Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Etik Değerlerimiz

 

Daha iyi bir dünya için bir araya geldiler.

Etik değerler kümesi, yaptığımız işi bir bütün olarak ele aldığımızda, o bütünü oluşturan bileşenleri temsil eder. Yani her biri inşa etmeye çalıştığımız kültürün yapı taşıdır. Her biri kendi alanında tarifsiz bir kıymete sahip olan bu değerler ile, tüm dünya için daha yaşanılabilir bir atmosfer inşa edebileceğimizi düşünüyoruz. Bunun için sahip olduğumuz tüm değerlerle birlikte şeffaflığı ön plana çıkarıyor ve attığımız her adımın sağlamasını yapma özgürlüğünü sizlerle paylaşıyoruz. Createrra çatısı altında alternatif çözümler üreten markalarla birlikte, şeffaflıkla hareket ediyoruz.


Etik değerleri yakından tanıyın.

Markalarla iş birliği içinde olarak, onların her bir ürünü için, ürünün özelliklerine göre değer ataması gerçekleştirmelerini talep ediyoruz. Böylece incelediğiniz ürünleri ayrıştıran özellikleri kolayca görüntülemenize olanak tanıyor, ihtiyacınız olan çözümlere hızla ulaşmanızı sağlıyoruz. En önemlisi, tüm canlılar için daha sağlıklı ve doğa dostu bir tüketim alışkanlığı oluşturmak için çalışıyoruz. Aşağıda göreceğiniz tüm değerler, tam da bu sebepten ötürü felsefemizin yapı taşları olarak kabul edilmiştir. Etik değerlerden, adil ticaret anlayışından ve yaratıcı sürdürülebilirlikten ilham alarak daha ‘iyi’ bir dünya için bu değerleri sağlamlaştırmanın ve çoğaltmanın yollarını arıyoruz. Aramıza katılın.DEĞERLERİ ANLAMAK

Ürünleri sürdürülebilir, doğa dostu veya organik yapan pek çok sebep vardır. Onların nasıl bu kategorilere girdiğini açıkça görüntüleyebilmeniz için aşağıdaki etik değerler sembollerini hazırladık.
ADİLCE ÜRETİLMİŞ

Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Detaylı bilgi.

ORGANİK

Satıcı bu ürünün organik standartlar kapsamında üretildiğini kabul eder ve organik sertifika ile bunu kanıtlar. Ürün hiçbir şekilde genetiği ile oynanmış malzeme, ilaç veya diğer kimyasal maddeleri içermez.
Detaylı bilgi.

EL YAPIMI

Satıcı bu ürünün veya ürüne ait parçaların tamamının el yapımı olduğunu kabul eder. Yani ürüne ait malzemeler seri üretim gibi yöntemler yerine zanaatkarlık anlayışı çerçevesinde üretilir.
Detaylı bilgi.

KİMYASAL İÇERMEZ

Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.
Detaylı bilgi.

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDİLMEZ

Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Detaylı bilgi.

VEGAN

Satıcı bu ürünün vegan olduğunu ve üretimin hiçbir aşamasında hayvansal ürün kullanılmadığını kabul eder.
Detaylı bilgi.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ

Satıcı bu ürünün veya ona ait malzemelerin daha önce kullanılmış bir materyalden geri dönüştürüldüğünü kabul eder.
Detaylı bilgi.


İLERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ

Satıcı bu ürünün veya ürüne ait malzemelerin normalde atık olarak sınıflandırılırken başka bir sektörün imalatında yan ürün olarak değerlendirildiğini kabul eder.
Detaylı bilgi.

AZALTILMIŞ KARBON SALIMI

Satıcı, üretimin tüm aşamalarında karbon ayak izini azaltmaya yönelik faaliyetlerde bulunduğunu kanıtlar.
Detaylı bilgi.

BİLİNÇLİ ENERJİ

Satıcı, bu ürünün, kullanılan enerjiyi azaltmak adına yenilenebilir enerji kaynakları ile hazırlandığını kabul eder.
Detaylı bilgi.

ZARARSIZ BOYAMA

Satıcı, üründe veya parçalarında gerçekleştirilen boyama işleminin insana ve doğaya zarar vermeyeceğini kabul eder. Yani boya malzemesi çevreye duyarlıdır ve toksik kimyasallar içermemektedir.
Detaylı bilgi.

FIRSAT EŞİTLİĞİ

Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Detaylı bilgi.


SIFIR ATIK

Satıcı, ürünün tedarik aşamasından üretim, paketleme ve lojistik gibi son aşamasına kadar her noktada sıfır atık olduğunu kabul eder.
Detaylı bilgi.


KADIN GİRİŞİMCİ

Satıcı, ürünün kadın üreticiler tarafından son haline getirilip satış kanallarına sunulduğunu kabul etmektedir.
Detaylı bilgi.

TÜRKİYE’DE ÜRETİLMİŞTİR

Satıcı, ürünün ve ona ait parçaların lokal olarak üretildiğini kabul eder.
Detaylı bilgi