Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Doğa Dostu Bilinçli Beslenme Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 384 (11 Sayfa)
Hayatımızın en başat yerinde duran gıda ürünleri, ekiminden yetiştirilmesine kadar önemli aşamalardan geçen besin ürünlerini kapsar. Bu aşamalarda kimi zaman zirai ilaçlar, kimi zaman koruyucu maddeler kullanılmaktadır. Fakat Createrra, Türkiye’nin sürdürülebilir pazarı olarak hiçbir katkı maddesi, koruyucu veya kimyasal içermeyen gıda ürünlerini üreten organik markaları bünyesinde topladı. Sürdürülebilir tarım yaparak ürünlerini elde eden üreticiler ürünlerini sunmak için Createrra’da buluşuyor! Tarım, gıda sürecinin başlangıç noktasıdır. Sürdürülebilir tarım ise kaliteli gıda ürünlerinin uygun maliyetler ile toprağın, çiftçinin ve doğal tarım kaynaklarının verimli kullanılmasını amaçlayan uygulamalardır. Sürdürülebilir gıda üretimi, tarımda ürünün ekimi ve yetiştirilmesinden başlayarak paketleme ve daha sonra lojistik süreçleri olmak üzere çok aşamalı bir süreçtir. Tarım sahalarının verimli kullanılmasını ve doğal kaynakların israf edilmemesini amaçlayan sürdürülebilir gıda üretimi organik ürünleri de içine alır. Organik ürün yetiştiriciliği hiçbir kimyasal kullanmadan doğal rutinlere önem vererek insana ve doğaya saygılı bir üretim modelidir. Suyun daha verimli kullanıldığı, toprağın kıymetinin arttırıldığı ve doğru beslenmenin öne çıktığı sürdürülebilir gıda üretim ve tüketimi gezegenimizin geleceği için çok önemlidir.

Organik Gıda Ürünleri Nedir?

Organik gıda ürünleri, katkı maddesi, koruyucu, kimyasal içermeyen ürünlerdir. Zamanla artan endüstriyel tarım uygulamaları, gıda ürünleri üzerinde olumsuz değişimlere neden oldu. GDO’lu ürünler de dahil olmak üzere gıda ürünleri deyim yerindeyse eskiyi aratır hale geldi. Organik tarım ile birlikte organik gıda ürünleri, hem insan sağlığı için hem de çevre sağlığı için faydalı ürünler sunmuştur. Organik tarım gün geçtikçe zarar verdiğimiz toprak ve çevre için çok önemli bir adımdır. Nüfusun artmasıyla ihtiyaç duyulan daha fazla miktarda besin sürdürülebilir tarım sayesinde verimin artırılması yoluyla elde edilebilir. Verimi artırırken kullanılan enerjiyi ve doğal kaynağı da tasarruflu şekilde azaltan sürdürülebilir tarım modeli çift taraflı bir kazanç sağlıyor. Hem organik ürünler elde ederken, hem de doğayı geleceğe daha iyi bir şekilde taşımış oluruz. Createrra’da yer alan markalardan biri olan Beyorganik Gıda, Anadolu’da ürettiği organik tahıl ve bakliyatlar ile kaliteli organik gıda ürünlerine ulaşmamızı sağlıyor. Hem kaliteli besinlere ulaşmamızı sağlayan organik gıda ürünleri, hem de kimyasallardan uzak sağlıklı besin değerleriyle dikkat çekiyor! Naturiga ise yüksek antioksidan içeren sebze ve meyve tozları ile herkese iyi bir beslenme imkanı sunuyor. Organik Açai tozu, Zerdeçallı karışım, kakao tozu gibi sadece organik üretim koşullarında elde edilen karışımlar uygun fiyatlarla sizlerle! Güzel Ada ve Nature Momma gibi markalar da enzimleri öldürülmemiş ve ışınlanmamış organik ürünleri ile ihtiyacınız olan kuru gıdayı Createrra ile sizlerle buluşturuyor. Cey Natural Foods, Foze, Ladin Organics ve daha birçok marka ürettikleri benzersiz ürünler ile Türkiye’nin sürdürülebilir pazarında yerini aldı.


Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Organik Gıda Ürünlerini Tercih Edin

Organik tarım sayesinde sağlıklı ve besin kalitesi yüksek ürünler elde etmek, gelecek nesilleri korumak, kimyasal maddelerin negatif etkilerinden uzaklaşmak mümkün. Daha sağlıklı bir yaşam için özenle yetiştirilen ve özenle elde edilen organik gıdaları tercih edin! Endüstriyel tarımdan kaynaklanan sorunlara çözüm önerilerinin bir araya geldiği bir başlık olan sürdürülebilir tarımın içinde yer alan organik tarım, doğal süreçler içerisinde ürünler elde etmek demektir. Katkı maddesine gerek duyulmadan en doğal haliyle yetiştirilen ürünler besin değerlerinin yüksek olmasıyla da öne çıkıyor. Genetiği ile oynanmayan ve üretim aşamasında kimyasal içerikli hiçbir katkı kullanılmayan organik gıda ürünleri özellikle çocukluk yaşlarında çok önemlidir. Küçük yaştan itibaren alınan tüm besinlerin kişinin bedeninde önemli etkileri olabileceği bilimsel olarak açıklanıyor. Doğru beslenmeyen bireyler, kazandıkları alışkanlık doğrultusunda vücutlarında kalıcı etkilere maruz kalabiliyor. Bir dönemin popüler konusu olan genetiği değiştirilmiş ürünler kalıcı hormonsal değişikliklere sebep olabiliyor. Bu nedenle çocukluktan itibaren alınan doğal olmayan gıdalar herkes için risk barındırıyor. Beslenme alışkanlığının kazanılmaya başlandığı çocukluk yaşlarında aynı zamanda beslenmeyle doğru orantılı olarak kemik ve kas gelişimi gerçekleşir. Doğal gıda ürünleri ile beslenen bir çocuğun kemik ve kas gelişimi önemli ölçüde iyi olacaktır. Kimi hastalıkların dahi tedavisi için önerilen organik gıda ürünleri daha zinde bir yaşam için çok önemlidir. Yani yaş aldıkça dikkat edilmeye başlanan beslenme alışkanlığı tam tersi olarak çocukluktan itibaren önem verilmesi gereken bir konudur. Her yaştan insanın uzaklaşması gereken kimyasal katkı maddeleri ve genetiği değiştirilmiş gıdalar bazı bilimsel kanıtlar ile de saptanıyor. İşte bu sebeplerden dolayı sağlığınızı en doğal gıda ürünleri ile güçlendirin! Siz de Createrra ile ürünlerini size sunan organik gıda markalarını inceleyin ve sağlığınız için organik gıda ürünlerini tercih edin!

Organik ve Doğal Ürünler

Ulaşılması kolay olmayan organik ve doğal ürünler, geniş ürün yelpazesi ile çevrimiçi olarak hizmetinize sunuluyor. Glutensiz ürünler, doğal yoğurt mayası, organik ketçap gibi her yerde bulunamayan organik ürünler sürdürülebilir pazar yeri Createrra’da! Gün içerisinde çay, kahve keyfi yapmak için aradığınız özel çaylar sizleri bekliyor. Sağlıklı atıştırmalıklar, kahvaltılık çeşitleri, ve vegan ürünler çevrimiçi pazarınızda! organik gıda ürünleri, sağlıklı oldukları gibi besleyici yönleriyle de beslenmenize büyük bir katkı sağlayacak. Vegan ürünler de gıda kategorisinde yer alan ürünler arasında. Sadece topraktan elde edilen gıda ürünleri ile elde edilen vegan gıdalar farklı marka seçenekleri ile geniş seçim imkanı sunuyor. Siz de organik tarım ile elde edilen bu doğa dostu ürünlere göz atmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Çay

