Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Tahta Kaşık Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


  Tahta Kaşık

  Yemek yememize yarayan araç gereçlere tahta kaşık denir.Ahşap gereçler, mutfaklarımızı süsleyen, nesillerdir yemek pişirmek ve servis etmek için kullanılan güvenilir aletlerdir.Tahta kaşıklarda yapı malzemesi olan ahşabın sıkça tercih edildiği ürünleridir.Genellikle tahta kaşıklar şimşir ağacından yapılır.

  Tahta Kaşıkların Özellikleri ve Avantajları

  • Çizmez

  Ahşap mutfak gereçleri metal olanlara göre daha yumuşaktır ve bu yüzden  tabağın ya da tavanın tabanını çizip aşındırmaz.

  • Sert ve Dayanıklı

  Ağacın sert bir malzeme olması nedeniyle ahşap mutfak gereçleri sert ve dayanıklıdır. Ayrıca metal kaşıklara göre çok daha hafiftir.

  • Isıya Dirençli

  Çelik ve plastik gibi diğer malzemeler yüksek ısıdan olumsuz etkilenirler.Metal ısıyı çok hızlı iletir.Ahşap ise tencerenin içinde uzun süre kalsa dahi elinizi yakmaz ve pişirdiğiniz yemeğin pişirme sıcaklığını asla değiştirmez.

  • Antibakteriyel

  Tahta kaşıklar mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.Malzemenin gözenekli yapısı bakteriyi içine hapsedip yok eder.Ama bu mikrop öldürme özelliğini iyi bir temizlik ve derinlemesine bir kurutma ile bir araya getirirseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

  • Şık ve Zarif

  Kendine özgü deseni ve renkleriyle doğanın içinden kopup gelmiş gibi rahatlatıcı bir his veriyor.

  • Yenilenebilir

  Ağaç olduğu için hem doğal hem de yenilenebilirdir.

  Tahta Kaşığın  Kullanım Alanları ve Temizliği

  Servis yaparken, yemek yerken ,ölçüm yaparken,yemek pişirken veya halk oyunlarında tahta kaşık kullanılır.Mutfak araç gereci olduğu için genellikle gıda sektörü olan iş yerlerinde ve evimizin mutfaklarında bulunur.

  Tahta kaşığı sünger yardımıyla dilediğimiz bulaşık deterjanı yardımıyla temizledikten sonra 1bardak suyun içinde 1 saat kadar bekletip tekrar yıkayıp kurulayarak kullanın.Böylelikle daha uzun ömürlü ve hijyenik olur.Cilalı tahta kaşık tercih etmeyin ve tahta kaşığınızı zımparayarak aşındırmayın.

  Sağlığınız için faydalı yenilenebilen doğa dostu ürünler için alışveriş platformu Createrra' dan kendinize tahta kaşık seti alabilir veya daha başka doğa dostu ürünlerden haberdar olmak ve kampanyalardan yararlanmak için e-bültenimize abone olabilirsin.