Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Vegan | Createrra


VEGAN

Hayvanların kullanılmasına yönelik her türlü aktiviteden uzak olmayı tanımlayan veganlık, elbette etik değerlerimiz arasında yer alıyor! Hayvansal olan hiçbir ürün tüketmemek üzerine kurulu olan veganlık, aynı zamanda hayvanların denek olarak kullanılmasına da karşıdır. Vegan olmak yalnızca beslenmekle ilgili değil, hayvansal içeriğe sahip hiçbir ürünün kullanılmamasını içermektedir. 

Createrra çatısı altında inşa etmeye çalıştığımız dünya çok sayıda değeri bir araya getiriyor. Sürdürülebilirlik temelinde hareket eden felsefemiz, organik, doğa dostu ve vegan ürünler ile farklı bir boyuta ulaşıyor. 

Vegan etik değerine sahip marka ve ürünlerle şimdi Createrra’da vegan alışveriş yapmak mümkün.

Vegan Ürün Nedir?

Vegan ürün hiçbir hayvansal bileşen içermeyen ürün olarak tanımlanabilir. Yalnızca hayvan eti değil, sütü, derisi, yumurtası gibi hayvana dair her şeyin tüketilmemesini amaçlar. Tüketmemenin ötesinde, hayvanların kullanılmasına temelde karşı duran bir düşünce bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü hayvanlar üzerinde test edilen ürünler de vegan yaklaşım çerçevesinde tüketilmemektedir. Çünkü hayvansal ürün içermese de hayvanlar üzerinde test edilen bazı ürünler bulunmaktadır.

Vegan Ürünlerin Sağlık Açısından Önemi?

Veganlık ve vejetaryenlik birbirine çok karıştırılan ve çok fazla spekülasyona sahip iki konu. Vejetaryen beslenme sadece hayvan etini tüketmemek üzerine kuruluyken, vegan beslenme hayvansal hiçbir ürünün tüketimini içermez. Temelde benzerlikleri bulunsa bile veganlık çok daha kapsamlı uygulamalar içerir. Her iki uygulamanın da kendi içinde faydalı yanları bulunmaktadır. 

Vegan ürünlerin ve veganlığın sağlık açısından tehlikeli olduğuna dair bir düşünce vardır ancak bu düşünce tam anlamıyla doğru değil. Bilinçli tüketim ile birlikte vegan olup yeterli besin değerine ulaşmak mümkün. Dolayısıyla sağlık açısından veganlık, bilinçli tüketim yapan herkes için problemsiz bir şekilde yönetilebilir.  

Createrra Üzerinde Vegan Ürün Satan Markalar

Createrra, sahip olduğu çok sayıda etik değer ile birlikte yepyeni bir alışveriş deneyimi ortaya çıkarıyor. Her marka, kendi yaptığı aktivitelere göre etik değerlerini seçiyor. Üstelik ürünler özelinde de etik değer seçimi yapılabiliyor. Vegan işareti bulunan ürünler, markalar tarafından vegan olduğu kanıtlanabilir ürünleri ifade ediyor. Sizler de Createrra’da bir tura çıkarak vegan işaretli ürünleri keşfedebilirsiniz. 

Etik değerlerle daha iyi bir geleceğe.