Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Ayurvedik Saç Boyası 3.3 Koyu Kumral Kahve

ESSENCE NATURAL HAYAT Ayurvedik Saç Boyası 3.3 Koyu Kumral Kahve
475,00₺
Vergiler Hariç: 439,81₺
guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

AÇIKLAMA

Hindistan’da yetişen ve o coğrafyaya özgü bazı bitikler vardır. Hintli kadınlar, saçlarını yüzyıllardır bu bitkilerin tozlarıyla boyar. Bu tozlar kına, indigo, amla, cassiadır. Ülkemizde kına bilinmektedir. Diğer tozlar da kına benzeridir. Sadece farklı ağaçların yaprak ve meyve kurularının toz halidir. Bitkilerin özünde kendine has olarak bulunan pigmentler, saçımızın keratini ile uyumludur ve doğal bir şekilde birbirine tutunurlar. Bu tutunma sayesinde pigmentler saç telini koruyucu bir tabaka gibi sararak saça renk verir. Kendine özgü pigmente sahip bitkiler farklı oranda birbiriyle karıştığında sarı, kızıl, siyah, kahverengi gibi farklı renkte saçlar elde edilir.

Essence Natural Hayat Ayurvedik hazır renk kitleri bu tozların karışımlarını içermektedir. Paketlerde bitki tozları farklı oranda karıştırılarak 17 hazır renk kiti yaratılmıştır. Renk seçiminde doğal renginiz, beyaz miktarınız ve saçınızın mevcut durumu ( boyalı-boyasız olması ) önemlidir. Bu özelliklerinizi ana sayfada bulunan AKILLI uygulamada giriş yaptığınızda, size özel doğru oranı içeren renk numarasına ulaşabilirsiniz.

KULLANIM ŞEKLİ

Kutu içinde bulunan bitki tozu karışımına, su, sirke/ limon suyu ilave ederek hazırlayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bir yemek kaşığı yağ ilave ettikten sonra saçınıza sürebilirsiniz. Detaylı hazırlama kılavuzu paketin içinde yer almaktadır.

ÖZELLİKLER

• Bitki tozları kalıcı boya kategorisindedir.

• Kimyasal boya ile boyanmış saçın üzerine bitki tozlarıyla boyama yapabilirsiniz. (Kimyasal boyanın üzerinden 3 hafta geçmiş olması yeterlidir.)

• Elde etmek istediğiniz renk için; doğal renginiz, beyaz miktarınız ve dağılımı, saçınızın mevcut durumu önemlidir. Renk seçimi bu üç durum dikkate alınarak yapılmalıdır.

• Bitki tozları kimyasal madde içermediği için doğal saç renginizi açmaz ancak beyaz miktarınız yüksek ise açık renkte boyama yapabilirsiniz.

• Bitki tozlarıyla beyaz kapatmak veya saçı koyulaştırmak çok kolaydır ancak koyulaşan saçın rengini açmak zordur.

• Bitki tozlarıyla boyanmış saçın üzerine tekrar kimyasal boya ile boyama yapabilirsiniz ancak mevcut renkten devam edilmelidir. Bir süre açık renkte boyama, balyaj veya renk açma işlemi yapılmamalıdır. Her saçın kimyasal ve genetik yapısı farklıdır. Saçın, kalın/ince telli olması veya boyayı kolay/zor alması gibi. Bu durum her kişide sonucun farklı olmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden ilk boyama saçı tanımaya yönelik olan bir uygulamadır. Örneğin uygulama sonunda renk açık tonda kaldı ise sonraki boyamada üst numara renge geçilebilir.

• Renk grubu içindeki numaralar açık ve koyu rengi ifade etmektedir. 1.1 en açık iken 1.4 en koyusudur.

• Bu ürün dip boyama için yeter miktardadır. Komple boyama için saçın uzunluğuna ve gürlüğüne bağlı olarak 2 veya 3 kutu kullanılabilir.

ORTALAMA GÜRLÜKTEKİ SAÇ İÇİN KULLANILACAK MİKTAR:

• Dip boyama için 1 KUTU

• Omuza değen saçı KOMPLE boyama için 2 KUTU

• Kürek kemiği üstündeki saçı KOMPLE boyama için 3 KUTU

• Kürek kemiği altındaki saçı KOMPLE boyama için 4 KUTU

Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Fırsat Eşitliği:Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Kadın Üretici:Satıcı, ürünün kadın üreticiler tarafından son haline getirilip satış kanallarına sunulduğunu kabul etmektedir.
Kimyasal İçermez:Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.
Türkiye'de Üretilmiş:Satıcı, ürünün ve ona ait parçaların lokal olarak üretildiğini kabul eder.