Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Doğa Dostu ve Sürdürülebilir Yatak Örtüsü Ürünleri, Modelleri ve Fiyatları

Yataklar kişilerin kendilerini rahat hissettikleri, dinlendikleri ve vakit geçirdikleri kişisel alanlardır. Yataklar geceleri iyi bir uyku almak için gerekli olan her şeyi içermelidirler. Yatak örtüsü de yataklarda dikkat edilmesi gerekenen en önemli maddelerden biridir. 


Yatak örtülerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Doğa dostu ve sürdürülebilir yatak örtüsü modelleri tercih etmek, mükemmel bir gece uykusu çekmenize veya süper bir öğlen kestirmesi yapmanızı sağlayacaktır. 


Doğa dostu ve sürdürülebilir ürünlerin, insan sağlığına olan güzel etkileri her insan tarafından bilinmektedir. İçinde uyuduğunuz ve dinlendiğiniz yatağınıza da doğa dostu ve sürdürülebilir bir yatak örtüsü almak, cilt sağlığınız için de çok önemlidir. Yatakta uzun süre vakit geçirildiği için, doğa dostu bir yatak örtüsü almak vereceğiniz en güzel kararlardan biri olabilir.


Doğa dostu ve sürdürülebilir yatak örtüsünün, uzun vadeli toplumsal yararları da vardır. Dünyamızı ve doğayı korumaya yardımcı olmak için doğal ve sürdürülebilir ürünler kullanılmalıdır. Sürdürülebilir ürünler kullanarak aynı zamanda toplumsal bir farkındalık oluşturmaya adım atabilirsiniz. 

Doğa Dostu Yatak Örtüsü Ürün ve Modelleri Nelerdir?

Doğa dostu ve sürdürülebilir yatak örtüleri, yataklarınızı ve yatak odanızı kişiselleştirebileceğiniz ürünlerden biridir. Her insanın zevkine uygun doğa dostu ve yatak örtüsü modeli bulunmaktadır. 


Aynı zamanda herkesin kendi kişisel zevkine ve tercihlerine göre seçebileceği, çeşitli doğa dostu ve sürdürülebilir malzemelerden yapılan yatak örtüsü modelleri bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır. 


 • İpek yatak örtüsü

 • Keten yatak örtüsü

 • Örme yatak örtüsü

 • Pamuklu yatak örtüsü

1. İpek Yatak Örtüsü

İpek yatak örtüsü tamamen ipek dolgu malzemesinden üretilmektedir. İpek tamamen doğal bir malzeme olduğundan, ipek yatak örtüleri hava geçirgenliği özelliğine de sahiptir. Yine doğallığıyla herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz.


İpek yatak örtüsü vücudunuzdaki tüm bölgeler için gerekli olan konforu sağlayacaktır. İpek yatak örtüsünün doğallığı sayesinde kullanıcılar üzerinde ekstra bir ağırlığa neden olmaz. Dört mevsim kullanılabilen ipek yorgan kış mevsimlerinde sıcacık tutarken yaz aylarında da terleme gibi sorunların önüne geçmektedir.

2. Keten Yatak Örtüsü

Keten yatak örtüsü, yatağına farklı bir hava katmak isteyen ve aynı zamanda doğal ve sürdürülebilir bir yatak örtüsü arayan herkes için çok uygundur. Keten parlak ve esnek olmayan bir kumaş türüdür. Esnek olmamasına rağmen çok havadar ve hafif bir malzemedir. 


Doğal ve sürdürülebilir yatak örtüsü arayan aynı zamanda farklı tasarımlarla odasına renk katmak isteyen herkes keten yatak örtülerini tercih edebilir.

3. Örme Yatak Örtüsü

Örme yatak örtüsü modelleri, el yapımı ürünleri tercih etmek isteyenler için idealdir. Birbirinden farklı tasarımlarda ve renklere sahip örme yatak örtüsü modelleri bulunur. Bu şekilde yataklarınıza çok farklı bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda doğa dostu ve sürdürülebilir bir ürün tercih edebilirsiniz.

4. Pamuklu Yatak Örtüsü

Doğal ve sürdürülebilir olması dışında estetik bir görüntüye de sahip olan pamuklu yatak örtüsü modelleri, nefes alan yüzeyiyle verimli bir uyku yaşamanıza yardımcı olur. Pamuk tamamen doğal bir ürün olduğu için doğayla da barışık ve sürdürülebilir malzemelerden biridir. Aynı zamanda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Doğa Dostu Yatak Örtüsü Ürünlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Doğa dostu yatak örtüleri kullanmanın birçok avantajı vardır. Doğa dostu ve sürdürülebilir ürünleri kullanmanın avantajları aşağıda listelenmiştir.


 • Çevremizi koruma: Doğa dostu ürünler, çevre dostu malzemeler kullanılarak üretildiği için çevre kirletici sentetik maddelerden yoksundur ve çevreyi korumamıza yardımcı olur.

 • Sağlıklı ortam: Doğa dostu yatak örtüsü modellerinde zararlı kimyasallar bulunmaz. Doğal malzemelerin kullanımı, evinizde sağlıklı bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı olur. 

 • Doğal görünüm: Doğa dostu yatak örtüsü modelleri,  yatak odalarınızın görünümünü daha doğal ve samimi hale getirir.

 • Sosyal sorumluluk: Gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya ve doğa sağlamak için, doğa dostu ürünler kullanmak oldukça önemlidir. Bu ürünlerin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Böylece yarınlara daha temiz ve sağlıklı bir doğa bırakmış oluyoruz.

Sürdürülebilir Yatak Örtüsü Ürünlerini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dayanıklı ve çevre dostu yatak örtüleri için alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Üretim malzemeleri, üretim süreci, sosyal sorumluluk ve insan hakları, geri dönüşüm ve atık gibi unsurlar dikkati hak ediyor. Ayrıca ürünler enerji ve su tasarrufu sağlamalı veya insan sağlığına zararlı maddeler içermemelidir.


 • Malzeme

 • Üretim süreci

 • Doğa dostu olması

 • Toksik ürünler içermemesi

Çevre Dostu Yatak Örtüsü Ürünlerinin Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Ekolojik ve sürdürülebilir yatak örtüsü ürünlerinin fiyatlarını belirleyen unsurlar, üretim sürecinde kullanılan malzemeler, üretim sürecinde kullanılan teknolojik ürünler, sosyal sorumluluk ve insan hakları gibi faktörler, geri dönüşüm ve atık yönetimi gibi çevresel faktörler, enerji ve su tasarrufu, çevre dostu yatak örtüsü ürünlerinin fiyatını belirlemeye yardımcı olur. Ayrıca ürünlerin markası ve kalitesi de fiyatı etkileyen önemli faktörler arasındadır.

Çevre Dostu Yatak Örtüsü Ürünlerini Hangi Markalar Satar?

Çevre dostu yatak örtüsü modellerini createrra.com’ dan gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Aşağıda ise çevre dostu yatak örtüsü modellerini satan markalar listelenmiştir.