Sepet
Üyelere Özel Sürpriz İndirimler     ⭐️    Fırsatları Görmek için Hemen Üye Ol    🌿    Etik ve Sürdürülebilir Alışveriş Platformu Createrra    🤍    #DoğayaSaygılıAlışveriş 🌍

Çevre Dostu Vücut Fırçası Ürünleri

  Gösterilen: 1 ile 26 arası, toplam: 26 (1 Sayfa)
  Doğal Vücut Fırçalarıyla Hijyeninizi Sağlayın

  Vücudunuzu fırçalamak; kan dolaşımınızı hızlandırır, lenf sistemini hareketlendirir ve ödem atmanızı sağlar. Aynı zamanda vücudunuzdaki ölü deri ve toksinleri atar. Düzenli kullanılırsa selüliti azaltır ve cildinizi pürüzsüzleştirir. Doğal at kılından yapılan ya da vegan olarak üretilen vücut fırçalarını incelemek isterseniz, Createrra’daki vücut fırçalarına bakabilirsiniz.

  Vegan Fırçalar ile Bakımınızı Yaparken Doğayı da Koruyun

  Agave Sisalane bitkisinin lifleri kullanılarak yapılan vegan vücut fırçası, el yapımı olarak üretilmiştir. Lifler çok sert olmadığı için vücudunuzu çizmeden bakım yapmanızı sağlar. Ölü hücrelerden arınmanızı sağlarken, bir yandan da kan dolaşımınızı hızlandırırlar. Hem duşta cildiniz ve fırça ıslakken, hem de kuru cildinize fırçayı ıslatmadan uygulayabilirsiniz. Vegan olan vücut fırçaları, hayvanlar üzerinde de test edilmemiştir. Üretimi sırasında sıfır atığa ve karbon ayak izini azaltmaya önem gösterilmiştir. Vegan vücut fırçalarını tercih ederek doğaya faydalı bir seçim yapmak istiyorsanız,Createrra’daki vegan vücut fırçalarını inceleyebilirsiniz.

  At Kılı Vücut Fırçası

  Sentetik ürün içermeyen, tamamen doğal malzemelerden üretilen at kılı vücut fırçaları ile cildinize bakım yapabilirsiniz. Duş öncesinde bedeninizi fırçalayarak lenf sisteminizi harekete geçirerek toksinlerden kurtulabilirsiniz. Hızlanan kan dolaşımınız sayesinde vücudunuz da canlanır. Doğal olduğu için yıkanmaması önerilir. Temizlik işlemini nemli bir bezle uygulamak, fırçanızın kalitesinin bozulmamasını ve uzun süre kullanabilmenizi sağlar. Zararlı kimyasallar ve zararlı boyalar kullanılmadan üretilen at kılı vücut fırçaları, organiktirler. Üretimleri sırasında karbon ayak izi minimum seviyede tutulmaya çalışılmış ve ortaya sıfır atık çıkmıştır. Aynı zamanda bilinçli enerji kullanımına dikkat edilmiştir. Createrra’daki at kılı vücut fırçalarını inceleyerek en beğendiklerinize sahip olabilirsiniz.

  Vücut Fırçası Kullanımı

  Vegan olan vücut fırçaları; hem kuru, hem de ıslak cilde uygulanabilir. Aynı zamanda fırça da ıslatılabilir. Ancak at kılından üretilen vücut fırçaları, yalnızca kuru cilde uygulanabilir. Temizliği de nemli bir bezle yapılmalıdır. Vücudunuzu fırçalarken, aşırı bir basınç uygulamamalısınız. En doğru fırçalama için orta sertlikteki bir fırça alıp, hafif bir basınç uygulamanız en doğrusu olacaktır. Fırçalama işlemi gelişi güzel yapılmaz. Doğru fırçalayarak en yüksek verimi almak için kan dolaşımı yönünde fırçalamasınız. Yani bacaklarınızı fırçalarken, bileklerinizden kalça yönüne doğru fırçalamalısınız. Göbek ve kol kısımları da yukarıdan aşağıya doğru fırçalanmalıdır. Göğüs bölgesini fırçalarken ise omuzlarınızdan göğsünüze doğru fırçalamasınız. Fırçalama işlemi ortalama 3 dakika sürer. Günde 1 ya da 2 kere bu işlemi uygulayabilirsiniz.

  Vücut Fırçası Kullanmanın Faydaları

  Vücudunuzu fırçalamak, kan ve lenf dolaşımınızı hızlandırır. Bu da vücudunuzun daha canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Aynı zamanda vücudunuzdaki ölü derileri ve toksinleri atmanızı sağlar. Bu sayede vücudunuz kuru ve pul pul değil, canlı ve pürüzsüz gözükür. Fırçalamanın etkisi ise batık kıllardan da kurtulmanızı sağlar. Sağlıklı beslenme ve sporla desteklersiniz, selülitlerinizin azalmasına katkıda bulunur. Fırçalamanın en önemli noktası, cildinizde hasar oluşturmaması için hafif bir basınç uygulamanızdır. Fırçalama işlemi bittikten sonra nemlendirici bir krem uygulanması önerilir.

  Vücut Fırçası Ne İşe Yarar?

  Ölü derilerden ve kirlerden arınmanızı sağlarken, bir yandan da lenf ve kan dolaşım sistemlerinizi hızlandırırlar. Böylece zamanla çok daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamla desteklenirse, selülitlerinizin azalmasına da yardımcı olur. Vegan ve at kılı vücut fırçalarını incelemek isterseniz, Createrra sizin için doğru adres.

  Banyo Vücut Fırçası Ne İşe Yarar?

  At kılından üretilen vücut fırçalarını duşta kullanamazsınız. Ancak vegan olan vücut fırçalarını banyoda kullanmanızda bir sakınca yoktur. Islanmış cildinizi, hafif bir basınçla fırçalayarak cildinizdeki ölü derileri temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda kan basıncınızı arttırarak cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Bacakları Fırçalamak Ne İşe Yarar?

  Bacaklarımızın arka bölgesinde, oturduğumuz için batık oluşma olasılığı oldukça yüksektir. Aynı zamanda sağlıklı besinlerdense zararlı besinler tercih edersek, vücudumuz selülit oluşumuna açık bir hale gelir. Bacaklarımızı fırçalamak; kan ve lenf dolaşımını hızlandırarak cildimizi canlı bir görünüme ulaştırmanının yanı sıra, selülit ve batıklardan kurtulmamızı da sağlar. Selülit için tek başına etkili değildir ancak beslenme ve spor ile desteklenirse, etkisi zamanla görülmeye başlar.

  Vücut Fırçalama Nasıl Yapılır?

  Vücudunuzu fırçalarken, fırçalama yönünüzün oldukça önemlidir. Kan dolaşımınız yönü, size bu kısımda yardımcı olur. Ayak bileklerinizden kalçanıza, el bileklerinizden omzunuza ve göbeğinizin altından yukarıya doğru fırçalama yapmanız gerekir. Omuzlarınızdan ise göğüs bölgenize doğru fırçalama yapmalısınız. Ancak bu işlemi çok bastırmadan ve 3-4 tekrarı geçmeden yapmalısınız.