Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Organik | Createrra
ORGANİK

Organik ürün tedarikçilerini çok seviyoruz! Çünkü organik olmanın dünyaya iyi geleceğini çok iyi biliyoruz. İşte bu yüzden etik değerlerimiz arasında organik de yer alıyor. Createrra çatısı altında sürdürülebilirlik yaklaşımı ileri taşımak için etik üretimi destekleyecek her değeri göz bebeğimiz yapıyoruz! Doğa dostu bir dünya inşa ederken, bir köşemizde de sizleri organik ürün pazarı ile buluşturmayı arzuluyoruz. Gelin sizleri organik ürünlere dair bazı bilgilerle tanıştıralım.

Organik Ürün Standartları Kapsamı Nelerdir?

Bir markanın ürününü organik olarak nitelendirebilmesi için bazı gereklilikleri yerine getirmesi şartı. Organik ürün markaları için hazırlanan bu gereklilikler neticesinde organik ürün sertifikası alınıyor. Elbette bu organik ürün logosunu almakla organik ürün satışı için gerekli belgeler de çözümlenmiş oluyor. Bizim de sıkça aldığımız sorular arasında bu konuyla alakalı sayısız soru işareti var. Organik ürün satışı yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim? İnternetten organik ürün satışı yapılabilir mi? Organik ürün satış sitelerinde nasıl yer alabilirim? Her birinin cevabı organik sertifikasını alabilmekte gizli. 

Organik ürün sertifikası almak demek, hammadde, imalat, ambalaj, dağıtım ve nihai ürün gibi pek çok iş sürecinde gereklilikleri karşılamak anlamına geliyor. Bu da ciddi bir denetim mekanizmasından geçmeniz anlamına geliyor. Eğer tüm şartları yerine getirebiliyorsanız, ne mutlu size!

Organik Ürünler Neden Önemlidir?

İnsana ve doğaya saygı duyan, sürdürülebilir bir gelecek hayali kuruyorsak, organik olan her şeye dört elle sarılmalıyız. Çünkü organik olmayan tüm malzemeler, doğayı her geçen gün biraz daha katleden silahlara dönüşüyor. Organik kelimesi artık sadece gıdalar için geçerli değil, pek çok sektörde organik yollar mevcut. Bu yolları tercih ederek, hem insanı hem de doğayı iyileştirecek bir yolculuk başlatılabilir. Bizimle misiniz? Öyleyse devam edelim…

Organik Ürün ve Doğal Ürün Arasındaki Farklar Nelerdir? 

Organik ürün siparişi vermek istiyorum ama kafam karışıyor, organik ve doğal aynı şey mi? Hemen soru işaretini ortadan kaldıralım, hayır aynı şey değiller. Elbette organik olan doğal olabilir, doğal olan da organik olabileceği gibi. Ancak her zaman aynı kesişim kümesi içinde bulunmazlar. Doğal ürün, doğrudan doğanın bir parçası olan, doğal şartlar altında yetişen ürünleri ifade eder. Organik ürün ise ilk andan son ana kadar tüm üretim sürecinin kontrollü gerçekleştiği ve nihayetinde bir sertifikanın elde edildiği üründür. 

Organik Ürün Sertifikası Nedir? Organik Ürün Sertifikası Nasıl Alınır?

Genellikle bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda, ürünün almaya hak kazandığı organik sertifikasıdır. Böylece işletme, üretim sürecinde ürününü organik olmaktan çıkaracak hiçbir aktivite yapmadığını kanıtlar. Organik üretim sertifikası almak için çeşitli başvurular yapmak gerekmektedir. Bu başvuruların ardından bir dizi inceleme yapılır. Titizlikle yönetilmesi gereken, hassas bir süreçtir. Daha önce de söylediğimiz gibi, umarız sayıları bin olur! 

Organik Ürünler Createrra Üzerinde Nasıl Anlaşılır?

Createrra ve sahip olduğu etik değerler, markalar ve ürünler özelinde kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Organik etik değerini işaretlemiş olan bir marka, ürününün organik sertifikası olduğunu kanıtlamış demektir. Sertifikayla kanıtlanmamış hiçbir ürün için organik etik değeri aktif edilmez. Createrra’da gönül rahatlığıyla organik ürünler aratabilir ve iyileştirici deneyimin bir parçası olabilirsiniz!