Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍


Alfheim Hodan Taşıyıcı Sabit Yağı/ 100 Ml

%10
Alfheim Aromaterapi Alfheim Hodan Taşıyıcı Sabit Yağı/ 100 Ml
En Geç 22-04-2024 Pazartesi kargoda
480,00₺
432,00₺
Vergiler Hariç: 360,00₺
guvenliİYZİCO İLE %100
GÜVENLİ ÖDEME
iadeKOLAY
İADE
memnuniyet%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ

Her alışverişiniz ile ağaçlandırma projemize katkı sağlıyorsunuz

Hodan Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç ve cilt sağlığına olan katkıları ile bilinen hodan yağının içerisinde birbirinden değerli vitamin, mineral ve yağ asitleri bulunur. Peki hodan yağı ne işe yarar? Hodan yağı faydaları nelerdir? Hodan yağı nasıl kullanılır? Hodan yağı ile ilgili merak edilenler için yazının devamını inceleyebilirsiniz.


Hodan Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Yıldız çiçeği yağı olarak da bilinen hodan yağı Borago officinalis bitkisinin tohumlarından elde edilen değerli bir yağdır. Hodan yağı içerisinde birbirinden değerli esansiyel yağ asitleri bulunur. Bunların başında Omega-6 olarak da bilinen Gama-linoleik asit gelir. Bunun yanı sıra linoleik asit, oleik asit gibi yağ asitleri bakımından da zengindir. İçerisinde E vitamini gibi antioksidanları da bulunduran hodan yağı içeriğindeki değerli besin maddeleri sayesinde cildin kaybettiği nemi ve elastikiyeti geri kazanmasına yardımcı olur.


Hodan Yağı Faydaları

Hodan yağının içerisinde bulunan esansiyel yağ asitleri cildi nemlendirmeye ve elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. Hodan yağı cilde faydaları bunlarla sınırlı değildir. Bazı araştırmalara göre hodan yağı aynı zamanda cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaya da yardımcı olabilir. Bunlara ek olarak saçların daha güçlü ve parlak görünmesine yardımcı olur.


Hodan Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Hodan yağı, saç ve cilt bakımı için haricen kullanıma uygundur. 100 ml hodan yağı ve 2-5 ml Badem Yağı ve Jojoba Yağı gibi başka taşıyıcı bir yağ ile karışım hazırlanabilir. Hazırlanan bu karışım ile nazik bir biçimde saça ve cilde masaj yaparak uygulanabilir.


Hodan Yağı Nasıl Elde Edilir?

Hodan yağı, Borago officinalis bitkisinin tohumlarından elde edilir. Öncelikle hodan tohumları temizlenir ve kurutulur. Ardından soğuk presleme yöntemiyle yağı çıkarılır. Soğuk presleme yöntemi sayesinde bitkinin besin bileşenleri korunur.


Hodan Yağı Katkı Maddesi İçerir mi?

Hodan yağı kullanmak isteyenlerin yağın tamamen doğal olduğundan emin olması önemlidir. Alfheim hodan yağı herhangi bir katkı maddesi içermez.


Hodan Yağı Nerelerde Kullanılır?

Hodan yağı cildi nemlendirmek, elastikiyetini artırmak, zararlı UV ışınlarından korumak ve gençleştirmek için kullanılabileceği gibi saçların sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için de kullanılabilir.


Uygulama: Hodan Yağını yeterli miktarda alarak temiz cildinize ya da saçınıza masaj yaparak uyguladığınızda besler ve nemlendirir. Yapay koku, boya ve koruyucu içermez.

100 ML taşıyıcı Hodan Yağına 2-5 ML (40-100 damla) uçucu yağ karıştırılarak kullanılabilir.


Uyarılar: Sadece harici kullanım içindir. Çocuklardan uzak, serin ve kuru yerde kapağı kapalı olarak saklayınız. Çocuk ve hamileler kullanmadan önce sağlık profesyonellerine danışmalıdır.

Bilinçli Enerji:Satıcı, bu ürünün, kullanılan enerjiyi azaltmak adına yenilenebilir enerji kaynakları ile hazırlandığını kabul eder.
Adilce Üretilmiş:Satıcı, çalışanlar için adil maaşlar, yasal istihdam, güvenli çalışma koşulları gibi tüm haklarda etik davranır ve hammadde tedariğinden satış noktasına kadar adil çalışma uygulamalarını takip eder.
Fırsat Eşitliği:Satıcı, üretim sürecinde çalışanlara ayrımcılık uygulamadığını, gerek işe alım gerekse de iş sürecinde herkesin eşit fırsatlara sahip olduğunu beyan eder.
Kimyasal İçermez:Satıcı bu ürünün vücuda ya da çevreye zararlı olabilecek tehlikeli kimyasallar kullanılmadan üretildiğini kabul eder.
Hayvanlar Üzerinde Test Edilmez:Satıcı, bu ürünün ve onun tüm parçalarının hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini kanıtlar.