Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Sürdürülebilir Kadın Kıyafet Ürünleri

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 91 (3 Sayfa)
Sürdürülebilir Kadın Giyim Ürünleri
Sürdürülebilir moda, ekolojik bütünlük ve sosyal adalet alanlarında daha iyi olabilmek adına yapılan moda ürünlerinin üretimi ve üretim sistemi hareketidir. Bu sürdürülebilirlik hareketi, moda endüstrisinin ortaya çıkardığı karbon ayak izinin büyük oranda azaltılmasını sağlar. Kadın giyim endüstrisinin çok büyük olması sebebi ile, kadın giyim ürünlerinde sürdürülebilir ürünler üretmek ve tercih etmek büyük bir fark yaratacaktır.

Giyim Ürünlerinde Doğa Dostu Ürünleri Createrra’da Keşfedin!
Bu büyük farkta bir etkiniz olmasını istiyorsanız, sitemizi ziyaret ederek sürdürülebilir ürünlere erişebilirsiniz. Createrra’da bulabileceğiniz ürünler doğal, organik veya sürdürülebilirdir. Ürünlerde bulunan etiketlerden ve açıklamalardan da inceleyebileceğiz üzere, insan ve doğa dostu ürünleri sitemizde bulundurarak sürdürülebilirlik hareketine katkı sağlamak istemekteyiz.

Sürdürülebilir Kadın Üst Giyim Modelleri
Gömleklerden tişörtlere, yeleklerden sweatshirtlere onlarca model ve çeşitte sürdürülebilir kadın üst giyim modelleri bulabilir ve bu ürünleri tercih ederek sürdürülebilirlik hareketine katkı sağlayabilirsiniz. Kadın üst giyim modellerine Createrra’dan ulaşabilirsiniz.

Gömlek
Sitemizde %100 pamuktan, kaşmirden, pamuk-ipek karışımıdan ve pamuk-viskon karışımdan üretilmiş gömlek modellerine ulaşabilirsiniz. Üretimleri ve dağıtımları sırasında karbon ayak izi minimumda tutulmaya çalışılmıştır. Vegan ve organik çeşitlerini bulabildiğiniz gömlekler, hayvanlar üzerinde test edilmezler. Sıfır atığa dikkat edilerek üretilmiş bu sürdürülebilir gömlek modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

Sweatshirt
Her biri %100 pamuktan üretilmiş ve organik olan rengarenk sweatshirt modelleri arasında bir seçim yapmanız oldukça zor olacak. Geniş bir beden skalasında üretilmişlerdir. Sweatshirt renklendirilirken ve üzerindeki desenler yapılırken zararlı boyalar kullanılmamıştır. Sürdürülebilir kadın sweatshirt modellerini Createrra’da bulabilir ve beğendiklerinize sahip olabilirsiniz.

Ceket ve Yelek
Tensel sürdürülebilir kumaştan, kaşmirden, keçeden ve pamuk-hemp bileşeni denimdem üretilen sürdürülebilir ceket modellerini ve sürdürülebilir yelek modellerini tercih ederek doğa dostu bir seçim yapabilirsiniz. Zararlı kimyasallar ve zararlı boyalar kullanılmadan üretilen ceket modellerini ve yelek modellerini, birbirinden güzel renklerde ve modellerde bulabilirsiniz. Kaşmirden üretilmiş olan sürdürülebilir ceket modelleri; organik, el yapımı ve ileri dönüştürülebilirdir. Adil olmaya ve fırsat eşitliğine önem verilerek, Türkiye’de kadın üreticiler tarafından üretilmişlerdir. Ürünün üretimden dağıtımına tüm aşamalarında ortaya atık çıkmamasına dikkat edilmiştir. Keçe, yünün basınçla sıkıştırılması sonucu ortaya çıkan bir kumaş türüdür. Terletmeyen ve ısıyı dengeleyen yalıtkan yapısı sayesinde her mevsim giyilebilir. Doğru bir şekilde yıkandığı sürece uzun ömürlü bir üründür. Tensel kumaştan üretilen ceket modelleri ise nefes alabilen, dayanıklı bir kumaş türüdür. Şık görünüme sahip ve dökümlüdür. Sürdürülebilir kadın ceket modellerine ve sürdürülebilir kadın yelek modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilir Kadın Alt Giyim Modelleri
Sürdürülebilir kadın üst giyim modellerinin yanı sıra, sürdürülebilir kadın alt giyim modellerine de sitemizden ulaşabilir ve bu ürünleri tercih ederek hem kendinize hem de doğaya katkı sağlayabilirsiniz.

