Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Bioti Organik Mucizevi Anti-Aging Ve Gençleştirici Prickly Pear Seed Oil (Frenk İncir Tohum Yağ

%11
Bioti Bioti Organik Mucizevi Anti-Aging Ve Gençleştirici Prickly Pear Seed Oil (Frenk İncir Tohum Yağ
Marka : Bioti
En Geç 28-05-2024 Salı kargoda
650,00₺
580,00₺
Vergiler Hariç: 483,33₺
guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

Prickly Pear Seed Oil - Frenk İnciri çekirdeği yağı

Güçlü bir doğal yaşlanma karşıtı, saf yağ

Frenk İnciri Çekirdek Yağı Nedir?

Prickly Pear Oil, Türkiye’de ‘’Frenk İnciri’’ olarak da bilinen bir kaktüs meyvesidir. Bu meyvenin çekirdeğinden çıkarılan yağ, Bioti ürünlerinin ana maddelerinden birini oluşturuyor.

Dikenli Armut Çekirdek Yağı Nedir?

Vitaminler ve antioksidanlar açısından oldukça zengin olan Prickly Pear Oil, yaşlanma karşıtı çözümlerde de hızla zirveye çıkmayı başardı.

Bioti ürünlerinde kullanılan %100 Saf ve Organik Prickly Pear Oil, besin değerlerinin kaybolmasını önlemek adına kaynağında, Fas'ta işlenerek şişelendi ve sizlere ulaşmak için hazır hale geldi. Frenk İnciri Yağı veya Kaktüs Tohumu Yağı olarak da bilinen Prickly Pear Oil, E Vitamini, Steroller ve Yağ Asitleri açısından son derece zengindir. Bu özellikler cildi korur, nemlendirir, kırışıklıkları önler ve yeni hücre oluşumunu destekler.

Kadın Emeği…

Fas'ın güneyindeki kadın kooperatiflerinde çalışan sihirli ellerden sizlere ulaşan bu yağın üretimi oldukça uzun ve zahmetli. Ürünlerimizin her kutusunda olduğu gibi Prickly Pear Oil ürünlerimizde de birkaç kadının emeği var. Dünyanın her yerinde iş hayatında kadınların var olması, Bioti markasının en önemli önceliklerinden biri.

 • %100 Saf ve Organik (Ecocert ve USDA Organic sertifikalı) - Fas'ta soğuk preslenmiş ve pipet damlalıklı koyu amber cam şişede güzelce şişelenmiştir.
 • Prickly Pear, Argan yağından daha fazla miktarda E vitamini ve Linoleik Asit içerir. Yapısı ise yine Argan yağına oranla daha hafiftir ve bu sebeple hızla emilir.
 • Prickly Pear yağında bulunan e vitamini güçlü bir antioksidandır, yaşlanmayı geciktirir ve cildin serbest radikallere karşı onarılmasına ve korunmasına yardımcı olur. Linoleik Asit kuru cildi nemlendirir, ince çizgileri ve kırışıklıkları düzeltir.

 

 • 15 ml Bioti Frenk İnciri Yağı üretmek için 150 kg kaktüs meyvesi gerekir. Bu nedenle besin değerleri açısından oldukça zengindir.
 • Ürünlerimizin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir, üretiminde ve dağıtımında hiçbir canlıya zarar gelmemiştir.

 

İçindekiler:

% 100 Frenk İnciri çekirdeği yağı (Opuntia Ficus-India Seed Oil)

Kullanımı:

Yüz bakımı için sabah ve akşam 2-3 damla yüzünüze ve boyunuza hafifçe masaj yaparak uygulayın.

Saç bakımı için birkaç damla yağı ellerinizin arasında ovalayarak nemli saçlarınızın uç ve boylarına uygulayın.

Yağın özellikleri:

 • Görünüm: yağlı sıvı
 • Renk: Sarıdan Yeşile
 • Koku: hafif bitkisel
 • Dokunma: Oldukça kuru, çabuk emiliyor
 • Yoğunluk: 0,90 - 0,92 g/cm3
 • Menşei: Fas

Aktif Maddeler:

 • Oméga 6 : 62%
 • Oméga 9 : 20%
 • Palmetik Asit :  18%
 • E Vitamini : 1000mg/Kg

Frenk İnciri tohumu yağının faydaları:

 • Anti-aging etkisi: Linoleik asit (omega 6) açısından oldukça zengin olan Prickly Pear Seed (Frenk İnciri tohumu) yağı cildi sıkılaştırır ve hücre yenilenmesini uyarır.
 • Antioksidan: Sterol E vitamini yönünden zenginliği sayesinde serbest radikallerin cilt üzerindeki zararlı etkilerini engeller.
 • Lekelere Karşı: Yenileyici gücü sayesinde sivilcelerin ve güneşin küçük lekeleri ve izleri yok eder.
 • Besleyici: Mükemmel yumuşatıcıdır, palmitik asit sayesinde cildi besler ve su kaybına karşı korur.
 • Canlandırıcı: Donuk ve cansız ciltler için ideal olan doymamış yağ asitleri, cildi yeniden yapılandırarak ihtiyaç duyduğu tonu ve parlaklığı verir.

 

Önemli Not:

Saf Prickly Pear Seed Oil (frenk inciri çekirdeği yağı) maserasyon yağlar ile karıştırılmamalıdır. Maserasyon, bir bitkinin başka bir bitkisel yağ içinde bekletilerek özünü alma, demleme işlemidir. 

 

Uyarılar: Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. serin yerde ve direkt güneş ışığından uzakta saklayınız

Vegan:Satıcı bu ürünün vegan olduğunu ve üretimin hiçbir aşamasında hayvansal ürün kullanılmadığını kabul eder.
Sıfır Atık:Satıcı, ürünün tedarik aşamasından üretim, paketleme ve lojistik gibi son aşamasına kadar her noktada sıfır atık olduğunu kabul eder.
Kimyasal İçermez:Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.
Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Kadın Üretici:Satıcı, ürünün kadın üreticiler tarafından son haline getirilip satış kanallarına sunulduğunu kabul etmektedir.
El Yapımı:Satıcı bu ürünün veya ürüne ait parçaların tamamının el yapımı olduğunu kabul eder. Yani ürüne ait malzemeler seri üretim gibi yöntemler yerine zanaatkarlık anlayışı çerçevesinde üretilir.
Vegan:Satıcı bu ürünün vegan olduğunu ve üretimin hiçbir aşamasında hayvansal ürün kullanılmadığını kabul eder.