oluyor. Tabak, kaşık, sünger, havlu ve benzeri küçük mutfak gereçleri; boyutlarının aksine oldukça önemli ve kullanışlıdır.

Rengarenk Mutfak Gereçleri
Rengarenk mutfak gereçleri ile mutfağınızı renklendirebilir ve yemek yapmayı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu mutfak gereçlerlerini sitemizde bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Mutfak Havluları
Tek kullanımlık kağıt havlular yerine, pamuktan yapılmış ve yıkanabilir olan mutfak havlularını tercih ederek oluşturduğunuz atık miktarını azaltabilirsiniz. Mutfak bezleri; tüketim sürecinin yanı sıra, üretim sürecinde de sıfır atığa ve karbon ayak izine dikkat edilerek üretilmişlerdir. %100 pamuktan üretilmiş ve vegan olan mutfak havluları; yerli üretimdir ve hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmadan üretilmişlerdir. Çabuk yıkanır ve çabuk kururlar, bu sebeple kullanışlıdırlar. Mutfak havlularını Createrra’da bulabilirsiniz.

Keseler
Plastik poşetlerin yerini alacak olan keseler sayesinde, plastiğin hem doğaya hem de içinde bulunan besinlere zararlı kimyasal maddeler geçirmesine engel olmuş olacaksınız. Keselerin çok kez yıkanabilmesi sayesinde kullanım ömürleri uzundur. %100 pamuktan yapılmış ve hiçbir işlem görmemiş doğal keseleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan besine tat ve koku geçirmeyen bu keseler, el yapımıdırlar. Bu keseleri sitemizde inceleyebilirsiniz ve beğendiklerinize sahip olabilirsiniz.

El Yapımı Kaşık ve Spatulalar
Budanmış abanoz ağacından ve zeytin ağacından üretilen spatulalar ve kaşıklar sayesinde mutfağınıza doğayı getirebilirsiniz. Zeytin ağacından üretilen ürünler, antibakteriyel yapıları ve basit bir şekilde temizlenmeleri sayesinde sağlıklıdırlar. Eşsiz bir el işçiliği ile yapılan bu ürünlerde renk, boyut ve şekil farklılıkları görülebilir. Üretimi sırasında zararlı kimyasal maddeler ve zararlı kimyasal boyalar kullanılmayan bu zeytin kaşıklar ve zeytin spatulaların bakımı da, kimyasal gerektirmez. Matlaşan kaşık ve spatulalarınızı zeytinyağı ile yağlayarak parlatabilirsiniz. Abanoz ağacından yapılan kaşık ve spatulalar da aynı şekilde kimyasal kullanılmadan üretilmiş, %100 doğal ürünlerdir. Elde yıkanarak kolay bir şekilde temizlenen ve kimyasal tepkime riski taşınmayan abanoz kaşıkları ve abanoz spatulaları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sitemizdeki el yapımı kaşıkları ve el yapımı spatulaları inceleyebilirsiniz.

Bambu Pipetler
Her gün binlercesi çöpe atılan plastik pipetlerin yerine, temizlenebilir bambu pipetler kullanarak plastik atık miktarını azaltabilirsiniz . Bambu pipetler; ileri dönüştürülebilir, organik ve vegandırlar. Üretimi ve dağıtımı sırasında oluşan karbon ayak izi minimuma indirgenmeye çalışılmıştır. Zararlı maddeler içermemesi sayesinde sağlığa da zararlı olmayan bambu pipetler, plastik pipetlerin yerini almak için en doğru alternatiflerden biridir. Bambu pipetleri Createrra’da bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Çelik Pipetler
Bambu pipetler gibi çelik pipetler de plastik pipetlerin yerine kullanılabilirler. Kolayca temizlenebilen çelik pipetler çok defa kullanılabilirler. Kullandığı içeceğin ısısından etkilenmezler. Çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklıdırlar. Bu sebeple uzun ömürlülerdir. Çelik pipetleri sitemizde inceleyebilirsiniz.

Bulaşık ve Sebze Fırçası
El emeği olan ve her bir kısmı doğal malzemelerden yapılan fırçalar yardımı ile meyvelerinizi, sebzelerinizi, lavabonuzu ve küvet gibi eğimli alanları tozlardan temizleyebilirsiniz. Fırça kısmı Tampico otundan, sap kısmı ise Kayın ağacından yapılan bu organik fırçalar sayesinde mutfağınıza doğallığı getirebilirsiniz. Plastik fırçaların özellikle besinlere temas etmesi zararlıdır. Ottan yapılmış ve doğal olan fırça kısmı ile sadece zeminleri değil, besinleri de gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Bulaşık ve sebze fırçalarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yıkanabilir Süngerler
Yıkanabilmeleri sayesinde aylarca kullanılabilen süngerler sayesinde mutfağınızdan çıkan atık miktarını azaltabilirsiniz. %100 pamuktan üretilen süngerlerin bir tarafı çuval kumaşımdan, diğer tarafı da pamuk pazenden yapılmıştır. El emeği olan bu yıkanabilir süngerleri Createrra’da bulabilirsiniz.

Yıkanabilir Kahve Filtresi
Tek kullanımlık filtre kahveleri, her kullanım sonrasında çöpe atılır. Bu da kısa sürede çok fazla atık ortaya çıkmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için yıkanabilir kahve filtreleri üretilmiştir. Sık dokunmuş ve işlenmemiş ham ketenden üretilen kahve filtrelerini tercih ederek, doğa dostu bir alışveriş yapmış olursunuz. Her kullanımdan sonra sabun kullanmadan temizlenebilen kahve filtreleri, koku yapmaz. Belli aralıklarla kaynar suda temizleyerek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Yıkanabilir kahve filtrelerine Createrra’dan ulaşabilirsiniz.

Kendileri Kadar Fiyatları da Küçük Mutfak Gereçleri
Küçük mutfak gereçlerinin fiyatları 30 TL ile 95 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat farkları; malzemeye, adete, boyuta ve benzeri kriterlere göre belirlenmiştir.

Pipet Kutusu Ne İşe Yarar?

Pipet kutuları; pipetlerinizi temizledikten sonra içerisinde saklamanız ve pipetleri kendisini kirletebilecek maddelerden korumanız amacı ile üretilmişlerdir.

Çelik Pipet Sağlıklı Mı ?

Çelik pipetler, dayanıklı ve ısıya dayanıklı olmaları sebebi ile sağlıklıdırlar. Özellikle plastik pipetlere göre çok daha iyi bir seçenektir. Aynı zamanda kolay temizlenebildikleri için, içerisinde besin artığı bırakmazlar. Bu da koku yapmalarını önler.

Bambu Pipet Sağlıklı Mı?

Bambular üretimleri sırasında hiçbir kimyasal ilaç gerektirmezler. Pipete dönüştürülürken de kimyasal madde kullanılmadığı için %100 doğal ve sağlıklıdırlar. İçeceğinize tat ve koku geçirmezler