Sürdürülebilir tarım ile toprağın ve doğal kaynakların verimli kullanımı sayesinde elde edilen organik çaylar, sevdiklerinizle geçireceğiniz anlarda da yanınızda! Akşamüstü yapacağınız bir çay keyfi veya iş molalarında stres atmak için içeceğiniz çaylar farklı tatlar ile karşınızda! İçilebilir çay filizleri en az beş yıl geçtikten sonra zorlu iklim şartlarından sonra büyüyebiliyor. Tabi yanlış bakım, yanlış gübreleme ve yanlış budamaya maruz kalmadığı taktirde. Yanlış tarım uygulamaları, hem çiftçinin emeğini verimsizleştirirken elde edilen besinin kalitesini de azaltır. Sürdürülebilir tarım içerisinde toprak için detaylı analizler sayesinde en doğru tarım uygulamaları yapılır. Toprak plastikler ve zararlı atıklardan arındırılır, doğru gübreleme ölçüsü bulunur, ve maliyet azaltılarak ekonomik kazanç elde edilir. Verim ve kalitenin artırıldığı sürdürülebilir tarım uygulamaları, hem üreticiyi hem de tüketiciyi doğaya saygılı bir şekilde geleceğe taşıyor!

Kahve

Kahve, çekirdekleri, kavrulması, hasat dönemleri gibi etkenler ile birbirinden çok farklılaşabilen bir içecektir. Createrra’nın doğa dostu markaları farklı coğrafyalardan elde ettikleri çekirdeklerle eşsiz kahve keyifleri yaşamanızı sağlayacak. Sürdürülebilir koşullarda üretilen kahve çekirdekleri su kullanımında tasarruflu davranılarak yetiştirildi. Çeşitli yöntemlerle doğal kaynakların kullanımındaki israfın önüne geçen markalar, kahve ağaçlarını özenle sulama işlemleri gerçekleştirdiler. Tüketilebilir hale gelene kadar çok fazla süreç içinden geçen kahveler birçok kaynağı ve enerjiyi kullanır. Sevenleri için paha biçilmez bir değeri olan kahve, fincanlara gelene kadar hasat, kurutma, tadım kavurma gibi çok uzun süren aşamalardan geçer. Bu aşamalar sürdürülebilir bir üretim modelinde gerçekleşmezse doğal kaynakların verimsiz bir şekilde kullanılması kaçınılmaz hale gelir. Bu nedenle Createrra’da buluşan markalar hem doğayı hem de kahveyi en verimli şekilde kullanmak için sürdürülebilir üretim ile kahvelerini üretiyor.

Kahvaltılık

Sabah sofralarının vazgeçilmezleri, kahvaltılarınızı lezzetlendirecek organik kahvaltılık ürünler sizlerle! Foze zeytin çeşitleri, Ladin Organics’in ezmeleri, Beyorganik’in pekmezleri ve dahası kahvaltılık ürünler sayfamızda! Kahvaltılarınızı süsleyecek nefis ürünler organik üretim yapan markalar ile karşınıza geliyor. Kolayca ulaşabileceğiniz bu ürünler, doğal kaynaklara saygılı üretim koşullarında üretiliyor. Createrra sürdürülebilir üretim yapan markaları bir pazarda bir araya getirerek siz tüketicilere en pratik hizmeti sağlıyor. Aradığınız organik kahvaltılık ürünler birçok markanın çeşitli seçenekleri ile sağlıklı bir etki için sizleri bekliyor. Yediğiniz ve tercih ettiğiniz her gıda ile önce kendinizi sonra doğayı etkiliyorsunuz. Koruyucu ve katkı maddesi kullanmadan temiz bir üretim yapan markalar, doğa için önemli kazanımlar sağlıyor. Bilinçli tüketim anlayışı ile hem kendi sağlınıza hem de doğaya olumlu bir etki yapmak için organik kahvaltılıkları sofranız için tercih edin! Şimdi sayfamıza girerek organik üretim ile ürünlerini elde eden yerli markaların leziz kahvaltılıklarına göz atabilirsiniz!