Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Mum Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 131 (4 Sayfa)

Mumlar ile Evinizin Havasını Değiştirin!

Birbirinden güzel mumlar ile evinizi güzelleştirebilirsiniz. Kokularıyla sizi rahatlatacak dekoratif mum modelleri ile odanızı aydınlatın.

Mum Çeşitleri

Yüzde yüz doğal doğal mumlar, yapıldıkları malzemelere ve kokularına göre çeşitlendirilir. Sitemizde balmumu mumları, soya mumları ve aromaterapi mumları; çeşitli boyutlarda ve kokularda bulabilirsiniz.

Aromaterapi Mumları

Özel bitkilerden elde edilen uçucu yağların damıtılması ve mum yapımında kullanması sonucu aromaterapi mumları üretilir. Aromaterapi mumlarının yapımında kullanılan bazı yağlar:
• Okaliptüs
• Lavanta
• Karanfil
• Paçuli
• Turunç
• Ylang ylang
Bu bitki yağlarına da farklı bitkiler ya da kokular eklenerek, aromaterapi mumlarının kokuları güzelleştirilebilir ve daha rahatlatıcı bir hale getirilebilir. Sitemizde bulabileceğiniz organik, yerli üretim ve el yapımı olan aromaterapi mumlarında hiçbir hayvansal ürün kullanılmamıştır. Zararlı boyalar ve zararlı kimyasallar kullanılmayarak insan sağlığına, bilinçli enerji tüketimi ve sıfır atığa dikkat edilerek doğaya değer verilmiştir. Sitemizdeki kavanoz aromaterapi mum modellerini inceleyerek ve en beğendikleriniz ile odanızı aydınlatabilirsiniz.

Balmumu Mum

Fitilleri ham pamuktan, kendisi de saf balmumundan yapılan balmumu mumlarını bir sürü şekil ve boyutta bulabilirsiniz. Yanma süreleri ortamın ısısına ve mumun boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Zararlı kimyasallar kullanılmadan, kadın üreticiler tarafından üretilen yerli ve el yapımı olan balmumu mum modellerini ve sitemizde bulabilirsiniz.

Soya Mum

Soya fasülyesinden çıkarılan yağlar kullanılarak elde edilen bir mum çeşididir. Yerli üretim olan soya mumlar; organik, vegan ve el yapımıdırlar. Üretimleri de dağıtımları sırasında ortaya çıkan karbon ayak izi minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır ve tüketilen enerji için yenilebilir enerji kaynakları tercih edilmiştir. Zararlı boyalar ve zararlı kimyasallar tercih edilmeyerek insan sağlığı da göz önünde bulundurulur. Sitemizdeki soya mum çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Buhurdan Setleri

Buhurdan mumlar yakılarak değil, eritilerek kullanılırlar. Bu yüzden filit bulundurmazlar. İçerisindeki yağların ortama koku yayması için yanması gerekmez. Buharlaşarak ortama güzel kokular yayarlar. Yaprak şeklinde üretilen buhurdan mumları kokusu geçene kadar kullanabilir ve koku yaymayı bıraktığında yeni buhurdan mumuna geçebilirsiniz. Serin ve karanlık bir yerde saklandıklarında kokuların ve yanma sürelerini korumanızı sağlar. Buhurdan mum setlerini Createrra’da bulabilirsiniz.

Aromaterapi Mumları Ne İşe Yarar?

Yakıldıkları ortama ağır olmayan ancak uzun süre hissedilebilen kokular yayarlar. Bu kokular zararsız kokulardır. Bu kokular doğal uçucu yağlardan elde edilir. Bitkilerden elde edilen bu yağların pek çok çeşidi vardır ve %100 organik ürünlerden üretilen aromaterapi yağları gün geçtikçe daha da popülerleşiyor. Kullanılan bitkinin özelliğine ve nadirliğine göre de aromaterapi mumlarının fiyatları değişiklik gösterir.

Buhurdan Nedir?

Buhurdan mumu, soyadan üretilen fitilsiz bir mum türüdür. Yani yakılmadan kullanılırlar. Demir buhurdanın altına yerleştirilen fitilli bir mum ile buhurdanın üzerine yerleştirilen buhurdan mumu eritilir. Mum eridikçe içindeki kokuyu yayar. Mum kokusunun ortama yayılmasında buhurdanın sıcaklığı, kullanılan yağ ve buhurdan mumunun saklandığı koşullar etkilidir. Buhurdanda kalan mumu temizlerken erimiş ve sıcak olan buhurdan mumunun pamukla emdirilmesi önerilir. Eğer mumunuz donmuş ise tekrar ısıtarak spatula benzeri bir cisim ile hafifçe kaldırılması önerilir. Her iki durumda da dipte kalan sıvı mum, bezle temizlenebilir.

Soya Mumu Nasıl Yapılır?

Soya, soya fasulyesinden elde edilen doğal bir yağdır. Soya yağının bir formu olan soya wax eritilir. İstendiği takdirde içine çeşitli yağlar, bitkiler eklenebilir. Sonrasında istenen şeklin elde edilmesi için kalıplara dökülürler ya da elde şekillendirilirler. Soya mumlar, doğal olmadıkları için uygun fiyatlı olan parafin mumlardan çok daha sağlıklı bir mum tercihidir. Aynı zamanda parafin mumlara göre daha uzun süre yanarlar.