Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Bambu Mutfak Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

  Bambu Mutfak Ürünleri

  Bambu bilimsel adıyla Bambusoideae; halk arasında kullanımıyla hint kamışı, bambuseae ve olyreae isimli iki ayrı türe ayrılan 1213 bitki türlerinden oluşan bir bitki türünü kapsayan tanımdır.Bambu sanılanın aksine ağaç değil bir odunsu bitki çeşididir.Bambular yüksek miktarda karbondioksiti oksijene çevirebilmektedir.Bambu türleri Asya'da, Güney ve Kuzey Amerika'da ve Afrika'da bulunurlar.Araç -gereç yapımında en çok bambuseae ve olyreae tercih edilir.

  İki ayrı türlerinden biri bambuseae adı verilen bambular; ağaç gibi büyüyen, tahtalaşan, ince yapraklı ve çok büyük çiçekli bambu türüdür.Boyları 38 metre uzunluğa ve 80 santimetre genişliğe kadar ulaşabilmektedir.Esneklikleri sayesinde kırılma olasılıkları oldukça düşüktür.Bazı bambuların çiçek vermesi yüzyıl gibi bir süreyi bulabilmektedir.

  Olyreae türü bambularsa ot gibi büyüyen, tahtalaşmayan ve boyutları 1 metreyi geçmeyen bambulardır.

  Bambu bitkisi tropik ve bol yağmur alan bölgelerde ekstra bir müdahale gerektirmeden kendiliğinden büyür. Hiçbir gübre ve kimyasal maddeye maruz kalmaz.Bu nedenle hem tüketimi hem de eşya olarak kullanımında sağlığa zarar verebilecek  herhangi bir yan etki yapmaz.Pandalar tarafınca tercih edilen bambu filizi kanser tedavisinde kullanılır ve kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur.

  Bambu Mutfak Ürünleri Nelerdir ve Avantajları

  Bambu bitkisinden tabak altlığı, tabak , kase, kesme tahtası, kaşık, chopstick, spatula, servis tabakları, ekmek sepeti ve tepsiler gibi ürünler üretilir.Avantajları;

  • Bambu,antibakteriyel  bir özellik taşımaktadır.Mikrop barındırmaz.

  • Doğa dostudur.Kirlenmeye sebep olmaz.

  • Suya karşı çok dirençlidir. Suyu çekmez ve aşınmaz.

  • Bambu mutfak ürünleri ekolojiktir.

  • Bambu ürünleri sağlıklıdır.

  • Bambu ürünleri uzun ömürlüdür.Hafif, esnek ve sağlam bir materyaldir.Kolay kolay kırılmaz, çizilmez ve bozulmaz.

  • Nem,ısı ve kokuya karşı dayanıklıdır. Bir ürünün kokuya ve neme sahip olması üzerinde biriktirdiği bakterilerden kaynaklanır.Bambu bitkisi sahip olduğu bamboo kun isimli antioksidan madde sebebiyle üzerinde bakteri barındırmaz ve dolayısıyla ısı, nem gibi ortam koşullarından olumsuz anlamda etkilenmez.İyice yıkanmadığı takdirde her ürün koku yapar.

  • Estetik ve doğal bir görünüme sahiptir.Dekorasyon anlamında da tercih edilebilecek sağlıklı ve şık bir üründür.

  Bambu Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Bambu Ürünlerin Bakımı

  Satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri aldığınız ürünü nerede ve ne şekilde kullanacak oluşunuz.Çünkü her yemek ve her pişirme şekli kendine uygun ürünü gerektirir.En önemli ikinci unsur ise ne şekilde bir ürün istiyorum. Bambu da pek renk seçeneğimiz olmadığı için burada asıl odak noktası yemek tabağının kayık ya da yuvarlak olmasından geçiyor.Ne tür bir görünüşe sahip olduğunu belirledikten sonra bütçenize uygun bir bambu ürüne sahip olabilirsiniz.


  Bambu ürünlerin bakımında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Yaklaşık 80 derece sıcaklığa kadar sağlamlığını koruyan bambuları aşırı sıcağa maruz bırakmamalıyız.

  • Uzun süreli olarak güneşe maruz bırakılmamalıdır.Üründe güneş ışınlarından kaynaklı çatlamalar ve solmalar görünebilir.

  • İyice temizlendiğinden emin olunmalıdır.Lekelerin oluşmaması için ürünün üzerinde gıda artığı kalmayacak şekilde fırçalanarak ve süngerle köpürtülerek  temizlenmesi gerekir.Bulaşık makinesinde yıkanmasından çok elle yıkama tercih edilmeli eğer bulaşık makinesinde yıkanılacaksa iyice durulayıp bulaşık makinesine yerleştirilmelidir.

  • Ürünü su içerisinde bekletmeden ılık su altında yıkayarak kirden arındırmalısınız.Bez yardımıyla kurulayabilirsiniz.

  • Zeytinyağı  ya da sedir yağını damlatarak ürüne masaj yapıp parlaklık kazandırabilirsiniz.

  Bambu ürününüze uzun ömür kazandırmak için yukarıdaki noktaları göz önünde bulundurmanız yeterlidir.Doğa dostu alışveriş platformu Createrra olarak sizlere doğal ürünler hakkında ipuçları vermenin yanında  bambudan üretilmiş ürünleri de sunuyor ve sizlere sağlıklı ürünler kazandırmak için elimizden geleni yapmaktan kıvanç duyuyoruz.Artık sizler de Createrra'dan bambu ürünlerine sahip olabilirsiniz.Dilediğiniz ürüne talep oluşturup satın alabilir ve e- bültenimize abone olarak sizler için yazdığımız içerikleri okuyabilir veya kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.