Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Yastık Kılıfı Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

  Doğa Dostu ve Sürdürülebilir Yastık Kılıfı Ürünleri, Modelleri ve Fiyatları

  Yastık kılıfı, yastıkları korumaya ve kişisel hijyen sağlamaya yardımcı olan tekstil ürünleridir. Yastık, kullanım sırasında ter nedeni ile neme ve deri döküntülerine maruz kalır. Bu durumun sürekli tekrar etmesi yastık yüzü için yıpratıcı etkiler yaratır. Ayrıca yastığa bulaşan ter ve deri döküntüleri temas halinde cilt ile etkileşime geçer. Cildin ve yastığın hijyenini korumak ve yastığın kullanım ömrünü uzatmak için kılıf kullanmak ve bu kılıfları düzenli olarak değiştirmek önemlidir. 


  Kumaş özellikleri, desen seçenekleri ve boyut seçenekleri bakımından yastık kılıflarının farklı birçok modelini bulmak mümkündür. Ancak bu ürünlerin doğa dostu ve sürdürülebilir modellerini tercih etmek, doğal çevreyi korumayı desteklemek için önemlidir. Doğa dostu yastık kılıflarının üretiminde el emeği ön plandadır. Doğaya ve cilde uyumlu kumaşlardan üretilen kılıflar uzun süre kullanılabilir. Genellikle yastık kılıfı 2 li modeller halinde sunulur. Yastık ölçüsü ile uyumlu modellerin tercih edilmesi kullanımı kolaylaştıran önemli unsurlardan biridir. Doğa dostu ve desenli yastık kılıfı çeşitlerini Createrra’dan inceleyebilir, beğendiğiniz modelleri kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. 


  Doğa Dostu Yastık Kılıfı Ürün ve Modelleri Nelerdir?

  Doğa dostu yastık kılıfı ürün ve modelleri, doğaya dost kumaşlardan elde edilir. Doğa dostu kumaşlar hem sürdürülebilirliği destekler hem de cilde zararlı kimyasallar içermez. Doğal boyalarla renklendirilen çiçekli yastık kılıfı çeşitleri evin genel dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlar. Sürdürülebilir yastık kılıfı modelleri şu şekilde sıralanabilir:


  • İpek yastık kılıfı

  • Keten yastık kılıfı

  • Örme yastık kılıfı

  • Pamuklu yastık kılıfı


  1. İpek Yastık Kılıfı

  İpek yastık kılıfının hammaddesi, ipek böceğinin koza halidir. Bu yüzden ekolojik, değerli ve diğer kumaş türlerine göre biraz pahalıdır. Ancak uzun yıllar kullanılmaya uygun olduğu için hem doğa hem de bütçe dostudur. İpek yastık kılıfının el boyaması modellerini Createrra’nın Doğa Dostu Ev Tekstili kategorisinde bulabilirsiniz. 


  2. Keten Yastık Kılıfı

  Keten yastık kılıfının hammaddesi olan keten bitkisi, güvelere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden keten bitkisinin yetiştirilmesinde kimyasal ilaç kullanımı minimum seviyededir. Yaz mevsiminde serin, kış mevsiminde sıcak tutma özelliği ile dikkat çeken keten kumaşı, günlük yaşamda sıklıkla kullanılabilecek doğa dostu bir kumaş türüdür. Yastık boyutları ile uyumlu ölçülere sahip olan keten yastık kılıfları her mevsim kullanılabilir.

   

  3. Örme Yastık Kılıfı

  Örme yastık kılıfı, doğa dostu iplikler kullanılarak örgü tekniği ile üretilen modeldir. Doğal liflerden elde edilen ipliklerin renklendirilmesinde doğal boyalar kullanılır. Birden fazla örme tekniği bulunduğu için desen ve model bakımından zengin seçenekleri vardır. Örme yastık kılıfı, kullanıldığı ortama sıcak ve huzurlu bir hava katar. Bu yüzden evlerde kullanımı yaygındır.

