Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍
  Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

  Aicha Lavanta

  Doğal İçeriğiyle Aicha Lavanta Ürünleri Createrra’da!

  Sürdürülebilirliğe ve müşterilerinin sağlığına önem veren Createrra; Istranca Dağları eteklerinde organik hammadeler kullanılarak üretilen Aicha Lavanta kozmetik ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.  

  Aicha Lavanta ürünlerine Createrra fırsatlarıyla hemen ulaşabilirsiniz.


  Aicha Lavanta Ürünleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Kırklareli’de, Istranca Dağları eteklerinde 2018 yılının Eylül ayında faaliyete başlamak üzere çalışmalarını başlatan Aicha Lavanta; 81 dönümlük arazisinin 35 dönümlük kısmına yaklaşık olarak 52.000 adet lavanta fidesi dikti. 2019 ve 2020 yılında yaptığı dikimlerle, dikili alanına toplam 110.000 fide dikerek 55 dönümlük devasa bir lavanta tarlası oluşturdu.

  Ürünler; sürdürülebilir ve doğal tarım yöntemleri uygulanarak, sentetik kimyasallar kullanılmadan yetiştirilen lavantalar ile elde edilmektedir.  Lavantalar, distilasyon tesislerinde işlenmekte, bu süreç içerisinde; bitkisel içerikli organik hammadeler kullanılmaktadır.

  Bu kalitenin sonucu olarak üretilen ürünler, kullanıcılar tarafından olumlu yanıtlar alıp; tavsiye edilmektedir.


  Aicha Lavanta Ürünlerinin Özellikleri

  • Cruelty-Free: Ürünler hiçbir şekilde, hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.  

  • Doğal Maddeler: Ürün içeriklerinde, insan sağlığına veya çevreye zarar verebilecek kimyasallar kullanılmaz. Örneğin, ellerinizi yıkarken kullanacağınız Aicha Sıvı Sabun atık suları kirletmez. 

  • El Emeği: Ürünlerin tamamı el yapımıdır. Seri üretim değildir.

  • Geri Dönüştürülebilir: Ürün ambalajları atık maddelerden üretilmiş, geri dönüştürülebilir ürünlerdir.

  • Yenilenebilir Enerji: Ürünler, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak elde edilmektedir. Çevreye zarar verici, fosil yakıtlardan elde edilen enerji kullanılmaz. 

  • Yağmur Suyu Hasadı: Ürünler, yağmur suyu hasadı aracılığıyla elde edilmektedir. Yağış miktarının yüksek olduğu zamanlarda depolanan yağmur suları kurak yaz aylarında kullanılmaktadır. Böylelikle, doğal kaynakların korunması desteklenmektedir.


  Aicha Lavanta Ürünleri Kullanımı

  • Lavantalı Sıvı Sabun: Elinize alacağınız bir miktar ürünü ıslattıktan sonra köpürtün. Ardından su ile durulayın. El, yüz ve vücut temizliğinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

  • Lavantalı Katı Sabun: Sabunu ıslatarak köpürtünüz. Yüzünüze, saçınıza ya da vücudunuza masaj yaparak uygulayınız. Su ile durulayınız.  

  • Lavantalı Şampuan: Avuç içerisine alacağınız bir miktar şampuanı saçınıza ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Sonrasında, bol su ile iyice durulayın. Aicha Lavantalı Şampuanı kullandıktan sonra daha etkili bir sonuç almak için; Aicha Lavantalı Saç Kremini kullanmanızı da tavsiye ederiz.

  • Lavantalı Saç Kremi: Avuç içerisine alacağınız bir miktar saç kremini saçınıza ve saç uçlarınıza uygulayınız. Ortalama 5 dakika bekledikten sonra su ile güzelce durulayınız. 

  • Lavantalı Yüz Maskesi: Maskenizi hazırlamak için 1 çay kaşığı maskeyi 2 puf Lavanta Suyu ile iyice karıştırınız. Yeterli miktarda maskeyi cildinize dairesel hareketlerle uygulayınız. 15-20 dakika bekletiniz ve ılık su ile durulayınız. Maske sonrası cildinizi nemlendirmek için Aicha Lavanta hidrolatı ve Aicha Lavanta yüz kremini kullanabilirsiniz.

  • Lavantalı Yüz Kremi: Cildiniz için tasarlanmış bu mükemmel nemlendiriciyi temiz yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayarak hem cildinize bakım yapmış olur hem de cildinizi dış etkenlerden korursunuz.  

  • Lavanta Hidrosolü: Cildinizi temizledikten sonra, cildinize sprey ile direkt sıkabilirsiniz. Makyaj pamuğunu nemlendirerek yüzünüze tonik olarak da uygulayabilirsiniz. Ferahlatıcı etki için, buzdolabında saklamanızı öneririz. 

  • Lavantalı S.o.s Balm: Parmak ucunuzla alacağınız az miktarda ürünü topuk, dirsek gibi cildinizde çok kuru olan bölgelere masaj yaparak uygulayınız. Doğal formülü ile cildinizi yumuşatır, bakım yapar.

  • Lavantalı Uçucu Yağ: 50 ml soğuk sıkım taşıyıcı (baz) yağ içerisine 5-10 damla damlatıp karıştırın. Cilt bakımınız için vücudunuza masaj yaparak uygulayın. 

  • Ayrıca, ortam kokulandırmak için; buhurdanlığınızda kullanabilirsiniz. Çamaşır makinenizin yumuşatıcı gözüne birkaç damla damlatarak çamaşırlarınızın güzel kokmasını da sağlayabilirsiniz.


  Aicha Lavanta Ne Tür Ürünler Sunar

  Sıvı sabundan, S.o.s balmı’na kadar birçok ürünü portföyünde bulunduran Aicha Lavanta ürünleri; Türkiye’nin Sürdürülebilir Platformu Createrra da yer almaktadır.

  Lavantalı Sıvı Sabun

  Lavantalı Katı Sabun

  Lavantalı Şampuan

  Lavantalı Saç Kremi

  Lavantalı Yüz Maskesi

  Lavantalı Yüz Kremi

  Lavanta Hidrosolü

  Lavantalı S.o.s Balm

  Lavanta Uçucu Yağ


  Aicha Lavanta Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

  Aicha Lavanta ürünleri, organik ve son derece faydalı ürünlerdir. Kişisel bakım ihtiyacınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

  Aicha Lavanta ürünlerinin faydalarını şu şekilde de sıralayabiliriz. 


  • Kozmetik ürünler, kişisel bakım ihtiyacınız için es geçilmemesi gereken bir konudur. Cilt güzelliğinizi kozmetik ürünler ile desteklemelisiniz. Aksi taktirde, istemeyeceğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aicha Lavanta ürünleri, cildin doğal güzelliğini destekler. Güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmanızın yolunu açar.  

  • Aicha Lavanta ürünlerinin faydalarından biri de Cruelty-Free içeriğe sahip olmasıdır. Ürünler, hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ayrıca, ürünlerin tamamı el yapımdır. Böylelikle, hayvanların korunmasını desteklerken istihdamı da destekleyeceksiniz. 

  • Günümüzde pek çok tüketicinin karşılaştığı sorunlardan biri de ürünlerin kullanımı sonucu uzun vadede ciltte tahriş gibi yan etkilerle karşılaşma olasılığıdır. Aicha Lavanta böyle bir sorunla karşılaşma ihtimalinizi düşünerek, ürün içeriğinde tamamen doğal bileşenler kullanmakta; Lavanta çiçeklerini kendisi distile etmektedir.