Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Saklama Kumaşı ve Kesesi Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 19 arası, toplam: 19 (1 Sayfa)

  Plastiksiz ve Sağlıklı Hayatı Mümkün Kılacak Saklama Kumaş ve Keseleri

  Plastik içeren mutfak ürünlerin içerisinde besin muhafaza etmek çok zararlıdır. Plastik; içerisindeki besine tat ve koku geçirmenin yanında, içerisindeki kimyasal maddelerin de besine geçmesine sebep olur. Plastik ürünler yerine, çok daha sağlıklı ürün seçenekleri bulunmaktadır. Saklama kaplarında cam ürünleri tercih ederken, plastik poşetler yerine de saklama kumaşları ve keseleri tercih edebilirsiniz.


  Birbirinden Renkli Saklama Kumaş ve Keseleri

  Pamuk keseler, balmumu keseler, ketenden yapılan Buldan kumaşı keseler ve daha birçok malzemeden yapılmış keseler ile plastik ürünlere veda edebilirsiniz. Bu keseler; çok defa kullanılabilmeleri sayesinde, sağlıklı olmalarının yanı sıra ekonomik olarak da tercih edilmesi mantıklı olan ürünlerdir. Rengarenk kumaşları ile mutfağınıza da renklilik katacak bu saklama kumaşlarını ve keselerini Createrra’da bulabilirsiniz.


  Balmumu Kese

  Balmumu keseler, organik sertifikalıdırlar. İçeriğinde balmumu, pamuk, hindistan cevizi yağı ve ağaç reçinesi bulunur. Zararlı kimyasal içermezler ve üzerlerindeki renkler, desenler zararsız boyalar kullanılarak yapılır. Üretimi sırasında sıfır atığa önem verilen bu keseler, tüketimi sırasında da çok kez kullanılabileceği belirtildi için doğaya verilen zararı minimuma indirgemek amacı ile tasarlanmışlardır. Yerli üretim olan balmumu saklama kumaşlarını; kadın üreticiler tarafından, fırsat eşitliğine önem verilerek üretilmişlerdir. Balmumu saklama kumaşını, saklamak istediğiniz ürünün üzerine sararak kullanabilirsiniz. Sarma sırasında el ısınız ile şekil alacak ve sakladığınız ürünün üzerini güzelce kapatacaktır. Balmumu kese modellerini sitemizinde bulabilir ve inceleyebilirsiniz.


  Ekmek Kesesi

  Ekmekleri poşetle veya kağıtlarda saklayıp, her seferinde bu ürünleri çöpe atarak doğaya oldukça büyük bir zarar veriyoruz. Plastiklerin doğada uzun yıllar çözünmemesi ve zararlı kimyasal içermesi, kağıtların üretimi için de Dünya’nın önemli oksijen kaynakların biri olan ağaçların kesilmesi sebebiyle her iki ürün de doğa dostu olmaktan oldukça uzaktır. Bu seçeneklerden çok daha doğa dostu olan ve aynı görevi gören ekmek keseleri bulunmaktadır. Buldan kumaşından yapılan ve çok kez kullanılabilen ekmek kesesi modellerini Createrra’da bulabilirsiniz.


  Yıkanabilir Pazar Keseleri

  %100 pamuktan yapılmış, organik pazar keselerinin; plastik poşetlerin yerlerini almalarının zamanı geldi. Organik, işlem görmemiş, el yapımı ve rengiyle oynanmamış yıkanabilir pazar keseleri; içerisindeki besinlere hiçbir zarar vermez. Aynı zamanda yıkanabilir olmaları sebebi ile çok kez kullanılarak israfı önlerler. Yıkanabilir pazar kesesi modellerine Createrra’dan ulaşabilirsiniz.


  Saklama Kumaşları

  Keselerin yapımında kullanılan saklama kumaşları, plastik kullanımının önüne geçer. Yıkanabilir olmaları sebebi ile çok kez kullanılabilirler ve yıkama sebebi ile özellik kaybetme gibi problemler yaratmazlar. İçlerinde bulunan besinlere koku ve tat geçirmezler. Kimyasal madde bulundurmamaları sebebi ile besinleri güvenle saklayabilirsiniz.


  Gıdalarınızı Sizin İçin Sağlıkla Saklayacak Saklama Kumaşlarının ve Keselerini Fiyatları

  Sitemizdeki saklama keselerinin fiyatları ve saklama kumaşlarının fiyatları 35 TL ile 70 TL aralığında değişmektedir. Aynı zamanda sitemizde hediye setleri de bulunmaktadır. Bu hediye setlerinin fiyatları ise 270 TL ile 295 TL arasındadır. Sıfır atık mutfağa sahip olmak için sitemizdeki saklama kumaşlarını ve saklama keselerini edinebilir ve hem doğayı hem de sağlığını korumak için güzel bir adım atabilirsiniz. Balmumu Kese Nedir? Organik sertifikalı olan balmumu keseleri; balmumu, ağaç reçinesi, hindistan cevizi yağı ve pamuktan yapılır. %100 doğal olan bu keseler, kimyasal madde içermedikleri için sağlığa zararlı değillerdir. Yıkanabilir oldukları için çok kez kullanılabilirler. Bu sayede de daha az atık oluşturmanızı sağlarlar. İçerisinde güvenle besin saklanabilir.


  Balmumu Kumaş Sağlıklı Mı?


  Zararlı kimyasal maddeler içermemesi, içerisindeki besine tat/koku geçirmemesi ve %100 organik olması sebebi ile balmumu kumaş sağlıklı bir alternatiftir. Düzgün yıkandığı sürece uzun süre kullanılabilirler.


  Balmumu Saklama Kumaşı Nasıl Yapılır?


  Balmumu saklama kumaşı yapmak için %100 organik olan kumaş, istenen boyutlarda kesilir. Hazırlanan kumaş balmumu, reçine ve hindistan cevizi yağı ile kaplanır. Hepsi birbirine homojen bir şekilde karışana ve kumaş tarafından emilene kadar ısı ile işlem görür. Hazır hale gelen kumaşı saklamak istediğiniz besinin etrafına sararken, balmumu kumaş elinizin ısısı sayesinde şekil alır. Bu da besinin uzun süre, bozulmadan saklanmasını sağlar.