Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Mare Sand Peştamal

Green Petition Mare Sand Peştamal
850,00₺
Vergiler Hariç: 772,73₺

Kuponlar

Üyelere Özel

50₺ indirim

Alt Limit: 300,00₺

guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

Mare Sand Peştamal Hangi Geri Dönüştürülmüş Atıklardan Üretilmiştir?

Yarın da daha yaşanabilir bir dünyanın mümkün olması için Mare Sand peştamal sürdürülebilir yöntemler ile üretilir. Ekosistemin korunmasına katkıda bulunmak üzere Mare Sand peştamalın üretiminde organik bir karışım kullanılır. Bu karışımın %50’si organik pamuktan, %25’i geri dönüştürülmüş pamuktan ve %25’i de geri dönüştürülmüş plastikten oluşur. Bir peştamal dokunurken, 3 adet kullanılmış plastik şişeden elde edilen polyester iplikler ile 1 adet atık tişört kumaşından elde edilen pamuk iplikler kullanılır. Üretimin hiçbir aşamasında boya ya da kimyasallar kullanılmaz. Mare Sand peştamala doğal kum beji rengini veren, pamuk iplik yapımında kullanılan atık tişörtün kendi rengidir. Ayrıca bu ürün 1500 litre temiz sudan tasarruf edilmesini sağlar. 

Mare Sand Peştamalin Özellikleri Nelerdir?

Geri dönüşümden üretilen Mare Sand peştamalın çevre dostu bir ürün olmasının yanı sıra çok kullanışlı özellikleri bulunur. Bu ürün son derece özel ve doğal dokusu sayesinde kolay ve hızlı kurur. Mare Sand peştamalın kuruma süresi sıradan bir havlunun yarısı kadardır. Böylece her ihtiyacınız olduğunda elinizin altında olur. Bu ürün 90 x 170 cm ideal ölçüleri sayesinde konforlu bir kullanım sağlar. 160 gr/m ağırlığı ise her yere kolayca taşınmasına imkân tanır. Hatta hafifliği sayesinde hareket halindeyken varlığını unutmanız bile mümkündür. Mare Sand peştamal 34 x 14 cm boyutlarında geri dönüştürülmüş ve yeniden kullanılabilir bir çanta içerisinde gönderilir. Ürünü özel sürdürülebilir çantası ile dilediğiniz her yere rahatça taşımanız mümkündür. 

Mare Sand Peştamalin Su Emiciliği Nasıldır?

Plastik atıktan üretilen Mare Sand peştamal, klasikleşmiş zamansız bir geleneği, sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde yaşatmanıza olanak sağlar. Özel dokuma tekniği sayesinde geleneksel banyo havlularından daha ince, hafif ve yumuşak bir yapıya sahip olan bu ürün, yüksek derecede emicidir. Böylece banyolarda olduğu kadar plajlarda ve yüzme havuzlarında da sıklıkla tercih edilir. Kullanıldıktan sonra ağırlaşmayan peştamalların kullanımı oldukça konforludur. Bu ürünü açık havada kurutarak tekrar tekrar kullanmanız önerilir. Ailenize ve sevdiklerinize de Mare Sand peştamal hediye ederek onların da ekosistemi koruyan, sürdürülülebilir ve doğal bir ürüne kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Üstelik her alışverişinizin bir miktarı çevreci sivil toplum örgütlerine bağışlanır. 

Mare Sand Peştamal Nasıl Kullanılır?

800 yıllık bir geçmişi olan ve ilk olarak Türk hamamlarında kullanılan peştamal, o zamanlardan beri hayatımızdadır. Bu nedenle peştamal dendiğinde akla ilk olarak Türk hamamlarının bedene ve ruha şifa veren ortamı gelir. Bununla beraber hafif, dayanıklı ve kullanışlı olan bu ürünü dilediğiniz her şekilde kullanmanız mümkündür. Banyodan çıktığını zaman kurulanmak için vücudunuza saracağınız bu ürünün yaşatacağı dinlendirici his eşsizdir. Bu hafif ürün özel çantasında çok az yer kapladığından, seyahate giderken mutlaka yanınıza almak isteyeceğiniz türden bir eşyadır. 

Bu peştemal, tavsiye edilen biçimde kullanıldığında ve temizlendiğinde ilk günkü formunu korur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, ürünü temizlerken sıcak su kullanmamaktır. Bunun sebebi ise peştemalin üretim aşamasında kullanılan polyester malzemedir. Söz konusu materyal yüksek ısı ile karşılaştığında deforme olabilir. Bu da satın aldığınız ürünün hoş olmayan bir görüntüye sahip olmasına neden olabilir. Ayrıca Mare Sand peştamali güçlü kimyasal maddeler barındıran temizlik ürünleri ile de temas ettirmemek gerekir. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir problemin meydana gelme ihtimali en aza iner.

Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Geri Dönüştürülmüş :Satıcı bu ürünün veya ona ait malzemelerin daha önce kullanılmış bir materyalden geri dönüştürüldüğünü kabul eder.
Organik:Satıcı bu ürünün organik standartlar kapsamında üretildiğini kabul eder ve organik sertifika ile bunu kanıtlar. Ürün hiçbir şekilde genetiği ile oynanmış malzeme, ilaç veya diğer kimyasal maddeleri içermez.
Fırsat Eşitliği:Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Zararsız Boyama:Satıcı, üründe veya parçalarında gerçekleştirilen boyama işleminin insana ve doğaya zarar vermeyeceğini kabul eder. Yani boya malzemesi çevreye duyarlıdır ve toksik kimyasallar içermemektedir.