Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Krem ve Nemlendirici Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 109 (4 Sayfa)

Doğal İçerikli Nemlendiriciler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğal içerikli nemlendiriciler, cildin sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olan doğal bileşenlerle formüle edilmiş, güçlü nemlendirme özelliği bulunan ürünlerdir. Cildi nemlendirmenin yanı sıra besleyerek daha sağlıklı, genç ve tazelenmiş görünmesinde de etkilidirler. Kimyasal içerikli nemlendiricilere göre daha hafif yapıda olmalarıyla dikkat çeken bu doğal ürünler genellikle aloe vera, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı, shea yağı, badem yağı gibi doğal yağlar ve özlerden elde edilir. 

Kimyasal içerikli ürünlerin pek çoğu ciltte tahrişe neden olabilirken doğal içeriklere sahip olan nemlendiriciler, cildi rahatlatarak yumuşatır. Bu sayede hassas cilde sahip olan kişiler bile bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Doğal içerikli nemlendiriciler aynı zamanda çevre dostudur. Kimyasal içerikli ürünlerde bulunan bazı maddeler atık suya karıştığında çevre kirliliğine neden olur. Oysa ki doğal içerikli nemlendiricilerin atık suya zarar verme riski çok daha düşüktür. Normal, yağlı, kuru veya hassas ciltler için farklı formülleri bulunan doğal içerikli nemlendiricileri Türkiye’nin sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’dan keşfederek cildinize en uygun olanları hemen satın alabilirsiniz. 

Cilt Sağlığı İçin Neden Doğal İçerikli Nemlendiriciler Kullanmalıyız?

Cildimiz, beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı ve dış faktörlerin de etkisiyle nem kaybına uğrayarak kurumaya başlar. Özellikle günlük yaşamda maruz kaldığımız soğuk hava, rüzgar, güneş ışınları, kirli hava ve çeşitli kimyasallar, cildin nemini kaybederek kurumasına ve daha hızlı yıpranmasına neden olur. Cildin hassas bir yapısı olduğu için bütün bu dış faktörlerden cildi korumak ve olası etkileri azaltmak için düzenli olarak cildimizi nemlendirme özelliği bulunan krem, yağ ve losyonlarla nemlendirmemiz gerekir.

Doğal olmayan birçok nemlendirici ürün, kimyasal içerikleri nedeniyle cilde zarar verebilecek potansiyele sahiptir. Özellikle paraben, sülfat ve silikon gibi kimyasalların uzun vadede ciltte hasarı artırdığına dair pek çok çalışmalar bulunuyor. Doğal nemlendiriciler, cildin doğal yapısına uygun olarak formüle edildiği için kimyasal içerikler içermezler. Bu sayede cilt tarafından emilmeleri daha kolay olur. Ayrıca cilt üzerinde tahriş ve kızarıklık gibi cilt sorunlarına da neden olmazlar.

Cildin doğal ürünlerle düzenli olarak nemlendirilmesi, cildin elastikiyetini artırır. Bu da cilt yüzeyinde ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen önemli faktörlerden biridir.  Cildin daha genç ve sağlıklı görünmesinde etkili olan doğal içerikli nemlendirici çeşitleri ile doğal cilt bakımını destekleyen diğer doğal ürünleri sitemizden satın almak için sepetinize ekleyerek sipariş verebilirsiniz.

En İyi Doğal İçerikli Nemlendirici Markaları

Doğal içerikli nemlendirici sunan markalar, cilt sağlığına zararlı olan kimyasalları içermeyen, sadece doğal bileşenlerden elde edilen ürünleri yaygınlaştırırak etkili ve güvenli cilt bakımı yapılmasını sağlarlar. Bu markaların ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Ayrıca atık miktarını azaltmak ve yaşanabilir bir dünya için sorumlu davranmak adına çevre dostu ambalajlar kullanırlar. Sitemizde insan sağlığının yanı sıra hayvan haklarına saygı göstermeyi ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı amaçlayan doğal içerikli nemlendirici markalarının bazıları şunlardır:

Doğal İçeriklerin Nemlendirici Etkileri

Doğal içerik, doğadan elde edilen ve insanlar tarafından işlenmeden veya kimyasal işlemlerden geçirilmeden kullanılan bileşenlerdir. Bu bileşenlerin farklı pek çok etkisi bulunur. Bazı doğal içerikler nemlendirici özelliklere sahipken bazılarının onarıcı etkileri vardır. Bu bileşenler genellikle doğal minerallerden ve bitkisel ürünlerden elde edilir. Nemlendirici etkisi yüksek olan doğal içeriklerden bazıları şunlardır:

 • Aloe vera:  Bu doğal içerik, aloe vera bitkisinin yapraklarından elde edilir. Jel kıvamındaki yapısı ile cildi derinlemesine nemlendirir ve besler. 
  Shea yağı: Shea yağı, özellikle Afrika'da yetişen shea ağacının meyvesinden elde edilir. Yoğun bir nemlendirme etkisi olan shea yağı, cildini yumuşatır ve esnekliğini arttırır. 
  Jojoba yağı: Jojoba yağı, çöl koşullarına dayanıklı olan simmondsia chinensis bitkisinin tohumlarından elde edilir. Cildinizin doğal yağ dengesini koruyarak nemlendirir ve besler. 
  Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizinden elde edilen bu yağ, hafif ve hızlı emilen yapısıyla cildi nemlendirirken yağlı his bırakmaz. Ayrıca cildin doğal nem bariyerini güçlendirerek nem kaybını önlemeye yardımcı olur.

Doğal İçerikli Nemlendirici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırırken aynı zamanda sağlıklı bir cilt için gerekli olan besinlerin de almasını sağlayan doğal içerikli nemlendiricileri seçerken aşağıdaki detayları göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz:

 • Cilt tipinize uygun olan ürünleri tercih edin.
  Ürünün içerik listesini kontrol edin.
  Doğal ve organik sertifikalı ürünleri tercih edin.
  Güneş koruyucu özellikleri bulunan ürünleri seçin.
  Kullanımı ve uygulaması kolay olan ürünlere öncelik verin.

Cilt Tipinize Uygun Doğal İçerikli Nemlendirici Nasıl Seçilir?

Cilt tipine uygun doğal içerikli nemlendirici seçmek, sağlıklı bir cilde sahip olmak için oldukça önemlidir. Çünkü cilt tiplerinin ihtiyaçları ve sorunları farklıdır. Cilt tipinize göre doğru nemlendiriciyi seçerek cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun doğal içerikli nemlendirici seçmek için aşağıdaki detaylara göz atabilirsiniz.

 • Kuru Ciltler İçin Doğal İçerikli Nemlendiriciler: Kuru cilt, cilt yüzeyindeki yağ oranının düşük olduğu ve nem kaybının fazla olduğu cilt tipidir. Kuru cildi nemlendirmek için yoğun nemlendirme özelliği bulunan shea butter, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı gibi bileşenleri içeren nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. 
  Yağlı Ciltler İçin Doğal İçerikli Nemlendiriciler: Yağlı cilt, cilt yüzeyinde yağ oranı fazla olan cilt tipidir. Yağlı cilt tipi, sivilce ve akne gibi problemlere meyillidir. Bu nedenle anti-inflamatuar ve antibakteriyel özellikleri olan çay ağacı yağı, lavanta yağı, jojoba yağı gibi bileşenlerden elde edilen nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. 
  Karma Ciltler İçin Doğal İçerikli Nemlendiriciler: Karma cilt, bazı bölgeleri yağlı bazı bölgeleri ise kuru olabilen cilt tipidir. Bu tip ciltlerde, hem kuru bölgeleri nemlendiren hem de yağlı bölgeleri dengeleyen hyaluronik asit, gül suyu, aloe vera ve yeşil çay gibi bileşenleri içeren ürünleri tercih edebilirsiniz. 
  Hassas Ciltler İçin Doğal İçerikli Nemlendiriciler: Hassas cilt, diğer cilt tiplerine göre daha hassas bir yapıya sahip olan cilt tipidir. Hassas ciltler için doğal, hafif ve yatıştırıcı etkisi güçlü olan kekik yağı, papatya yağı ve avokado yağı gibi bileşenler içeren nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. 

Doğal içerikli nemlendiriciler, cildimiz için oldukça faydalıdır. Cildiniz için en iyi doğal içerikli nemlendirici kremi ve diğer doğal bakım ürünlerini doğa dostu alışveriş platformu Createrra’dan satın alarak hemen doğal cilt bakımı rutini oluşturabilirsiniz. E-bültenimize abone olarak sizin için hazırladığımız kampanlardan ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.