Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Cilt Bakım Yağ Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 92 (3 Sayfa)

Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğal ve organik cilt bakım yağları, cildi sağlıklı ve genç tutmak için kullanılan bitkisel içerikli ürünlerdir. Cildin nem ihtiyacını karşılamaya, nemi dengelemeye ve cilt hücrelerini beslemeye yardımcı olan cilt bakım yağlarının kimyasal içerikli ürünler gibi tahriş edici özellikleri yoktur. Cilt bakım yağları, genellikle bitkilerden, tohumlardan, çiçeklerden ve bazı meyve çekirdeklerinden elde edilirler. Doğal ve organik bileşenler içerdikleri için antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengin ürünlerdir. 

Cilt, pek çok faktöre bağlı olarak nemini ve canlılığını kaybeder. Cilt bakım yağı, nem dengesini yeniden sağlayarak cildin tazelenmiş, canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Güçlü antioksidan içeren yağlar, yaşlanma belirtilerini de yavaşlatmakta da etkilidir. Bitkisel cilt bakım yağları aynı zamanda doğaya dost ürünlerdir. Üretim aşamalarında doğal çevreye ve doğal kaynaklara zarar vermeyen doğal ve organik cilt bakım yağı ürünlerini Createrra’dan keşfedebilir, ihtiyacınız olan yağı sepetinize ekledikten sonra satın alabilirsiniz. 

Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünleri Nelerdir?

Cildin farklı ihtiyaçlarını karşılayarak doğal bakım yapma olanağı sağlayan doğal ve organik cilt bakım yağlarının pek çok çeşidi bulunuyor. Sitemizde bulunan ve yoğun ilgi gören doğal içerikli cilt bakım yağlarının bazıları şunlardır: 

 • Karışım Yağlar:Karışım yağlar, birden fazla yağın belirli oranlarda bir araya getirilmesiyle elde edilen yağlardır. Bu yağlar, farklı cilt tipleri ve ihtiyaçları için özel olarak hazırlanıyor. Örneğin; kuru bir cildiniz varsa nemlendirici özelliği daha fazla olan tatlı badem yağı, argan yağı ve jojoba yağının bir arada bulunduğu karışım yağları tercih edebilirsiniz. Akne eğilimli bir cilde sahipseniz çay ağacı yağı, lavanta yağı ve nane yağı gibi antimikrobiyal özelliklere sahip yağların bir arada kullanıldığı karışım yağları kullanabilirsiniz.
  Kantaron Yağı:Kantaron bitkisinin çiçekleri ve yapraklarından elde edilen kantaron yağının anti-inflamatuar ve antiseptik özellikleri bulunuyor. Cilt bakımında sıkça kullanılan kantaron yağı, yara iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olan özelliği ile ön plana çıkıyor. Güneş yanıkları, sivilce izleri ve cilt lekelerinin tedavisinde etkili olan bu yağı, kuru cildinizi nemlendirmek ve cildinizin elastikiyetini artırmak için de kullanabilirsiniz.
  Kuşburnu Çekirdeği Yağı:Kuşburnu meyvesinin çekirdeklerinden elde edilen kuşburnu çekirdeği yağı, antioksidan bakımından zengin bir yağdır. Cildinizi nemlendirmek, ince çizgi ve kırışıklıkların azaltlmak ve cildin tonunu eşitlemek için idealdir. Hassas bir cilde sahipseniz kuşburnu yağı ile cilt bakımı yapabilirsiniz. 
  Çay Ağacı Yağı: Çay ağacının yapraklarından elde edilen çay ağacı yağının antimikrobiyal özellikleri bulunuyor. Bu sayede akne ve diğer cilt problemlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Cildin nem dengesini korumak ve cildin daha parlak görünmesini sağlamak için de etkili olan çay ağacı yağını sabit yağlar ile karıştırarak kullanmak gerekiyor.
  Argan Yağı: Argan ağacının meyvelerinden elde edilen argan yağı, antioksidan içeriği ve nemlendirici özellikleri ile biliniyor. Cildin nem kaybını önlemek, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltmak için ideal olan argan yağının hafif bir dokusu vardır. Bu sayede her cilt tipinin kullanımına uygundur. 

Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Cilt bakım yağı kullananlar genellikle sonuçlarından memnun kaldığı için yağlar, bakım rutinlerinde en sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Doğal ve organik cilt bakım yağı ürünleri kullanmanın birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

 • Cildinizi zararlı kimyasallardan ve olumsuz etkilerinden korumaya yardımcı olur.
  Cildinize ihtiyacı olan nemi verir ve nem dengesinin korunmasını sağlar. 
  Antioksidan etkisiyle cilt hücrelerinin hasar görmesini önleyerek yaşlanmayı yavaşlatır.
  Bazı doğal ve organik cilt bakım yağı ürünlerinin iltihap azaltıcı özellikleri olduğu için akne ve sivilce gibi problemleri gidermeye yardımcı olabilir.
  Cilde canlılık ve parlaklık kazandırarak sağlıklı bir görünüme kavuşmayı destekler.
  Sentetik bileşenler içermedikleri için hassas ciltler için de uygundur.
  Doğru kullanımda ciltte tahrişe neden olmaz.
  Çevre dostudur.

Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer pek çok üründe olduğu gibi doğal ve organik cilt bakım yağı ürünlerini satın alırken de dikkat edilmesi gereken birkaç önemli faktör bulunuyor. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz cilt bakım yağlarına sahip olmak için satın alma aşamasında aşağıdaki detaylara dikkat edebilirsiniz: 

 • Doğal ve organik ürünlerde yapay kimyasallara veya sentetik bileşenlere yer verilmemelidir. Ürünün kimyasal madde içerip içermediğini kontrol etmek için ürün içeriklerine göz atabilirsiniz.

 • Ürünün adında özellikle “organik” ifadesi kullanılıyorsa COSMOS Organic, USDA Organic veya Ecocert gibi gerçekten organik olduğunu doğrulayan sertifikasının olması gerekiyor. 

 • Pek çok marka doğal ve organik ürünler sunuyor. Ancak bazılarının bu iddiaları doğru olmayabilir. Bu konuda araştırma yaparak güvenilir bir marka bulabilirsiniz veya ihtiyacınız olan doğal içerikli ürünleri doğa dostu alışveriş imkanı sunan Createrra’dan satın alabilirsiniz.

 • Cilt tipinize uygun olan bir yağ seçmeye özen gösterin. 


Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünleri Kimler için Uygundur?

Doğal ve organik cilt bakım yağı ürünlerini herkes kullanabilir. Ancak özellikle kuru cilt yapısına sahip olanlar ve cilt problemleri bulunan kişiler için faydalıdır. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin hafif yapılı yağları tercih etmesi gerekiyor. Çünkü cilt bakım yağlarının genellikle yoğun bir yapısı bulunuyor. Bu yoğun yağlı formüller yağlı cilt tiplerinde akneye veya sivilceye neden olabilir. 

Cildiniz için en iyi cilt bakım yağı ve diğer doğal bakım ürünlerini Türkiye’nin sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’dan keşfedebilir, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bültenimize abone olabilirsiniz. 

Doğal ve Organik Cilt Bakım Yağı Ürünlerini Hangi Markalar Satar?

Sitemizde doğal ve organik cilt bakım yağları bulunan pek çok marka bulunuyor. Bitkisel içerikli ürünleri sayesinde doğal ve eşsiz bir bakım yapma imkanı sunan bazı markalar şunlardır: