Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Organik Sertifikalı Kına 100 Gr

ESSENCE NATURAL HAYAT Organik Sertifikalı Kına 100 Gr
275,00₺
Vergiler Hariç: 254,63₺
guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

AÇIKLAMA

 • Bitki tozları saçı nasıl boyar? Bitkilerin özünde kendine has olarak bulunan pigmentler, saçımızın keratini ile uyumludur ve doğal bir şekilde birbirine tutunurlar. Bu tutunma sayesinde pigmentler saç telini koruyucu bir tabaka gibi sararak saça renk verir.
 • Her pakette farklı bitki tozu vardır. Kına, indigo, amla, cassia dır. İstenen renk için her tozdan belli miktarda kullanarak karışım yapabilirsiniz. Bu şekilde saçınız için çok alternatifli renk kombinasyonları elde edebilirsiniz.
 • Essence Natural Hayat Ayurvedik hazır renk kitleri bu tozların karışımlarını içermektedir. Paketlerde bitki tozları farklı oranda karıştırılarak 17 hazır renk kiti yaratılmıştır.
 • Renk seçiminde doğal renginiz, beyaz miktarınız ve saçınızın mevcut durumu ( boyalı-boyasız olması ) önemlidir. Bu özelliklerinizi ana sayfada bulunan AKILLI uygulamada giriş yaptığınızda, size özel doğru oranı içeren renk numarasına ulaşabilirsiniz.
 • Bitki tozlarıyla boyama, denemelerle ilerlediğiniz bir yolculuktur. Bu yolculukta istediğiniz rengi hazır kitlerle yakalayamazsanız, size özel doğru oranı belirlemek için 0 850 532 64 88 den destek alabilirsiniz. Bu yolculukta size yol arkadaşlığı & rehberlik yapmaktan mutluluk duyarız.

 

ÖZELLİKLER

 • Kına kızılımsı turuncu pigmente sahiptir.
 • Sarı-beyaz saçları; parlak, açık bir portakal kızılı rengine boyarken, daha koyu sarı saçı canlı kızıla boyar. Kahverengi saçlarda, saçın koyuluğuna göre kestane rengine boyar veya kızıl ışıltı verir.
 • Kına, indigo ile birlikte kullanıldığında açık kahveden koyu kahveye kadar olan renk tonları elde edilir. Kına ile indigo iki aşamalı uygulandığında siyah renk elde edilir.
 • Özellikle beyaz saçı kapatmada çok başarılıdır.
 • Cassia, kına, indigo ve amla;
 1. Saçın kendi doğal rengine
 2. Saçın beyaz oranına
 3. Saçın mevcut durumuna ( kimyasal boyalı, kınalı veya boyasız doğal )
 4. Saçın kimyasal ve genetik durumuna (boyayı tutma-absorbe etme kabiliyetine) bağlı olarak her saçta farklı renkte görünür.
 • Birkaç uygulamadan sonra saçın parlak, kalın ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Elektriklenmeyi önler.
 • Bitki tozlarını kullanmadan önce alerji testi için her tozu ayrı ayrı kol içi veya ensede yama testi yapınız.
 • Çocukların ulaşamayacağı, serin, kuru, güneş görmeyen yerde saklayınız.
 • Göze gelmemesine dikkat ediniz.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Kınayı 2-3 yemek kaşığı sirke ve az miktar su ( papatya cayı, pancar suyu) ile karıştırınız. Karışımı 8-12 saat arası oda sıcaklığında bekletiniz. Süre sonunda isteğe bağlı 1 yemek kaşığı yağ ilave ederek saçınıza sürünüz (Akışkan kek hamuru kıvamında olmalıdır). Naylon streçle sarılı olarak hava almayacak şekilde saçta en az 4 saat bekletiniz. Saçınızı şampuansız yıkayınız. Elde etmek istediğiniz renk için toz kınayı farklı oranlarda indigo, cassia obovata ve amla tozları ile karıştırarak saçınızı boyayabilirsiniz.

 

TAVSİYE EDİLEN KULLANIM MİKTARI

 • Dip boyama için toplam 50 gr. bitki tozu gereklidir.
 • Omuz üstü uzunluktaki saçlar için toplam 100 gr. bitki tozu gereklidir.
 • Omuz altında uzunluktaki saçlar için toplam 200 gr. bitki tozu gereklidir.
 • Uzun saçlar için toplam 300 gr. bitki tozu gereklidir.

 

Kimyasal İçermez:Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.
Kadın Üretici:Satıcı, ürünün kadın üreticiler tarafından son haline getirilip satış kanallarına sunulduğunu kabul etmektedir.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Fırsat Eşitliği:Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Türkiye'de Üretilmiş:Satıcı, ürünün ve ona ait parçaların lokal olarak üretildiğini kabul eder.