Elbise ve Tulum
Sitemizde %100 organik pamuktan, Lyocell’den ve Cupro-Modal karışımından üretilen sürdürülebilir elbise ve tulum modellerini bulabilirsiniz. Lyocell kumaş; yarı sentetiktir ve okaliptüs ağacındaki odun hamurundan elde edilir. Çevre dostu olan lyocell kumaş, içerisinde selüloz bulunan bir lif çeşididir. Pamuk ya da ipek yerine kullanılır. Nemin emilimini ve salınımı düzenler. Bu sayede vücudu serin tutar, terletmez. Cupro, pamuk çekirdeğini saran liflerden elde edilir ve selüloz içerir. Cupro kumaş; nefes alır, terletmez ve yumuşaktır. Cildi rahatsız etmek. Dökümlü durur ve ipek hissi verir. Modal kumaş ise kayın ağacından üretilir. Tamamen doğal olan ve vücut ısısını dengede tutan modal kumaş oldukça yumuşaktır. Sitemizdeki sürdürülebilir elbise modellerini ve sürdürülebilir tulum modellerini inceleyerek en beğendikleriniz modellere sahip olabilirsiniz.

Etek
%100 pamuktan yapılmış , sürdürülebilirliği destekleyen etek modellerini tercih ederek hem sürdürülebilirliğe hem de kendi cildinize faydalı bir seçim yapabilirsiniz. Sürdürülebilir jean etek modelleri, farklı tonlarda üretilmiştirler. Kalıpları şık bir görüntüye sahiptir. Sürdürülebilir etek modellerini Createrra’da bulabilirsiniz.

Pantolon ve Tayt
%100 ya da %100’e yakın pamuktan, pamuk-viskon karışımından, lyocellden ve keten-pamuk karışımdan üretilen sürdürülebilir pantolon ve tayt modellerini tercih ederek sürdürülebilirlik hareketine katkı sağlayabilirsiniz. Ürünlerde kullanılan aksesuarlar da sürdürülebilir modayı desteklemektedir. Pek çok modelde ve renkte pantolon bulabilirsiniz. Renk seçenekleri açısından da oldukça geniş olan bu sürdürülebilir pantolon modellerine ve tayt modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Jeans
%100 pamuktan, ileri dönüştürülmüş ve tek parça olarak üretilmiş eşsiz jean modelleri arasında seçim yaparken zorlanacaksınız. El yapımı ve yerli üretim olan jean modelleri, eşsiz olmalarının yanı sıra doğa dostu bir şekilde üretilmişlerdir. Üretimleri sırasında kadın istihdamını arttırmaya ve adil, eşit bir ortam oluşturmaya dikkat edilmiştir. Aynı zamanda, hem üretim hem de dağıtımları sırasında karbon ayak izi minimum seviyede tutulmaya çalışılmış ve atık çıkması engellenmiştir. Üretimleri gibi tarzları da eşsiz olan, sürdürülebilir Jean modellerini Createrra’dan bulabilir ve en beğendiğiniz modellere sahip olabilirsiniz.

Şort
%100 ya da %100’e yakın pamuktan ileri dönüştürülmüş olarak üretilen el yapımı şort modelleri arasında tercih yapmanız zor olacak. Üretimleri de dağıtımları sırasında kadın istihdamına ve adil ve eşit bir çalışma ortamı olmasına dikkat edilmiştir. Aynı zamanda karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmıştır ve ortaya atık çıkmamasına dikkat edilmiştir. Yerli üretim olan bu sürdürülebilir şort modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Createrra’da Sürdürülebilir Moda Ürünleri Satan Markalar
Createrra’da sürdürülebilir ürünler satan pek çok markaya ulaşabilirsiniz. Createrra’da bulunan markalar: • Vioterra • Placebo Originals • Giyi • Perkup • Weola Official • Si Store • Heartish • Restore Jeans • Ra Denim • Atölye Ren Kaliteli

Kadın Giyim Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

Kumaş, dikiş, fermuar ve boya gibi birçok etken kadın giyim ürünlerinin kalitesini etkiler. Kumaşı elinizde sıktığınızda hemen buruşuyor ise kumaş çok işlem görmüştür ve kalitesizdir. Dikiş kısmında büyük boşluklar varsa dikişler atabilir. Fermuarın her iki kısmının boyu birbirine eşit olmalıdır. Kumaş boyasının kaliteli olması da çok önemlidir. Kalitesiz boyalar hemen solar ve renk atarlar.

Kadın Giyim Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadın giyim ürünleri seçilirken kıyafetin bedenimiz için uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Çok saran ya da çok bol duran kıyafetler üzerinizde şık durmazlar. Kıyafetinizin boyunun, çok kısa yada uzun olması da orantısız bir görüntüye sebep olur. Ten ve saç rengine uygun kıyafet seçimleri daha güzel gözükmenize sağlar. Kıyafetin kalitesi de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden biridir.