    

  4. Pamuklu Yastık Kılıfı

  Pamuklu yastık kılıfı, yastık kılıfı çeşitleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Doğal çevrenin korunmasını desteklemek için organik pamuktan üretilen modelleri tercih etmek gerekir. Organik pamuk üretiminde gübre ve sentetik ilaçlar kullanılmaz. Ayrıca üretiminde kullanılan su miktarı daha azdır. İkili yastık kılıfı ihtiyaçlarınız için organik pamuklu alternatifleri tercih edebilirsiniz. 

   

  Doğa Dostu Yastık Kılıfı Ürünlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  Doğa dostu yastık kılıfı ürünlerini kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğal çevrenin korunmasına destek olur: Doğa dostu yastık kılıfı ürünlerinin üretiminde kullanılan kumaşlar, ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olan hammaddelerden üretilir. Hammaddelerin yanı sıra üretim teknolojileri de doğayı korumaya yöneliktir. 

  • Cilde uyumludur: Yastık kılıfı, cildin, özellikle de yüz bölgesinin en fazla temasta olduğu ürünler arasında yer alır. Doğa dostu yastık kılıflarının üretiminde doğal içerikli hammaddeler ve bitkisel boyalar kullanıldığı için cilde zarar vermez. 

  • Bütçe dostudur: Doğal içerikli kumaşlar sağlam yapıya sahiptir. Bu yüzden uzun yıllar kullanılmaya uygundur. İdeal şartlarda kullanılması durumunda yastık kılıfı için tekrar tekrar harcama yapılmasına gerek kalmaz. 


  Sürdürülebilir Yastık Kılıfı Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Sürdürülebilir yastık kılıfları günlük kullanıma uygundur. Keyifle kullanabilmek için sürdürülebilir yastık kılıfı ürünlerini satın alırken aşağıda detaylara dikkat etmek faydalı olur: 


  • Kumaş özellikleri: Sürdürülebilir yastık kılıfı ürünlerinde kumaş özellikleri belirleyici bir faktördür. Satın alınacak olan ürünün sürdürülebilirliğinden emin olmak için kumaşın keten, ipek, kenevir ve organik pamuktan üretilip üretilmediğine dikkat etmek gerekir. 

  • Boya özellikleri: Yastık kılıfları cilt ile doğrudan temasta bulunan ürünler olduğu için özellikle renkli yastık kılıfı satın alırken, renklendirmede kullanılan boyaların doğal içerikli veya bitki bazlı olup olmadığına dikkat etmek gerekir. 

  • Ürün ölçüleri: Yastık kılıfı ölçüleri her modelde farklılık gösterebilir. Bu yüzden ürün satın alırken ölçülere dikkat etmek gerekir. Yanlış ölçülerde ürün satın almak değişim işlemi gerektirir. Değişim yapmak için satın alma işlemi yapılan mağazaya tekrar gitmek veya ürünü kargo ile geri göndermek, ürünün karbon ayak izinin artmasına neden olur.  

   

  Çevre Dostu Yastık Kılıfı Ürünlerinin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

  Alışverişlerde söz konusu ürün veya ürünler için fiyat performans değerlendirmesi yapmak önemlidir. Bir ürünün fiyatı piyasadaki muadillerine göre yüksek fiyatlı gibi görünebilir. Ancak fiyatı yüksek olarak değerlendirmeden önce ürünün performansını değerlendirmek gerekir. Yastık kılıfı fiyatları için de fiyat performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Çevre dostu yastık kılıfı fiyatını belirleyen faktörler şu şekilde sıralanabilir:


  • Kumaşın hammaddesi

  • Üretimde kullanılan teknolojiler

  • Üretim adetleri

  • El emeği

  • Ürünün kullanım ömrü


  Çevre Dostu Yastık Kılıfı Ürünlerini Hangi Markalar Satar?

  Doğal çevrenin korunmasına destek olan, ev dekorasyonuna uyum sağlayan ve cilt ile uyumlu çevre dostu yastık kılıfı ürünlerini Türkiye’nin sürdürülebilir alışveriş platformu Createrra’da Redsigned by Gulay markası ile bulabilirsiniz. Ürünleri görmek  ve hızlı bir şekilde satın almak için linke tıklayabilirsiniz.