Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Pamuklu Çanta

  Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

  Pamuk Çanta Nedir ? Neden Pamuk Çanta ?

  Çevreye  zarar vermeyecek üretim teknolojileriyle imal edilen çantalardır. Hem insan sağlığı açısından hem de doğanın kirlenmemesi için oldukça önemli bir yere sahiptir.Eczanelerin bazen bez çanta ile ilaç vermesinin nedeni de budur.Plastik poşetler en az  1000 yılda çözünürken, pamuk çantaların geri dönüşümü daha kolaydır. Bez çantalar doğada çözünebilen %100 pamuk veya benzeri elde edilen ipliklerle üretilir. Bu yüzden tek seferlik değil uzun ömürlüdür.Sağlığa zararı olmayan tekstil boyalarıyla ya da örgülü çeşitleriyle oldukça kullanışlıdır. Ekolojik dengeye zararı dokunan poşetlere göre daha güvenilir ve estetik görünüme sahiptir.

  Pamuk Çanta Çeşitleri Nelerdir ?

  Kullanım alanına göre marketlerde kullanılan bez torbalar veya kadınların kullandığı kumaş çantalar olarak ikiye ayrılır. Son yıllarda bez çanta üretimi artmıştır. Farklı tarzda desenli veya filmlerden alınan kareler ile üstüne baskı yapılmış bu sayede daha çok talep görmüştür. Plaj çantası olarak sıkça tercih edilmektedir.

  Tamamen doğa dostu geri dönüşebilen çantalar, kumaş çantalardır ve 4 çeşit kumaş çanta vardır. Bunlar :

  • Nonwoven Kumaş Çantalar

  • Ham Bez Çantalar

  • İmperteks Kumaş Çantalar

  • PP Woven Çantalar

  Bu kumaşların hepsinin yapısı farklıdır ve  %100 pamuk olan ham bez çantadır.Bez çantalar :

  Ham bez çanta, %100 pamuktan üretilir ve hiç işlem görmemiş kumaştan imal edilir.Boyutu 35*40 cm ' dir.

  Kanvas çanta, , %100 pamuktan üretilir ve ham bez çantaya göre daha sağlamdır. Boyutu 35*40 cm , kulp uzunluğu 60 cm ve de kulp yüksekliği 33 cm' dir. Su tutmayan bir çanta türüdür. Kulpları çantadan bağımsız renklerde olabilir. Fermuarlı, çıtçıtlı ya da sade seçenekleri de vardır. İçinde cep de bulunabilir.

  Rips bez çanta, , %100 pamuktan üretilir ve  boyutu 35*40 cm' dir. Rips kumaştan imal edilir.

  Gabardin bez çanta, ham bez kumaştan üretilir. Sade bir görünüşe sahiptir.

  Gates bez çanta, kanvas kumaştan üretilmiştir. Boyutu 45*39*10 cm' dir. Büyük boy oluşuyla kullanışlıdır.

  Çanta Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir ?

  Çanta alınırken  ilk olarak hangi boyutta almak istediğimizi bulmalıyız. Boyuta karar verdikten sonra bir çantadan doku olarak ne beklediğimizi düşünmeliyiz. Yıkanabilir, çevre dostu ve aynı zamanda dayanıklı bir ürün tercih etmeliyiz.

  Bez Çanta Nasıl Yıkanır ?

  Hem makinede hem de elde yıkanabilir. Makinede yıkanırsa kumaş türüne uygun program seçilmelidir. Aksi takdirde deforme ve çekme olabilir. Böyle bir durum yaşanmaması için ürün etiketindeki talimatlara uyulmalıdır. Elde yıkamada az miktarda  deterjan ve ılık su kullanılmalıdır. Durulamak için soğuk su tercih edilmelidir. Her iki aşamada ürün baskılı bir ürünse işlemler ürün ters çevrilerek uygulanmalıdır.