Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Doğal Güzellik Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 1616 (45 Sayfa)
Sürdürülebilir Kozmetik Nedir?

Sürdürülebilir kozmetik, doğal kaynaklardan elde edilen ham maddelerin kullanıldığı ve çevresel atık meydana getirmeden üretimlerinin gerçekleştiği kozmetik ürünlerine denir. İnsan ve çevre sağlığına zarar verecek kimyasalların kullanılmadığı bir üretim anlayışını belirtir. Çok fazla bileşen kullanımına karşı daha az ve doğal bileşenleri içeren ürünler, tüm üretim süreçlerinde canlılara ve çevreye saygılı bir şekilde imal edilir. Kozmetik ürünlerin test aşamalarında hayvanlar üzerinde birçok kez deneysel testlerin uygulanmasına karşı olan sürdürülebilir kozmetik markaları, hayvanlara karşı da son derece düşünceli bir tavır ve çevre bilinci içerisindedirler. ‘Doğal’ ve ‘sürdürülebilir’ bir bakış açısı ile üretimlerini gerçekleştiren markalar, çevresel sorumluluk duygusu taşıyarak sürdürülebilir ürünler arayan müşterileri ile buluşuyor. Her ürünün ham madde tedarik aşamasından üretimine, ambalajlanmasından test aşamalarına kadar her adımda insanlara, gezegenimize ve bir arada yaşadığımız diğer canlılara karşı sorumluluk duygusu içerisinde üretimler gerçekleştiriliyor. Daha iyi bir dünya mottosu ile üretimlerini yapan markalar, hayvan testleri yerine alternatif test süreçlerini benimsiyor. Cilt tahrişine ve alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığının minimuma indirildiği bitkisel kaynaklı kozmetik ürünleri ile daha güzel bir dünya için siz de tercihlerinizi hafife almayın! h2 Hayvanlar Üzerinde Test Edilmeyen Kozmetik Ürünleri Kozmetik ürünleri, sürdürülebilirlik konusunda en önemli sektörlerden birisi konumunda bulunuyor. Üretimde kullanılan maddeler ve test aşamaları gibi süreçler kozmetik ürünlerini önemli hale getiriyor. İçerdiği maddelerin insan cildine uygulanabilmesi için güvenilirliğini kanıtlaması gerekiyor. Bu nedenle yıllardan beri hayvanlar üzerinde yapılan deney aşamaları, laboratuvarlara hapsedilen canlıların ürkütücü testlere maruz kalması ile sonuçlanıyor. İşte bu duruma karşı duyarlı bir tavır alan bazı kozmetik markaları ürünlerini ‘Cruelty-free’ sloganı ile hayvanlar üzerinde test yapmadan üretiyor. Adeta işkenceye dönüşen bu süreci alternatif yollarla yürüten markalar, ürünlerini gayet güvenilir bir şekilde üretmeye devam ediyorlar. Createrra olarak sizlere sunduğumuz tüm kozmetik ürünleri de bu etik değerler doğrultusunda hayvanlar üzerinde test edilmez. Daha iyi bir dünya için insanlara ve birlikte yaşadığımız diğer canlılara karşı bilinçli bir tüketim anlayışıyla kullanacağımız kozmetik ürünlerinde bu konuyu geri plana atmamalıyız. İnsan ve doğanın uyum içerisinde var olabileceğini anlatan sürdürülebilirlik değerleri çerçevesinde üreticiyi ve tüketiciyi buluşturan Cteaterra, diğer kategorilerinde olduğu gibi kozmetik markalarında da önemli kıstasları sizin için değerlendirdi. Üretiminde hayvanların zarar görmediği bu kozmetik ürünlerini siz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Doğa Dostu Kozmetik Ürünleri Satan Bazı Markalar

