Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Kargolama Süreçleri

Kargo ve Teslimat süreçleri hakkında bilmeniz gerekenlerin tamamı.

Kargolama Süreçleri

Kargo ve Teslimat süreçleri hakkında bilmeniz gerekenlerin tamamı.

Site kargo anlaşmalı fiyatlarından nasıl yararlanırım?

Sitenin anlaşmalı fiyatlarından yararlanmak için öncelikle Mağaza Yönetim Panelinde yer alan Hesabım> Ayarlar >Kargo Ayarları başlığını tıklayın. Sitenin kargo şirketleri ile bir anlaşması varsa, Sitenin anlaşmalı kargo firmaları ekranda yer alacaktır. Bunlardan size uygun olan kargo şirketini seçerek site kargo anlaşmasından faydalanabilirsiniz.

Teslimat Şablonu Tanımlama

Kargo şablonu, mağazanızı ve kargo süreçlerinizi, doğru ve sorunsuz yönetebilmeniz için tanımlamanız gereken en önemli şablonlardan biridir. Mağaza Yönetim Panelinde yer alan Hesabım> Ayarlar >Kargo Ayarları başlığını tıklayın. Açılan sayfadan kargo şablonlarına ulaşabilirsiniz. Bu bölümden yeni kargo şablonları oluşturabilirsiniz.

Siparişlerin gönderimini nasıl yapabilirim?

1. Gelen siparişlerinizi onaylayın.

2. Onayladığınız siparişlerin sağ kısmında bulunan “Kargo Şablonu” linkini tıklayıp çıktı alın. Kargo Şablonunu siparişinizin üzerine yerleştirin.

3. Siparişi, Kargo Şablonu veya kargo şablonundaki Kampanya Numarası ile birlikte ilgili kargo firmasına teslim edin.

Kargo firması, şablondaki Kampanya Numarasını kullanarak kargo faturasını kestiğinde ilgili kargo takip numarası da güncellenecek ve sipariş otomatik olarak “Kargolandı” statüsüne geçecektir. Eğer Kargo kampanyası kullanmıyorsanız kargo şirketinden almış olduğunuz takip numarasını Mağaza Yönetim Panelinde yer alan Siparişlerim bölümünden ilgili siparişe giriniz ve sipariş durumunu kargolandıya çekiniz. Bu işlemleri yapmadığınız takdirde siparişler geciken kargolama statüsüne geçecektir.

Kargo Ücretleri Nasıl Tahsil Edilecek?

Kargo ücretleri alıcıdan tahsil ediliyorsa ve kargo kampanyası kullanıyorsanız sizden herhangi bir kargo ücreti tahsil edilmeyecektir.

İade Ürünler için de Geçerli Olacak mı?

Bu kampanya iade ürünler için de geçerli olacaktır. Ürün/ürünler için iade talebi oluşturan alıcılara, bir Kargo Kampanya Kodu verilecektir. Alıcılar, siparişi bu kodu kullanarak iade ettiklerinde kargolarınız tablodaki fiyatlara göre iade olacaktır. Alıcının siparişi kapıda iade etmesi veya kargonun teslim edilememesi durumunda kargo bedelinin %50’si tutarında ücret alınacaktır.