Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Yaşayan Evler Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 805 (23 Sayfa)
Dünya, tüketim anlayışlarımızı değiştirmemiz için bizleri adeta uyarıyor. Kaynaklarımızı daha verimli kullanmak ve mümkün olduğu ölçüde az kullanmak için birtakım mesajlar veriyor. Enerjimizi, suyumuzu ve atığımızı iyi yönetmeliyiz. Bireyler ve endüstriler olarak iç içe adımlar atacağımız bu yolculukta tercihlerimizi küçümsemeden hayatlarımızı yeşil gezegen için sürdürülebilir bir anlayış içerisine almalıyız. Temizlik gereçlerinden mutfak eşyalarına kadar birçok ürün, tek kullanımlık plastikler ve çevreye zarar veren kimyasallar ile evlerimize girebiliyor. Evlerimizin temizliğini yaparken, gezegenimizin geleceğine de katkı yapalım! Plastik atık olarak atılan ürünler, geri dönüştürülemeyen atıklar olarak gezegenimizin sırtında bir yük olarak çöplere dönüşüyor. Doğayla barışık bir alışveriş deneyimi sunan Createrra ile sürdürülebilir markalar tarafından imal edilen doğa dostu ev ve yaşam ürünlerini şimdi inceleyebilirsiniz!

Sürdürülebilir ev ve yaşam Ürünleri Nedir?

Evde, çalıştığımız mekanlarda, tarlada ve birçok yerde tüketiyoruz. Fakat her bir fert olarak kullanılmayan üretim ve tüketimden sorumlu muyuz? Atık oluşumunun önüne geçerek, kullandığımız ve kullanacağımız bir ürünün ömrünü uzatarak üretimlerinde kullanılan doğal kaynakları kurtarmış olacağız. Geri dönüştürülen ve ileri dönüşüm ile atık olmaktan kurtarılan her ürün doğal kaynaklarımızı israf etmekten bizleri koruyacak. Enerji ve suyu verimli bir şekilde kullanmış olacağız. Üretim, tüketim ve hizmet süreçlerinin yönetilmesinde ilk önce atık oluşumunun önüne geçmeliyiz. Kısa süreli kullanım ömürleri olan ve geri dönüştürülemez ürünler sürekli atıklar haline geliyor. Dünya için her gün artan bir atık yükünü görmezden gelmemeliyiz. Bunun bilincinde olan sürdürülebilir markalar, sorumlu üretim ve sorumlu tüketim ilkesini hayata geçirerek sıfır atık üretme hedefiyle üretimlerini yapıyorlar. İşte bu nedenle atıksız ve çevreye zarar vermeyen bir tüketim için evinizin ihtiyaçlarını sürdürülebilir ev ve yaşam ürünleri ile giderebilirsiniz. Sürdürülebilir ev ve yaşam ürünleri sayesinde evinizin ihtiyaçlarına sürdürülebilir çözümler bulmuş olacaksınız. Aynı zamanda yeşil ekonomi için de değerli bir adım atacaksınız! Sürdürülebilir markalar yeşil ekonomi ile daha iyi bir dünyada yaşamamız için Createrra’da buluştular! Evinizde günlük rutinleriniz içerisinde ihtiyaç duyduğunuz ürünler doğa dostu üretim anlayışıyla sizlerle buluşuyor! Banyo aksesuarları, deterjan, fincan, kupa, mum, tabaklar ve hatta bebek gereçleri gibi birçok ürün hem doğanın hem de insanın sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretiliyor. Günden güne riskini arttıran çevresel atık problemi, gezegenimizin yaşanabilirlik durumunu etkiliyor. Bu etkiyi önce kendi tüketimimizi yöneterek olumlu yöne çevirebiliriz. Tüketim anlayışımızı yönetmemiz, geç kalmış üreticilerimizi de harekete geçirecektir. Tercih ettiğimiz çevre dostu bir ürün ile dünyanın sırtına bir atık yükü bırakmamış olacaksınız. Sürdürülebilir ev ve yaşam ürünleri ile daha az karbon ve daha az atık!

