Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Sürdürülebilir Temizlik Süngeri Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
  Sıfır Atık Bulaşık Süngerleri ile Doğayı Korumak Artık Mümkün!

  Sağlığa ve doğaya zararlı plastik bulaşık süngerleri yerine pamuktan üretilen doğal bulaşık süngerlerini tercih etmelisiniz. Plastik süngerler pamuktan yapılmış süngerlere kıyasla daha az süre kullanılabilirler. Bu da zaten doğaya zararlı olan plastiğin, çok fazla atık çıkması sonucu daha da zararlı olmasına neden olur.

  Bulaşık Süngerleri

  %100 pamuktan üretilen bulaşık süngerlerinin içi pike kumaştan, dışı havlu kumaştan oluşmaktadır. Yıkanabildiği için pek çok kez kullanılabilirler. Böylece ortaya çıkan atık olabildiğince minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır. Aynı zamanda gözle görülemeyen plastik parçalarının tabaklarınızda kalmasını ve besinlerinize karışmasını engeller. Mikroplastik diye isimlendirilen ve 5 milimetreden küçük olan bu plastik parçaları, canlıların sağlığı için oldukça tehlikelidir. Hem kendi sağlığınız için, hem de doğayı korumak için kullanabileceğiniz organik bulaşık süngerlerini Createrra’da bulabilirsiniz.

  Bulaşık Süngeri Ne İşe Yarar?

  Bulaşık süngeri, bulaşıklarınızı güzelce temizlemeniz için kullanılır. Basit çıkan kirler için yumuşak kısmı, çıkarılması zor kirler için ise sert kısmı kullanılır. Normalde en fazla 2 hafta kullanılırlar. Ancak pamuktan yapılmış, doğal bulaşık kirleri güzelce temizlendikleri sürece daha uzun süre kullanılabilir. Temizliğinden emin olmak ve daha uzun süre kullanabilmek için temizlerken sıcak su kullanmayı tercih edebilirsiniz.

  Hassas Ciltler İçin Bulaşık Süngeri Var Mı?

  Kabak lifi, hızlı büyüyen bir kabak türüdür. Kabaklar yeterince olgunlaştıktan sonra bazı işlemlerden geçer ve kabak lifi haline gelirler. Sert bir dokusu olan kabak lifi, bulaşık süngeri olarak kullanılır. Aynı zamanda cildimizi temizlemek için de peeling görevi görerek kullanılabilir. Doğal olması sebebi ile cilde bir zararı olmayan kabak lifi süngerler, hassas ciltli kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilirler.