Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Organik Sertifikalkı Amla Tozu 100 Gr

ESSENCE NATURAL HAYAT Organik Sertifikalkı Amla Tozu 100 Gr
275,00₺
Vergiler Hariç: 254,63₺
guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

AÇIKLAMA

• Bitki tozları saçı nasıl boyar? Bitkilerin özünde kendine has olarak bulunan pigmentler, saçımızın keratini ile uyumludur ve doğal bir şekilde birbirine tutunurlar. Bu tutunma sayesinde pigmentler saç telini koruyucu bir tabaka gibi sararak saça renk verir.

• Her pakette farklı bitki tozu vardır. Kına, indigo, amla, cassia dır. İstenen renk için her tozdan belli miktarda kullanarak karışım yapabilirsiniz. Bu şekilde saçınız için çok alternatifli renk kombinasyonları elde edebilirsiniz.

ÖZELLİKLER

• Amla, pigmente sahip değildir. Renk düzenleyici görevinde kullanılır. Diğer tozlarla (kına-cassia-indigo) karıştırıldığında farklı renkte saçlar elde edilmesini sağlar.

• Cassia obovata, kına, indigo ve amla;

1. Saçın kendi doğal rengine

2. Saçın beyaz oranına

3. Saçın mevcut durumuna ( kimyasal boyalı, kınalı veya boyasız doğal )

4. Saçın kimyasal ve genetik durumuna (boyayı tutma-absorbe etme kabiliyetine) bağlı olarak her saçta farklı renkte görünür.

• Birkaç uygulamadan sonra saçın parlak, kalın ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Elektriklenmeyi önler.

• Bitki tozlarını kullanmadan önce alerji testi için her tozu ayrı ayrı kol içi veya ensede yama testi yapınız.

• Çocukların ulaşamayacağı, serin, kuru, güneş görmeyen yerde saklayınız.

• Göze gelmemesine dikkat ediniz

KULLANIM ŞEKLİ

Amla tozunu elde etmek istediğiniz renk için kına, cassia ve indigo tozları ile karıştırarak saçınızı boyayabilirsiniz. Kına ve cassia ile birlikte kullanılacaksa oda sıcaklığında su ile hazırlanıp kapta 8-12 saat arası bekletildikten sonra saça uygulanmalıdır. Streç film ile saçı sarıp 4 saat saçta bekletip şampuansız yıkanmalıdır. İndigo ve cassia ile birlikte kullanılacaksa sıcak su ile hazırlanıp hiç bekletmeden hızlıca saça uygulanmalıdır. Naylon streç ile sarılıp 2 saat saçta bekletilip şampuansız yıkanmalıdır. Detaylı bilgi, destek ve saçınıza uygun kişiye özel oran için 0 850 532 64 88 bize ulaşabilirsiniz.

TAVSİYE EDİLEN KULLANIM MİKTARI

• Dip boyama için toplam 50 gr. bitki tozu gereklidir.

• Omuz üstü uzunluktaki saçlar için toplam 100 gr. bitki tozu gereklidir.

• Omuz altında uzunluktaki saçlar için toplam 200 gr. bitki tozu gereklidir.

• Uzun saçlar için toplam 300 gr. bitki tozu gereklidir.

AMLA İLE SAÇ BAKIM MASKESİ

• Bitki, özünde sahip olduğu yüksek C vitamini sebebi ile iyi bir antioksidandır. Saç folikülünü kuvvetlendirerek saç dökülmesini engeller. Hızlı uzamasına yardımcı olur.

• Saçların daha hacimli, parlak olmasına yardımcı olur.

• Kıvırcık saçlarda kınanın yarattığı düzleşmeyi engeller.

• Saç derisini yumuşatır ve kaşıntının azalmasına yardım eder.

• Kimyasal boyayla boyanmış saçın canlanmasına yardımcı olur.

MASKENİN HAZIRLANIŞI

Maske yapımı için Amla ve Cassia’nın hazırlanışı aynıdır. Kullanılacak suyun sıcaklığına bağlı olarak iki farklı yöntem bulunmaktadır.

1.yöntem Oda sıcaklığında su (temiz su-damacana suyu) ile tozu karıştırıp üzeri kapalı 2 saat bekletiniz. Daha sonra saça sürünüz ve streç film ile sarınız. Saçta minimum 30 dk olmak üzere 60 dk kadar bekletilip yıkayınız. (İsteğe bağlı olarak 1-4 saat arası daha uzun sürede bekletilebilir.) Yağ en son sürmeden evvel ilave edilmelidir.

2.yöntem Sıcak su (yoğurt mayaladığımız sütün sıcaklık derecesinde 40-43 C)  ile tozu karıştırıp üstü kapalı 15-30 dk arası bekletiniz. Daha sonra saça sürünüz ve streç film ile sarınız. Saçta minimum 30 dk olmak üzere 60 dk kadar bekletilip yıkayınız. (İsteğe bağlı olarak 1-4 saat arası daha uzun sürede bekletilebilir.) Yağ en son saça sürmeden evvel ilave edilmelidir.

* Bitkinin özünde bulunan içeriklerin tam olarak kendini salması için, bekleme süresi sırasında yağ ilave edilmemelidir. Yağ, en son, saça sürülmeden evvel ilave edilmelidir. Saç işlem görmüş, kuru bir saç ise sheabutter, h.cevizi yağı veya argan yağı gibi kaliteli yoğun yağlardan bir miktar ilave edilebilir. Evinizde bulunan zeytinyağı vb yağlar da kullanılabilir.  Egzamalı ve kepekli bir saç derisine sahip iseniz ilk birkaç uygulamada yağ kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

*Uygulanacak miktar saçın uzunluğuna göre değişmektedir. Dip için 25gr, omuza değen saç için 50gr, omuzu geçen saç 100gr olabilir uzunluğa bağlı olarak. ( Saçın gürlüğüne göre bu miktarları kendinize göre güncelleyebilirsiniz.)

*  Maskenin kıvamı puding kıvamında sürümü kolay olmalıdır.

*Diğer bir önemli konu ise maskenin belli düzende tekrarlanmasıdır. Saçın yıpranmışlığına bağlı olarak önceleri haftada bir uygulanabilir. Saçtaki iyileşmeye bağlı olarak bu süre zamanla iki haftada bir , üç haftada bir olacak şekilde sıklığı azaltılabilir.

AMLA TOZUNUN YÜZ MASKESİ VE PEELING OLARAK KULLANILMASI

 Amla ile yüze peeling yapımı: Avuç içine yarım çay kaşığı kadar amla tozu alıp üzerine birkaç damla su ilave ederek dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzü duruladıktan sonra gül suyu veya cilt tipinize uygun kullandığınız tonik uygulamasının ardından nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.

Yüz için Amla maskesinin hazırlanışı: Amla tozunu yukarıda saç maskesi kısmında anlatıldığı gibi su ile hamur kıvama getirip içine yoğurt, bal, yağ vb malzemeleri ilave ederek kullanabilirsiniz. Kuru ciltler yağ-bal ile kombinlerken, yağlı ciltler tek başına veya yoğurt vb ilaveler yapabilir.

*Amla tozu yüksek miktarda C vitamini içermektedir. Bu sebeple uzun süre ciltte bekletmek kızarıklık yaratabilir. İlk uygulamada 5dk yüzünüzde bekletip, daha güvenli ilerleyerek sonraki uygulamalarda bu süreyi arttırabilirsiniz.

 

Kadın Üretici:Satıcı, ürünün kadın üreticiler tarafından son haline getirilip satış kanallarına sunulduğunu kabul etmektedir.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.
Fırsat Eşitliği:Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Türkiye'de Üretilmiş:Satıcı, ürünün ve ona ait parçaların lokal olarak üretildiğini kabul eder.
Kimyasal İçermez:Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.