Evinizi Sürdürülebilir Eşyalar İle Dizayn Edin

Evinizi daha çekici hale getirecek birçok sürdürülebilir ürün Createrra’da! Gözünüze ve ruhunuza hitap edecek ev dizaynını yaparken gezegeninizin ruhunu da göz ardı etmeyin! Karbon ve su ayak izi bırakmayan ürünler ile doğal kaynaklara zarar vermeden yaşamlarınızı inşa edebilirsiniz. Her aldığımız ürünün üretim aşamasından başlayan bir karbon ayak izi vardır. İsraf edilen su ve enerji ile henüz üretim aşamasında ürünler dünyaya negatif etki bırakmaya başlıyor. Bu nedenle bilinçli bir tüketim ile doğaya bıraktığınız etkiyi önemsemelisiniz. Bir fert olarak gün içerisinde alınan her kararda doğal kaynaklarımızın verimli kullanılmasına destek verebilirsiniz. Satın alınan her ürün bir doğal kaynak anlamına geliyor. İçerdiği ham maddeler dışında üretim aşamasında harcanan enerji ve diğer doğal kaynaklar ileri dönüştürülemeyen ürünün çöpe gitmesi ile yok oluyor. Doğanın da insanın da sağlığını bozmamak için bir birey olarak kullanılmayan tüketime dikkat etmeliyiz. Sürdürülebilir markalar bu anlamda tüketiciye bir el uzatıyor. Geri dönüştürülebilir ve doğa dostu ev eşyaları bu şekilde karşınıza geliyor. Sürdürülebilir ve temiz üretim ile sunulan ürünler daha yaşanılabilir bir gezegen için Createrra’da! Her fert satın aldığı ürün ile bir takım doğal kaynakların nasıl kullanılacağına karar vermiş olur. Mutfaktan banyoya kadar satın alınan her ürün için harcanan enerji ve kaynak o ürünün ömrünün tükenmesiyle atık halini alır. Bu şekilde tek kullanımlık plastikler veya ileri dönüştürülemeyen her ürün dünyamıza atık olarak kazandırdığımız bir israf anlamına gelir. Fakat sürdürülebilir bir yaşam yönetimi kazanırsak önce kendi hayatımızı yöneterek daha sağlıklı bir yaşam sürme fırsatını elde ederiz. Bu sayede kullanılmayan tüketimi azaltarak doğal kaynaklarımızı gelecek nesillere en doğru şekilde taşımış oluruz. Siz de evlerinizi sürdürülebilir bir yaşam kültürü ile dekore edin ve sürdürülebilir eşyalar ile atıksız bir gelecek için adım atın! Lindos Naturals, yüzey temizleyici, bulaşık sabunu, ahşap sabunu ve kolonya ürünleri ile bitkisel kaynaklı biyoçözünür ürünleri ile daha az plastik ve enerji tüketimi sağlıyor. Marka, vegan Society sertifikaları ile %100 vegan içerikli ürünleri ile hayvan dostu özelliğine de sahip. Zulu Ceramics, porselen çamurundan el yapımı seramik ürünleri ile farklı tasarımlar sunuyor. Farklı renklerde ve farklı şekillerde sedefli dekoruyla Zulu ile tanışın! Atölye Patika ve Ekolojik İşler Atölyesi de ürettikleri birbirinden eşsiz ev ürünlerini doğaya karşı sorumluluk bilinci içerisinde üretiyor. Kağıt yapım kiti, rohum çimlendirme kiti geri dönüşümü evde başlatan şahane çözümlerini Createrra ile sizlere sunuyor.

Bazı Ev ve Yaşam Ürün Grupları

Atık üretmeyen, saf doğal malzemelerden elde edilmiş ev dekorasyon ürünleri ile evlerinizi gönül rahatlığıyla süsleyebilirsiniz! Evlerinizin dekorasyonu için üretilen doğa dostu ürünler sayesinde keyifli iç mekan tasarımları elde edebilirsiniz. ev ve yaşam sayfamız, hiçbir kimyasal katkı içermeyen ürünlerden sizlere çeşitli çözümler sunuyor. sofra ve mutfak ürünleri mutfağınızdaki ihtiyaçlara sürdürülebilir cevaplar veriyor! Tabak, kase ve kaşık gibi sofranızda ve mutfağınızda kullanacağınız ürünler sayfamızda sizleri bekliyor. Evdeki tüketimlerimizin kimyasallarla en iç içe halde olan kısımlarından biri temizlik ürünleri demek yanlış olmaz.doğa dostu temizlik ürünleri, sizler için hiçbir kimyasal katkı kullanmadan doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünleri bir araya getirdi. Bulaşık sabunu ve yüzey temizleyiciler daha üretim aşamasından dünyamızı korumaya başlıyorlar bile! Temizlik ürünlerinin yanında sürdürülebilir markaların banyo ürünleri biyoçeşitliliğe zarar vermemek için sorumlu üretim ve tüketime dikkat çekiyor! Evinizin her köşesine doğal çözümler bulmayı amaçlayan sürdürülebilir markalar, atıksız ürünlerini Createrra ile tüketicilerine iletiyor. Yaşamımızın her alanına hitap etmeyi amaçlayan markalar kırtasiye ve ofis ürünleri ile ev dışındaki ihtiyaçlarımıza da çevre dostu çözümler getiriyor. Ofiste veya okulda ihtiyacınız olan birçok ürün sürdürülebilir bir anlayışla üretiliyor. ‘Sıfır karbon ve sıfır su ayak izi’ ilkesine önem veren sürdürülebilir markalar, temiz bir üretim ile çalışmalarına devam ediyorlar. ev tekstili ürünleri, ise mekanlarınızın yaşam kalitesini arttıran yastık, battaniye ve halı gibi birçok ürünü evlerinize sunuyor! Uzun ömürlü ve sorumlu üretim anlayışı ile imal edilen ev tekstili ürünleri, her bir ürünün aslında göründüğünden daha fazla anlam ifade ettiğini bizlere hatırlatıyor.