Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez | Createrra


HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDİLMEZ

Gerçek farkındalık oluşturmak istediğimiz bir konu var! Sadece trend olduğu anlarda değil, her an yüksek sesle konuşmamız gereken bir konu. Hayvan dostlarımızın eziyetine bir dur demek için. Hemen hayvanlar üzerinde yapılan testler durdurulmalı. Doğanın her canlısına saygı duyarak yaşadığımız iyi yollar var! Gelin şimdi o yollarda birlikte yürümeye başlayalım. Etik değerlerimiz arasında yer alan “hayvanlar üzerinde test edilmez” oldukça hassas bir konuyu ele alıyor. Bugün pek çok sektörde hayvanlar denek olarak kullanılıyor. Bu kapsamda bazı farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmiş olsa da lokal olmaktan ya da anlık kalmaktan kurtulamadı. Bu çalışmalar neticesinde hayvanlar üzerinde test yapmayan kozmetik markaları ortaya çıktı. Onları hayvanlar üzerinde test yapmayan şampuan markaları takip etti. Ancak bu tam de bahsettiğimiz konuyu doğruluyor. Sadece tek bir noktada yaratılan farkındalık, aslında geride kalan o asıl koca parçayı görünmez yapıyor. Yalnızca kozmetik ya da şampuan değil, diğer sektörlerde de hayvanların denek olarak kullanımı yasaklanmalı. Bizler daha çok “hayvanlar üzerinde test edilmemiştir” ibareli ürün ve hayvanlar üzerinde test yapmayan marka görmek istiyoruz. Bir gün her birinin son bulmasını umuyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek ve canlı yaşamına saygı için etik değerler altında toplanalım.

Cruelty Free’nin Önemi

Öğrenmemiz gereken bir kavram var, Cruelty Free. Hayvanlar üzerinde test yapılmadığını anlatan bu kavram, zulümsüz anlamına geliyor. Dünyanın pek çok ülkesinde bilinen bu kavramı öğrenerek ürünlerimizin Cruelty Free olup olmadığını sorgulayabiliriz. Hayvanlara yapılan zalimliğe son vermek önemlidir. Çünkü o canlılar kendi yaşam alanlarından koparılarak türlü eziyetlere maruz kalıyor. Hapis edilmek, acı çekmek ve nihayetinde ölmek… Tüm bunlara bir son vermek için satın aldığımız ürünlerin Cruelty Free olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Bu zalimliği sonlandırmak için öğrenmeli, konuşmalı ve farkındalığı yaymalıyız.

Ürünün Cruelty Free Olduğunu Nasıl Anlarız?

Dünyanın pek çok yerinde Cruelty Free ürünlerin üzerinde bir etiket bulunur. Burada bir amblem ve yanı sıra Cruelty Free yazısı görülebilir. Bugün birçok dev marka, çeşitli ürün grupları için hayvan testine devam ediyor. Emin olmadığımız ürünlerin kullanımını bırakarak, butik üretimi tercih edebiliriz. Butik üretim daha kolay kontrol sağlayabileceğiniz, daha hızlı ulaşabileceğiniz üretim süreçlerine sahip. Küçük üreticiler, yerel üreticiler ve çok daha fazlası iyileştici yaşama giden yolu inşa ediyor. Onları keşfederek canlıların çığlığını susturmak mümkün!

Hayvanlar Üzerinde Test Yapmayan Markalar

Herkesin bildiğini ve dünyanın dört bir yanına yayılmış dev markaların birçoğu hayvan denekler kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda sayıları azalsa bile başta kozmetik sektörü olmak üzere pek çok sektörde hala hayvan deneklerin kullanımı devam ediyor. Tek başınıza bir tüketici olarak belki de ulaşamadığınız bilgiler yüzünden sizler de hala bu kullanıma ortak olabilirsiniz. Dolayısıyla kullandığınız ürünleri ve markaları bu açıdan araştırmalısınız. Ancak daha iyi yollar var. Zalimleşmiş bir sistemin parçası olan dev markalar yerine, butik üretimi destekleyebilirsiniz. İnsana, doğaya ve içinde bulunan tüm canlılara saygı duyan yerel üretim ile iyileştirici deneyimin bir parçası olabilirsiniz. Hayvanlar üzerinde test yapmayan markalarla tanışmak istiyorsanız, etik değerlerini bir çatı olarak inşa etmiş Createrra’da bir tura çıkabilirsiniz.