Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Kimyasal İçermez | Createrra


KİMYASAL İÇERMEZ

Kimyasal içermez kelimelerini bir arada görmeyi çok seviyoruz! Çünkü kimyasalların dünyamıza verdiği zararın boyutlarından korkuyoruz. “Kimyasal İçermez” etik değerini benimseyerek, kimyasalsız ürünlerin çoğalmasını arzuluyoruz. 

Günümüzde kimyasallar hemen hemen her sektörde yoğun bir şekilde kullanılıyor. Dört bir yanımızdalar. Kimyasal içeren şampuanlar, kimyasal içeren kozmetikler hatta kimyasal içeren bebek bezi! Vücudumuzda kullandığımız, sürekli temas halinde olduğumuz pek çok ürün çok sayıda kimyasalla destekleniyor. Peki onların bize neler yaptığı hakkında yeterince bilgimiz var mı? Bu denklemin bir parçası olmamak, iyileştirici ve yeni yöntemleri keşfedip yaymak öncelikli amacımız. 

“Kimyasal İçermez” etik değerini benimseyerek bu amaca yönelik eylemleri gerçekleştirmek istiyoruz. Elbette yalnız değiliz çünkü çoktan bu etik değerle işaretlenmiş pek çok ürün Createrra Dünyası’nda yerini aldı. Umarız sayıları artar ve bir gün dünya için tam anlamıyla sürdürülebilir bir ortam yakalayabiliriz. Aksi takdirde, doğanın döngüsüne ciddi zararlar vereceğiz…

Kimyasal İçeren Ürünlerin İnsana ve Doğaya Zararları

Doğa, kendi dengesini kurmayı başarabilme yeteneğine sahip. Gelişen, büyüyen, ihtiyaç duyduğunda ise dönüşen... Onun bu eşsiz döngüsünün içinde, ona ait olmayan bazı şeyler var artık. Kimyasallar! Doğa kendi biricik döngüsünü devam ettirirken, dışarıdan gelen bu zararlı maddeler onun yolculuğunu değiştiriyor. Kimyasallar bugün canlıların yaşam alanlarını büyük ölçüde tehdit ediyor. Üstelik sadece gözümüzün gördüğü yerlerde değil. Karaların dışında su hayatı da kimyasallar yüzünden ciddi tehlike altında. Buna dur demek için hemen harekete geçmeli ve sürdürülebilir yaşamı dört bir yana yaymalıyız! 

Kimyasal İçermeyen Ürün Nasıl Anlaşılır?

Kimyasal içermeyen ürün nasıl anlaşılır sorusunun her zaman için geçerli bir cevabı yok. Çünkü yasal üretimin dışında büyük boyutlarda üretim faaliyeti gerçekleştiriliyor. Böylece ürünler herhangi bir denetimden geçmeden piyasaya gelebiliyor. Elbette içerikleriyle alakalı gerçek bilgilere ulaşmak da imkansızlaşıyor. Kimyasal içermeyen ürünlere ulaşmak için denetim sürecinden geçip, kimyasal içermediği özellikle belirtilmiş ürünler tercih etmelisiniz. Elbette organik sertifikalı ürünler de bu kapsama girmektedir. 

Creterra’da kimyasal içermez etik değeriyle işaretlenmiş tüm ürünler, markalar tarafından kimyasal içermediği kanıtlanabilir ürünlerdir. 

Hangi Ürün Gruplarında Kimyasal Bulunmaz?

Farklı bileşenlerden oluşan her üründe kimyasal olma ihtimali söz konusudur. Bir karışımda, bir ahşap malzemenin üstünde hatta bir gıdanın içinde! Kimyasallar her yerde karşınıza çıkabilir ve kesin bir ürün grubu üzerinden “kimyasal içermez” demek yeterince doğru bir cevap olmayabilir.

Bilinçli tüketim tam da bu yüzden önemli. Doğal veya organik olarak aldığınız ürünlerin bu kapsamda güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Ürün içeriklerini okuma alışkanlığı geliştirmek, yalnızca ürünle değil marka ve üretim süreciyle de ilgilenmek her anlamda daha bilinçli bir alışveriş yapmanızı sağlayacak. 

Createrra İçerisinde Kimyasal İçermeyen Ürünleri Nasıl Anlayabilirsiniz?

Elbette etik değerlerimizin yardımıyla! Createrra etik değerleri, markaları ve ürünlerini nitelemek için harika bir yoldur. Markalar yaptıkları aktivitelere göre kendilerine uygun olan etik değerleri seçerler. Aynı durum her bir ürün için de geçerlidir. Kimyasal içermez etik değeriyle işaretlenmiş ürünler, markalar tarafından kimyasal içermediği kanıtlanabilen ürünlerdir. Etik değerleri takip ederek çok sayıda farklı ürün grubuna ulaşabilir, sürdürülebilir alışveriş deneyiminizi başlatabilirsiniz.

Daha iyi ve daha yeşil bir dünya için.