Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Bambu Ürünler

  Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

  Bambu Ürünler

  Bambu dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi olarak bilinmektedir.Bu yüzden Guniess Rekorlar Kitabına girmiştir.Japonya da çok sık yetişen bu hint kamışı buğdaygiller ailesinde yer alır. Genellikle sıcak bölgelerde yetişirler.Çabuk büyümesi nedeniyle maliyeti düşüktür.Diğer bitki türlerine göre oldukça uzun ömürlüdür.Yaklaşık 120 yıl yaşayan türleri bulunmaktadır.Bu da onun ev ürünü yapımında neden tercih edildiğini açıklıyor.Aşırı dayanıklı olması nedeniyle mobilya, baston,merdiven ve  mutfak araç gereçleri olarak kullanılıyor. Banyoda halı ve havlu olarak da bu bitki tercih ediliyor.

  Bambu Ürünlerin Özellikleri ve Avantajları

  1. Bambu ürünleri plastik içermez.

  Bambu ürünlerini evinizde kullanmanın en büyük faydalarından biri, plastik içermemeleridir. Geleneksel plastikler ev ortamına zararlı kimyasallar salabileceğinden birçok kişi bambu gibi alternatifleri kullanmayı tercih ediyor.Böylelikle kanser olmanın önüne geçilmiş olunuyor.

  2. Bambu ürünleri sürdürülebilirliği teşvik eder. Ev eşyalarınız için bambu gibi daha sürdürülebilir malzemeler kullanmak, daha sağlıklı ve daha yeşil bir yaşam biçimini teşvik etmeye yardımcı olacaktır. Malzemenin karbon emisyonu düşüktür, bu da kirliliğe ve doğal kaynakların tükenmesine daha az katkıda bulunacağı anlamına gelir. Doğada kendiliğinden çözünür. %100 organiktir.Bu da onun çevre dostu bir materyal olduğunu kanıtlıyor.

  3.Bambu güçlü ve dayanıklıdır. Malzeme çok dayanıklıdır. Kolayca kırılmaz, aşınmaz ve solmaz.Güneşe direkt maruz bırakılmamalıdır. Güneşe aşırı maruz kalma halinde her ürün solma yapabilir.

  4. Bambu evin karbon emisyonlarını düşürür. Sıcak iklimlerde büyüdüğü için çok az su tüketir.Karbon emisyonlarını azaltır.Kalp krizini azalttığı da söylenen bambular kanser tedavilerinde de kullanılır.

  5.Bambu ürünler biyolojik olarak parçalanır. Organik ve çevre dostu olduğu için doğada kolay çözünür ve çevreye zarar vermez.

  Bambu Ürünlerin Kullanım Alanları ve Çeşitleri

  Bambu ağacı; gıda maddesi, inşaat ve yapı malzemelerinde, mobilya sanayinde, peyzaj mimarlığı, kimya sanayinde, ilaç üretiminde, kağıt üretiminde, park ve bahçe düzenleme, ev eşyaları yapımında, çeşitli müzik aletleri yapımında kullanılır.Bambu ip haline getirilerek havlu, halı ve iç çamaşırı olarak da kullanıma sunulur.Kısaca kullanım alanları gıda, tekstil, inşaat ve yapı sektörüdür.

  Bambu ürünler; bambu kaşık, kase, halı, iç çamaşırı, havlu, pipet, sunum tabağı, spatula, yelpaze, et doğrama tahtası, baharat takımı, tepsi, çerezlik veya dekorasyon eşyası gibi birçok çeşide sahiptir.

  Bambu Ürünlerin Bakımı

  Ilık su altında yıkanmalıdır.Dilediğiniz bulaşık deterjanıyla yıkayabilirsiniz.Yıkama esnasında bulaşık teli kullanmayınız.Onun yerine bez tercih edebilirsiniz. Elde yıkama tavsiye edilir.Yıkadığınız bambu ürünü kurumaya bırakabilir ya da bir bez yardımıyla kurulayabilirsiniz.Zeytinyağı ya da sedir yağı kullanarak parlaklığını koruyabilirsiniz.


  Doğa dostu olan bu bambu ürünlere sahip olmak için sürdürülebilirliğin adresi Createrra alışveriş platformundan dilediğiniz  bambu ürününü satın alabilir ve e-bültenimize abone olarak kampanya ya da sizin için hazırladığımız içeriklerden haberdar olabilirsiniz.