Createrra, sürdürülebilir kozmetik markalarını bir araya getiriyor! Doğa dostu markalar ürettikleri ürünler ile Createrra’da buluşuyor. Sürdürülebilir üretim ile elde edilmiş birbirinden farklı eşsiz birçok ürün aynı noktada bir araya geliyor. İnsanlara, doğaya ve geleceğe daha güzel bir dünya bırakmak için çabalayan markalar, ürünlerini sizlere Createrra’da sunuyor. Atölye Patika, sentetik madde, boya, pigment gibi herhangi bir geri dönüştürülemeyen ve çevreye zararlı maddeyi ürünlerinde kullanmıyor. Marka ürettiği doğal sabunlar, dudak bakım kremi, zeytinyağlı vücut tuzu ürünleri ile kozmetik markaları arasında önemli bir yere sahip. RAQUN Kozmetik ise nemlendirici kremler, özel killi diş macunları ve krem deodorantları ile doğa dostu cilt bakım ürünlerini sizlere sunuyor. Es Made %100 doğal at kılı vücut ve yüz fırçası ürünleri ile kan dolaşımınızı en sağlıklı hale getirebilmeniz için kimyasallardan uzak doğal bir ürünü karşınıza getiriyor. Lindos Naturals, geleneksel toksik olmayan bitkisel bazlı kastil sabunları ile kozmetik markaları arasında müşterilerini bekliyor. Doğa dostu kozmetik markalarımızdan bir diğeri Goya Botanicals, uçucu yağları ile dikkat çekiyor. Aromaterapi özelliği taşıyan uçucu bitki yağları ile iç mekanlarınızda alternatif bitkisel tedavi yöntemlerini kullanarak huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ağız Bakım Ürünleri

Sürdürülebilir ürünlerin önemli kategorilerinden biri olan ağız bakım ürünleri birçok kimyasal ve sağlığa zararlı maddeyi içerisinde barındırabiliyor. Paraben ve florür gibi insan sağlığına yaptığı etkinin son derece tartışılır olduğu maddeler Createrra markalarının ürünlerinde kesinlikle yer almaz. Doğa dostu markaların sürdürülebilir bir anlayışla ürettikleri ürünler, geri dönüşümlü ve plastiksiz paketleme özelliklerine sahiptir. Plastik kullanmamaya dikkat çeken markalar, sürdürülebilir bir dünya için bu konuda her üreticiyi bu duyarlı duruşa destek olmaya davet ediyor. Tüketiciler olarak tercih seçeneğinizi plastiksiz paketlenmiş ürünlerden yana yaparak daha iyi bir gelecek için yardım etmiş olacaksınız. Üretme ve tüketme eyleminin etkileşim içerisindeki devinimi tüketirken üretimi yapılan ürünlere de yön verme imkanı sağlıyor. Bilinçli tüketiciler olarak doğa dostu ağız bakım ürünleri ile dünyamızı ve geleceğimizi koruyalım! Bizden sonraki nesillere çevreyi ve doğayı en güzel şekilde miras bırakalım.

Aromaterapi

Aromatik bitkilerin, yapraklarından, çiçeklerinden veya köklerinden buhar distulasyonu(damıtma) yoluyla elde edilen ucucu yağların insan vucudunun ruhsal ve bedensel şifası için kullanımına aromaterapi deniyor. İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olan aromaterapi çeşitli doğal kokular ile yapılıyor. Birçok farklı hoş kokulu bitkinin yer aldığı aromaterapi ürünleri arasında kekik, defne, adaçayı lavanta gibi ürünler yer almaktadır. Tıbbın geçmişine dayanan bu bitkisel şifa yöntemleri denemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aromaterapi ürünleri arasında uçucu yağların yanı sıra krem deodorantlar, yüz kremi, göz çevresi serumu gibi çeşitli ürünler de yer alıyor. Deodorant kremler, sprey deodorantların birçok sentetik ve cilde zarar veren içeriğinden uzak olarak sadece doğal bileşenler ile üretilir ve gözeekleri tıkar. Oysa terlemek, vücuttan toksin maddelerin uzaklaşmasını sağlayarak vucut sağlığımız için önemli bir işlevi yerine getirir. Bunun için cilde uygulanan deodorant kremlerle hoş bir koku aracılığyla terlemenin daha sağlıklı gerçekleşmesi sağlanır. Krem deodorantlar, uçucu yağlar ve diğer tüm aromaterapi ürünleri için sayfamızı inceleyebilrsiniz!

Banyo ve Duş Ürünleri

Sürdürülebilir markaların doğa dostu banyo ve duş ürünlerine Createrra’dan kolayca ulaşabilirsiniz! Saç bakım ürünlerinden, cildinize uygun sabunlara kadar çeşitli ürün sizleri bekliyor! Organik tarım ilkeleri ile elde edilen ham maddelerin, adil üretim koşullarında işlenmesi sonucu satışa sunulan banyo ve duş ürünleri Createrra farkıyla sizlerle. Güne başlarken veya yorgun bir günün ardından rutin olarak kullandığımız ürünler, yalnızca cildimizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bu ürünler ür